86-ročný dedko sa naučil štrikovať, aby mohol robiť čiapočky pre predčasne narodené deti

2

Hovorí sa, že človek nie je nikdy starý na to, aby sa učil nové veci. A deduško Ed Moseley je toho živým príkladom.

Keď sa tento 86-ročný muž dopočul, že zdravotnícke zariadenie v blízkosti jeho bydliska plánuje vyrábať malé pletené čiapky pre predčasne narodené deti, vedel, že toto je jeho nový zmysel života.

„Nikdy v živote som neštrikoval,“ povedal v rozhovore pre The Inside Edition. Ale táto skutočnosť ho neodradila v tom, aby sa to naučil teraz, hoci aj v takomto pokročilom veku. Požiadal preto svoju dcéru, aby mu to ukázala a ona, keď sa dozvedela o tejto ušľachtilej myšlienke, bola viac než nadšená pomôcť svojmu otcovi.

Začiatky boli logicky ťažké a pomalé, ale postupne sa to naučil a získal prax. Z pôvodne 3 hodín, ktoré potreboval na prvú čiapočku to je teraz polovičný čas.

Doposiaľ uštrikoval viac ako 50 čiapok, ale vďaka vďaka tomu, že sa stal inšpiráciou aj pre svojich susedov, spoločne sa im podarilo spraviť už ďalších 300 čiapok. A to ešte nie je koniec. Jeho cieľom je spraviť 30 čiapok každý mesiac.

Zdroj: insideedition.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

2 komentáre

  1. Pingback: Tento 86-ročný štramák, mimochodom krajčír, chodí každé ráno do práce v inom outfite

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Mini Aston Martin pre Jamesa Bonda Juniora

Tí, čo poznajú príbehy o neporaziteľnom agentovi britskej tajnej služby MI6 a neodolateľnom lámačovi ženských sŕdc, tak vedia, že jednou z jeho mnohých silných zbraní vždy boli aj jeho luxusné autá. Medzi jedno z nich patrí aj automobil značky Aston Martin, ktorý si teraz môžete zaobstarať aj pre svojho syna, samozrejme, za „skromný peniaz“. Konkrétne ide o model zo 60. rokov minulého storočia. Spoločnosť Mee & Co., díler áut Aston Martin v Londýne prišiel na trh s novinkou – DB Convertible Junior pre „mladých špiónov a playboyov". Auto je navrhnuté pre chlapcov vo veku 10 rokov a viac a dokáže ísť rýchlosťou až takmer 75 km/h. Za cenu 27 tisíc amerických dolárov však v aute nenájdete dobre známu výbavu Jamesa Bonda, takže neočakávajte žiadne kataputovatelné sedadlá ani nič podobné. http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2014/02/Aston-Martin-For-James-Bond-Jr-Pursuitist2.jpg http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2014/02/Aston-Martin-For-James-Bond-Jr-Pursuitist5.jpg http://cdn.pursuitist.com/wp-content/uploads/2014/02/Aston-Martin-For-James-Bond-Jr-Pursuitist3.jpg Zdroj: pursuitist.com