86-ročný dedko sa naučil štrikovať, aby mohol robiť čiapočky pre predčasne narodené deti

2

Hovorí sa, že človek nie je nikdy starý na to, aby sa učil nové veci. A deduško Ed Moseley je toho živým príkladom.

Keď sa tento 86-ročný muž dopočul, že zdravotnícke zariadenie v blízkosti jeho bydliska plánuje vyrábať malé pletené čiapky pre predčasne narodené deti, vedel, že toto je jeho nový zmysel života.

„Nikdy v živote som neštrikoval,“ povedal v rozhovore pre The Inside Edition. Ale táto skutočnosť ho neodradila v tom, aby sa to naučil teraz, hoci aj v takomto pokročilom veku. Požiadal preto svoju dcéru, aby mu to ukázala a ona, keď sa dozvedela o tejto ušľachtilej myšlienke, bola viac než nadšená pomôcť svojmu otcovi.

Začiatky boli logicky ťažké a pomalé, ale postupne sa to naučil a získal prax. Z pôvodne 3 hodín, ktoré potreboval na prvú čiapočku to je teraz polovičný čas.

Doposiaľ uštrikoval viac ako 50 čiapok, ale vďaka vďaka tomu, že sa stal inšpiráciou aj pre svojich susedov, spoločne sa im podarilo spraviť už ďalších 300 čiapok. A to ešte nie je koniec. Jeho cieľom je spraviť 30 čiapok každý mesiac.

Zdroj: insideedition.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

2 komentáre

  1. Pingback: Tento 86-ročný štramák, mimochodom krajčír, chodí každé ráno do práce v inom outfite

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Francúzsko v slzách: pri leteckom nešťastí zahynuli olympijskí medailisti

Olympijskí medailisti plavkyňa Camille Muffatová, boxer Alexis Vastine a jachtárka Florence Arthaudová zahynuli spolu s ďalšími siedmymi osobami pri včerajšom leteckom nešťastí. Na severozápade Argentíny, kde sa pre najväčšiu súkromnú francúzsku televíziu TF1 realizovalo nakrúcanie novej televíznej reality show „Dropped“ došlo krátko po štarte k zrážke dvoch helikoptér. Nehoda sa stala okolo piatej hodiny poobede blízko mesta Villa Castelli, približne 1100 km severne od hlavného mesta Buenos Aires. Helikoptéry sa zrazili v dobrom počasí vo vzduchu iba 400 metrov od miesta štartu a v plameňoch sa zrútili na zem. Nový program mal byť adaptáciou švédskej show, v ktorej sa známe osobnosti zo sveta športu vydávajú na dobrodružnú cestu divočinou, avšak so zaviazanými očami. Cieľom hry je využiť maximum svojich zručností a nájsť cestu späť do civilizácie. Z desiatich obetí je až osem Francúzov. Dve ďalšie obete boli argentínski piloti. Zrážku nikto neprežil. Nehoda otriasla celým svetom a z každého kúta teraz prichádzajú správy vyjadrujúce žiaľ a smútok nad spomínanou nehodou. Zdroj: theguardian.com