4 jednoduché triky, ako opticky zväčšiť malú predsieň v byte

0

Či už bývate v dvojizbovom alebo trojizbovom byte, veľkou predsieňou sa pochváliť nemôžete. Ak si ju ale chcete opticky zväčšiť, ponúkame vám pár jednoduchých trikov. Uvidíte, že aj vaša predsieň bude vyzerať sviežejšie a hlavne modernejšie.

1. Vešiaky na dvere

Ak potrebujete získať viac priestoru na vešanie búnd, nahraďte klasické drevené vešiaky, ktoré zbytočne zasahujú do už aj tak malého priestoru v predsieni vešiakmi priamo na interiérové dvere. Nemusíte sa báť, interiérové dvere žiadnym spôsobom nepoškodíte. Tento rozkladací vešiak krásne sadne na každé tradičné interiérové dvere a žiadnym spôsobom ich nepoškodí.

Získate tak podstatne viac miesta na vešanie.

2. Steny omaľujte nabielo

Malý priestor opticky zväčšíte bledými dekoráciami a bledými stenami. Odporúčame vám preto steny omaľovať nabielo. Ak máte v chodbe vstavané skrine, steny maľujte vždy nabielo. Už len tieto vstavané skrine vám ukroja veľa miesta a biela farba vám tento priestor zosvetlí a opticky zväčší. Pri maľovaní si dávajte pozor, aby ste nezašpinili zárubne. Ak ste si dali vyrobiť obložkové zárubne, odporúčame vám ich oblepiť, aby farba na ne neprskla.

3. Zvoľte rovnaký odtieň podlahy ako v miestnostiach vedľa

Ak chcete, aby predsieň pôsobila väčšie, odporúčame vám pokladať plávajúcu podlahu v rovnakom smere ako v ostatných miestnostiach. Umožnite podlahe prirodzený prechod do druhej miestnosti a automaticky tak opticky predĺžite svoju predsieň. Okrem toho zvoľte rovnaký farebný odtieň podlahy ako v miestnosti vedľa.

4. Dajte si do predsiene bodové LED svetlá

Miestnosť opticky zväčšíte aj správnym výberom osvetlenia. Do predsiene si v žiadnom prípade nedávajte visiace svietidlo, ale vyberajte si skôr jednoduché bodové LED svetlá. Priestor aj bez prítomnosti okien krásne presvetlia a opticky zväčšia.

Ak vás niektorý z týchto nápadov zaujal a túžite si predsieň vo svojom byte trošku zosvetliť, neváhajte a inšpirujte sa našimi zaujímavými nápadmi čím skôr.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.