5 komunikačných tipov pre romantický vzťah

0

Romantika by mala byť stále nažive. Úspešný vzťah je založený na dobrých komunikačných zručnostiach.

Ak ste pripravení byť poslucháčom aj rozprávačom, môžete si byť istí , že váš romantický vzťah sa nikdy nerozpadne. Nezáleží na tom, ako dlho ste spolu, stále sa potrebujete o niečom rozprávať.

Podeľte sa svojimi pocitmi a buďte úprimní

Dovoľte dôvere a rešpektu vládnuť vo vašom dome. Bez úprimnosti sa nikdy nebudete chápať.  Ak váš romantický vzťah rastie a pomaly sa vyvíja, skúste sa otvoriť a porozprávajte svojmu vyvolenému o svojich zážitkoch z minulosti. Povedzte mu o svojich snoch a očakávaniach. Buďte však pripravení vypočuť si odlišný názor. Vyberte tému a preberte ju spolu. Ak sa snažíte nájsť kompromis, buďte slušní a neskáčte si do reči. V opačnom prípade vznikne konflikt.

Oceňujte svojho partnera a akceptujte jeho slabosti

Prehliadajte veci, ktoré nie sú podstatné. Oceňujte a obdivujte to, do čoho ste sa na ňom zamilovali. Buďte úprimní a povedzte mu, čo na ňom máte radi. Možno je dobrý v záhradkárčení alebo je vynikajúci záhradník, vždy oceňte jeho talent a úžasné zručnosti. Buďte pozitívni a pamätajte, že romantický vzťah prosperuje vďaka zdieľaniu dobrých pocitov a myšlienok.

Robte pozorné gestá

Stále si dokazujte, že na seba myslíte, aj keď sa nemôžete vidieť. Obaja by ste sa mali zaujímať o detaily života toho druhého. Ak má váš partner nejakú dôležitú schôdzku, podporte ho správou alebo telefonátom. Kedykoľvek sa deje niečo dôležité, prajte si šťastie. Na konci dňa sa rozprávajte o všetkých udalostiach a nezabudnite sa opýtať, ako sa má.

Buďte dobrým poslucháčom

Buď ste rozprávač alebo nie. Svet by bol oveľa krajší, ak by si tieto dva typy ľudí vyhovovali. No aj keď sa k sebe hodia, neznamená to, že ich vzťah bude úspešní. Ľudia by mali byť dobrí poslucháči. Či už teda ste rozprávač alebo nie, uistite sa, že nie ste (ne)poslucháč! Dievčatá sú vraj dobré len v rozprávaní. Je to mýtus. Pravdou je, že pre dievčatá je jednoduchšie spracovať reč, pretože majú v ľavej hemisfére viac nervových buniek. Našťastie sú však obe pohlavia schopné učiť sa reč chápať, počúvať a produkovať.

Neprestávajte svojmu partnerovi hovoriť, ako veľmi ho milujete

Magické “Ľúbim ťa” dokáže zázraky. Nie je nutné čakať na špeciálne príležitosti, hovorte to tak často, ako si prajete. Ak si tieto slová hovoríte každý deň, váš romantický vzťah zosilnie. Mozog totiž začne v takej chvíli vypúšťať hormón oxytocín, ktorý posilňuje vaše spojenie. Niektorí tvrdia, že je pre nich ťažké vysloviť takéto slová. Môže to byť spôsobené výchovou v rodine, kde si rodičia tiež nehovorili ako veľmi sa ľúbia. Skúste to teda najprv napísať do správy a časom budete schopní povedať svojmu partnerovi do očí všetky vaše pocity.

Zdroj: wmnlife.com

Share.

O autorovi

Komentuj