8 vecí, ktoré by mal každý otec naučiť svojho syna

0

Hoci si niektorí myslia, že najdôležitejšiu rolu v živote dieťaťa zohráva matka, sú určité veci, ktoré dokáže otec vysvetliť určite lepšie. Hlavne ak sa to týka syna. Chlapci sa najprv dostávajú pod dohľad učiteľkám v škôlke, a potom prídu do školy, kde je 90% učiteľov ženského pohlavia. Deti sú neustále v spoločnosti žien a chýba im vzdelanie od mužov. Prečítajte si o 8 veciach, ktoré dokáže dieťaťu odovzdať len otec.

Vysvetlenie toho, aké dôležité je vedieť vyhrať, ale aj prehrať 

Okrem priateľov, kto je najlepším spoločníkom dieťaťa v rôznych súťažiach a hrách? Samozrejme otec. Je to dobrý tréning mužských kvalít. Pomocou týchto hier okúsi dieťa víťazstvo a zistí, koľko úsilia je treba vynaložiť, aby ho dosiahol. Pre otca je to vynikajúca príležitosť ako vysvetliť svojmu synovi, že porážkam sa nedá vyhnúť. Ak padneš, musíš sa postaviť a pokračovať, pretože zlyhanie nie je hanba.

Naučenie správneho postoja k ženám

Matka taktiež dokáže naučiť svojho syna, ako sa správať k ženám, no len otec je schopný ukázať mu všetko skrz jeho vlastné príklady. Bude skvelé, ak sa syn naučí všetky dôležité veci o ženách. Nie však od priateľov alebo z internetu, ale od svojho otca. To je naozaj dôležité. Vezmite svojho syna do kvetinárstva a kúpte kvety pre mamu. Choďte spolu a s predavačkou sa rozprávajte slušne, aby sa dieťa nebálo komunikovať s cudzími ženami. Práve v tom spočíva tajomstvo úspechu.

Rozprávanie sa o láske ako muž s mužom

Dovoľte svojmu synovi, aby sa o tomto všemocnom pocite dozvedel z mužskej konverzácie od srdca k srdcu, keď príde ten správny čas. Pre dospievajúceho chlapca to bude cenným darom. Ak mu jeho otec povie o jeho prvej láske a prvých stretnutiach, o každej nástrahe a o tom, že by sa nemal ponáhľať a počkať na tú správnu ženu, ktorá v jeho duši vytvorí iskru, vznikne medzi nimi vzájomná dôvera.

Výučba o obrane

Otec je jediný, kto dokáže poriadne naučiť syna, ako byť silný a solídny, ako sa postaviť sám za seba a za to, čo je správne. Dokáže ho naučiť, ako zistiť, kedy sa oplatí brániť sa a kedy je lepšie nevenovať pozornosť provokáciám a pokojne odísť. Každý otec by mal svojmu synovi vysvetliť a ukázať na vlastnom príklade, že láskavosť nie je slabosť.

Pomoc pri hľadaní vlastného pohľadu na svet

Nie je nutné robiť zázraky. Len s ním treba sem tam prehovoriť. Dieťa potrebuje vedieť, že život nie sú len mamine požiadavky a očakávania, ale aj iné osoby s rozdielnymi postojmi. Čo sa týka výchovy, rodičia by mali byť na jednej strane. Avšak pri pohľade na svet sa ich filozofia môže veľmi líšiť. To je úplne v poriadku. S otcovou pomocou uvidí dieťa viacero pohľadov na zážitky, a to mu pomôže analyzovať a formovať svoj vlastný pohľad na veci.

Obohatenie skúseností dieťaťa novými senzáciami

Všetko sa to začína v rannom veku. Už šesť mesačné dieťa dokáže cítiť rozdiel medzi mužskou a ženskou láskou. Na rozdiel od maminho láskania a pohladenia dáva otec prednosť aktívnym hrám „mužského charakteru“, ako napríklad hádzanie a točenie. Mamy sa na to pozerajú s hrôzou, no dieťa tým získava hojnosť zrakových, sluchových a hmatových senzácií a nových skúseností o ich vlastných priestorových možnostiach.

Naučenie mužských trikov

Existuje toľko vecí, ktoré pre ženy vyzerajú ako mágia – napríklad založenia ohňa, pritĺkanie klincov alebo opravovanie auta. Aj keď je váš syn 100% mešťan, nie je pochýb o tom, že schopnosť založiť oheň sa mu niekedy v budúcnosti určite zíde (minimálne na rozpálenie grilu). Naučené zručnosti zaručia vášmu synovi okrem iného aj dobrú povesť.

Pomoc pri zvládnutí domácich povinností

Ide tu samozrejme o viazanie kravaty, holenie sa a žehlenie svojich tričiek. Hoci na internete dnes nájdete odpoveď na každú otázku, je nutné priznať, že bude oveľa lepšie, ak sa to naučí od svojho otca. Je to práve otec, kto môže synovi ukázať, že variť vedia aj muži. Aspoň tak, aby nezomrel od hladu.

Zdroj: brightside.me

Share.

O autorovi

Komentuj