86-ročný dedko sa naučil štrikovať, aby mohol robiť čiapočky pre predčasne narodené deti

2

Hovorí sa, že človek nie je nikdy starý na to, aby sa učil nové veci. A deduško Ed Moseley je toho živým príkladom.

Keď sa tento 86-ročný muž dopočul, že zdravotnícke zariadenie v blízkosti jeho bydliska plánuje vyrábať malé pletené čiapky pre predčasne narodené deti, vedel, že toto je jeho nový zmysel života.

„Nikdy v živote som neštrikoval,“ povedal v rozhovore pre The Inside Edition. Ale táto skutočnosť ho neodradila v tom, aby sa to naučil teraz, hoci aj v takomto pokročilom veku. Požiadal preto svoju dcéru, aby mu to ukázala a ona, keď sa dozvedela o tejto ušľachtilej myšlienke, bola viac než nadšená pomôcť svojmu otcovi.

Začiatky boli logicky ťažké a pomalé, ale postupne sa to naučil a získal prax. Z pôvodne 3 hodín, ktoré potreboval na prvú čiapočku to je teraz polovičný čas.

Doposiaľ uštrikoval viac ako 50 čiapok, ale vďaka vďaka tomu, že sa stal inšpiráciou aj pre svojich susedov, spoločne sa im podarilo spraviť už ďalších 300 čiapok. A to ešte nie je koniec. Jeho cieľom je spraviť 30 čiapok každý mesiac.

Zdroj: insideedition.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

2 komentáre

  1. Pingback: Tento 86-ročný štramák, mimochodom krajčír, chodí každé ráno do práce v inom outfite

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Prečo máme po kúpaní „čiaročky na prstoch“?

Keď som bol malý, mama mi vždy vravela, že vo vode môžem byť len tak dlho, kým sa mi na prštekoch neurobia „čiaročky“. Keď išlo o kúpanie vo vani, tak som to ešte ako tak znášal, pretože, ako u väčšine detí, umývanie nebolo práve tou najobľúbenejšou činnosťou. Horšie to však bolo, keď sme boli na kúpalisku a aj to sme potom po krátkom čase museli opustiť – na vine boli opäť „čiaročky na prstoch“. Niekedy som mal pocit, že sú to nejaké čary rodičov, aby nás dostali z vody von. Priznám sa však, že nikdy som sa nad skutočným dôvodom, prečo to tak je, nezamýšľal. Ak patríte do rovnakej skupiny ako ja, dnes sa naše (ne)znalosti vylepšia. A to vďaka nasledujúcemu videu. YouTube kanál SciShow vytvoril krátke náučné video, v ktorom nám vysvetľujú príčinu tohto javu. Niekedy si vedci mysleli, že príčinou je osmóza. Avšak potom prišiel rok 1935, kedy iní vedci zistili, že zvráskavenie sa neobjavuje u pacientov, ktorí majú v rukách poškodené nervy. Vo videu je to zdôvodnené tým, že... Pozrite si a uvidíte. Zdroj: youtube.com