3 spôsoby ako nosiť šatku

0

V prvom rade si musíte kúpiť veľkú, dlhú, teplú šatku z hrubšej látky. Takáto šatka, či šál vám zakryje aj polovicu hornej časti tela, čo je — ak máte na sebe hrozné tričko — veľmi kreatívny a interesantný spôsob ako oživiť svoj outfit.

Práve v týchto mesiacoch, kedy sa začína postupne otepľovať podnebie je šatka spolu s takým kardigánom (napríklad sivým) skvelou voľbou. Môžete sa prejsť po meste s priateľom alebo priateľkami alebo ísť nakupovať, môžete sa takto obliecť aj do práce… jediné nevhodné miesto pre čiapku je asi nočný klub — pri tanci by to nebolo veľmi pohodlné.

Prvý spôsob ako čo najštýlovejšie obmotať šatku okolo vášho krku je obmotať ju takmer celú a nechať obidva konce visieť.

Druhým spôsobom je zviazať konce satky a obtočiť šatku okolo krku. Bude veľmi bohatá a práve vtedy vám zakryje väčšinu hrudníka.

Tiež ale môžete konce šatky spojiť bez viazania a zasunúť ich popod krk.

Tretím a veľmi rafinovaným spôsobom je šatku použiť ako vrchnú asť oblečenia a to tak, že sa ňou zakryjete a obopnete si pás tenkým opaskom.

Šatku ale nemusíte zakaždým obopnúť opaskom. Bez neho je tento outfit voľnejší a rovnako trendový.

Nezabúdajte na doplnky a správnu veľkosť kabelky. Tiež sa nebojte kombinovať rôzne odtiene farieb.

Zdroj: boreddaddy.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Bezdomovci dostali kabáty, ktoré sa po vyzlečení dajú použiť ako spacie vaky

Na svete už asi niet veľkého mesta, ktoré by nepoznalo problém zvaný bezdomovectvo. Detroit nie je výnimkou. Podľa odhadov žije v meste viac ako 86 000 ľudí bez strechy nad hlavou. Je logické, že aj napriek viacerým iniciatívam ako napr. zabezpečenie ubytovní, pomoc pri hľadaní vhodného zamestnania, či dokonca aj pomoc psychológa, je medzi nimi stále veľa takých, ku ktorým sa táto pomoc nedostane. Niekedy sa však stane, že riešenie veľkého problému môže predstavovať aj úplne banálna vec ako napr. aj v tomto prípade. Ako uvádza portál designboom, nezisková organizácia EMPWR prišla s nápadom poskytnúť bezdomovcom jednu z najviac chýbajúcich vecí – teplo. A to vo forme špeciálneho kabáta, ktorý sa po vyzlečení dá použiť ako spací vak. Kabát resp. spacak navrhla Veronika Scottová, ktorá tiež prišla s nápadom osloviť slobodné matky žijúce v útulkoch v Detroite, aby pomohli pri ich výrobe. Hodnota tejto špeciálnej pomôcky je niekde na úrovni 100 dolárov, v čom sú zahrnuté náklady na materiál ako aj prácu. Kabáty sú momentálne na ceste k svojim novým majiteľom. Ku dnešnému dňu by ich malo byť „v prevádzke“ už viac ako 15 000. Zdroj: designboom.com