6 lekcií o láske, ktoré som sa naučila od mamy

0

Moji rodičia sa rozviedli po nepokojnom manželstve, keď som mala 15. Tvrdenie, že rozvod bol pre nich najlepšou možnosťou je pochopiteľné. Kým sa otec vrhol do flirtovania, ktoré vyústilo do ďalšieho manželstva, moja mama zaujala celkom iný postoj, vyrazila do sveta a našla samú seba.

Možno to bol môj mladý vnímavý vek alebo výrazne rozdielne prístupy rodičov k životu a láske, ktoré ma ovplyvnili, no čím som bola staršia, tým viac som obdivovala maminu neznášanlivosť k hlúpostiam vo vzťahoch. Pri randení mi dala mama v záležitostiach srdca tie najcennejšie lekcie, ktoré som mohla  dostať. Prečítajte si 6 lekcií o láske, ktoré som sa naučila od svojej mamy.

Zaslúžiš si to najlepšie

Ako väčšina matiek, tá moja mi neustále hovorí, že si zaslúžim všetko na svete a v láske je extrémne dôležité pamätať si to. Tvrdo pracovala na tom, aby mňa a mojich bratov naučila, že si zaslúžime len to najlepšie, od vzdelania až po partnerov. Ak si niekto neuvedomuje vašu skutočnú hodnotu a necení si ju, nežne mu ukážte, kde sú dvere. Keď si začnete uvedomovať svoju vlastnú hodnotu a to, že ste dôležití, začnete k sebe priťahovať niekoho, kto bude rád tieto hodnoty s vami zdieľať.

Môžeš kedykoľvek odísť

Túto radu možno podnietil rozvod. Život je však príliš krátky na to, aby ste zostávali v nešťastnom vzťahu. Život by mal byť o šťastí, radosti a smiechu. Nie o trápení. Neexistuje žiadne kúzlo, ktoré vám zaistí šťastie, no najľahším spôsobom ako viac nebyť nešťastný, je odstránenie nešťastia z vášho života. Neplatia tu žiadne výhovorky, nič vás nedrží späť, len vy sami. Ak nie ste šťastní, zmeňte to. Je to až tak jednoduché…

Najprv miluj seba

Sledovala som moju mamu počas mnohých rokov bez vzťahu, a to mi ukázalo pravý potenciál nezávislej ženy. Zmenila svoju kariéru, získala titul a vytvorila si život bez vzťahu. Po rozvode znovu objavila svoje ja a bolo to skutočne inšpiratívne. Naučilo ma to byť spokojná a šťastná vo svojej koži, so svojím životom a až potom sa sústrediť na romantiku. Pretože ak skutočne nemilujete samého seba, všetko ostatné vždy zlyhá.

Nezabúdaj na ostatných

Po mojich 13 narodeninách mi mama tlačila do hlavy toto:

“Chlapci budú možno prichádzať a odchádzať, no priatelia zostanú navždy.”

Je to pravda. Veľakrát som si myslela, že som našla toho pravého, no nakoniec to dopadlo katastrofou. Ďakovala som svojej šťastnej hviezde za rodinu a kamarátov, ktorí naďalej stáli po mojom boku. Nie je žiadny dôvod na to, aby ste stratili kontakt s priateľmi kvôli tomu, že máte nový vzťah. Niektoré lásky sú dočasné a určite sa kvôli nim neoplatí stratiť rodinu a priateľov.

Nikdy sa neusaď

Ak z partnera nemáte v brušku motýliky, ak s vami dobre nezachádza, ak nie je úprimný alebo milý, neusádzajte sa. Nevyhovárajte sa a nevyjednávajte sami so sebou len kvôli vzťahu. Nikdy sa neuspokojte s niečím, čo nechcete. Ak chcete niekoho, kto vám bude volať, bude vás bozkávať a bude mať rád návštevy vašej rodiny, prečo by ste sa usadili s niekým, kto by nebol ochotný urobiť všetky tieto veci. Choďte von a hľadajte perfektné balenie, pretože nie je dôvod uspokojiť sa s málom.

Na peniazoch nezáleží

V našom dome vládne jedna veta: “Radšej sa podelím o plechovku pečených fazuliek s niekým, koho milujem, než mať päť chodovú večeru v Paríži s niekým,  koho nemilujem.“ Je to niečo, v čo skutočne verím. Peniaze nie sú všetko. Práve na ľuďoch záleží najviac, niekto by vám mohol kúpiť celý svet, no lásku a zaľúbenie kúpiť nedokáže. Naučilo ma to byť pokorná, oceňovať ľudí a nebyť materialistická. Šťastie si za peniaze nekúpite a lásku už vôbec nie.

Zdroj: lifehack.org

Share.

O autorovi

Komentuj