2 500 rokov starý meč vyzerá a aj seká ako nový

0

Dejiny ľudstvá sú prepletené viacerými príbehmi o legendárnych mečoch, ale len málo z nich je tak významných ako meč Goujian. Tento staroveký čínsky meč je viac ako 2 500 rokov starý, no aj napriek svojmu veku to na ňom nie je vôbec badať. Mnohí mu dokonca pripisujú magickú silu, vďaka ktorej údajne nestarne.

V roku 1965 ho objavili počas archeologického prieskumu v hrobe v meste Hubei v Číne. Nachádzal sa vo vzduchotesnej drevenej škatuli vedľa kostry muža. Archeológovia predpokladajú, že pochádza z obdobia niekedy medzi rokmi 771 a 403 p.n.l.

Po vybratí meča zo škatule ich prekvapil jeho stav, ktorý vôbec nenasvedčoval tomu, že viac ako 2 tisícročia ležal uložený vo vlhkom prostredí. Okrem toho je aj mimoriadne ostrý.

Meč objavili spolu s ďalšími viac ako 2 000 artefaktmi. Je dlhý cca. 50 centimetrov a nádherne zdobený po obidvoch stranách. Po dlhej debate historikov nakoniec meč prisúdili kráľovi Yue, ktorý bol známy svojou schopnosťou prežiť v ťažkých časoch.

Meč sa momentálne nachádza v múzeu Hubei Provincial Museum.

Zdroj: mymodernmet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Celebrity, ktoré využili svoju popularitu na prebudenie más – Russell Brand

Väčšina z vás môže poznať Russella Branda ako komika, herca, moderátora, muža roka 2013, aktivistu či bývalého manžela speváčky Katy Perry.  Russell si v médiách vytvoril imidž šialeného človeka, ktorý si užíva svoj bohémsky život. Pred pár rokmi sa však niečo zmenilo a Russell sa teraz snaží prebudiť masy ľudí, a tak zmeniť svet. [adrotate banner="7"] Všetko sa to začalo, keď bol Russell ešte dieťa. Jeho otec ho opustil a jeho mame, ktorá sa tak stala hlavným kameňom rodiny, počas jeho detstva diagnostikovali tri rôzne typy rakoviny. Počas jeho štúdia na hereckej škole sa stal závislým na rôznych typoch drog a alkohole, čo viedlo k nútenému ukončeniu jeho štúdia. Počas ďalších rokov sa mu podarilo získať vlastnú šou v rádiu, neskôr mal aj televíznu šou na televíznej stanici MTV. Po pár škandáloch opustil obe tieto zamestnania a dostal sa do situácie, ktorá mohla mať len dva konce. Buď pôjde na liečenie, alebo sa do pár mesiacov predávkuje. http://i0.wp.com/www.dragonflyeffectnews.com/wp-content/uploads/2015/02/russell.brand_.meditation.jpg Russell sa rozhodol pre liečenie a po jeho úspešnom ukončení sa vrátil do normálneho života. Začal moderovať reality šou Big Brother, zahral si v niekoľkých filmoch ako Forgetting Sarah Marshall, Get Him to the Greek či Arthur, oženil sa so speváčkou Katy Perry a získal ocenenie muž roka 2013 (GQ Men of the Year). Počas toho sa však jeho život zmenil a uvedomil si silu pozitívneho myslenia, vedomia, zákonu príťažlivosti, meditácie či jógy. Všetko, čo sa dozvedel, sa snaží podať ďalej. Chce, aby si ľudia uvedomili to isté. Od momentu svojej sebapremeny sa snaží takmer v každom interview či vystúpení podať ľuďom informácie o premene myslenia. Vydal knihu Revolution a vytvoril svetové turné Messiah Complex, v ktorom sa snaží prebudiť ľudí. Zdroj: educateinspirechange.org, youtube.com, russellbrand.com