3 tipy, ako si zariadiť spálňu

0

Spálňa jednoznačne patrí k najobľúbenejším miestam v domácnosti. Nájdeme v nej pokoj a už len vôňa jemných posteľných obliečok nás dostane od tranzu a prinúti nás zabudnúť na všetky starosti a problémy. Hľadáte inšpirácie, akú si túto miestnosť zariadiť? Inšpirujte sa tými našimi.

1. Uprednostňujte masívne postele

Najdôležitejšou súčasťou spálne je bezpochyby pohodlná posteľ. Najkrajšia a zároveň najkvalitnejšia posteľ je bezpochyby tá, ktorá je vyrobená z poctivého slovenského masívneho dreva, ktorej farebné prevedenie vyberiete v súlade s farebným prevedením podlahy. Ani vo vašej spálni by nemala chýbať posteľ z kvalitného dreva, s pevnými roštami a bez pochyby s kvalitnými matracmi. Posteľ vám neodporúčame dávať priamo k stene. Dajte ju minimálne päť centimetrov od steny. Aby ste mali nohy v tepľúčku, pred posteľ si umiestnite koberce s protišmykovou spodnou stranou.

2. Vyberajte jednu dominantnú farbu

Aby spálňa nepôsobila ako mix rôznych štýlov a hlavne farieb, určite si jednu dominantnú farbu, v ktorej budete vyberať aj doplnky do spálne. Neodporúčame vám vyberať červenú, fialovú farbu, ale skôr sa zamerajte na prírodné farby, ako béžovú, hnedú, zelenú. Ak si chcete kúpiť prehozy, odporúčame vám kupovať luxusnejšie prehozy vo farbe stien.

Ideálnou kombináciou farieb je zelená so žltou. Zariaďte si spálňu napríklad v takýchto farbách a uvidíte, že sa v nej budete cítiť naozaj príjemne.

3. Doprajte jej viac vzdušnosti

Ak sa chcete v spálni cítiť príjemne a oddýchnuť si, nesmiete ju príliš prepĺňať. Ak vám to priestor umožňuje, do spálne si dávajte maximálne tak menšiu komodu a nočné stolíky k posteli. Vstavané skrine umiestňujte na chodbu, alebo si jednu miestnosť prestavajte čisto len na šatník. Rozhodne si do spálne nedávajte pracovný stôl so stoličkou a počítačom. Spálňa je oddychová miestnosť a jediné, čo si do nej môžete doniesť, sú dekoračné vankúše a teplé deky. Doprajte spálni viac vzdušnosti!

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.