86-ročný dedko sa naučil štrikovať, aby mohol robiť čiapočky pre predčasne narodené deti

2

Hovorí sa, že človek nie je nikdy starý na to, aby sa učil nové veci. A deduško Ed Moseley je toho živým príkladom.

Keď sa tento 86-ročný muž dopočul, že zdravotnícke zariadenie v blízkosti jeho bydliska plánuje vyrábať malé pletené čiapky pre predčasne narodené deti, vedel, že toto je jeho nový zmysel života.

„Nikdy v živote som neštrikoval,“ povedal v rozhovore pre The Inside Edition. Ale táto skutočnosť ho neodradila v tom, aby sa to naučil teraz, hoci aj v takomto pokročilom veku. Požiadal preto svoju dcéru, aby mu to ukázala a ona, keď sa dozvedela o tejto ušľachtilej myšlienke, bola viac než nadšená pomôcť svojmu otcovi.

Začiatky boli logicky ťažké a pomalé, ale postupne sa to naučil a získal prax. Z pôvodne 3 hodín, ktoré potreboval na prvú čiapočku to je teraz polovičný čas.

Doposiaľ uštrikoval viac ako 50 čiapok, ale vďaka vďaka tomu, že sa stal inšpiráciou aj pre svojich susedov, spoločne sa im podarilo spraviť už ďalších 300 čiapok. A to ešte nie je koniec. Jeho cieľom je spraviť 30 čiapok každý mesiac.

Zdroj: insideedition.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

2 komentáre

  1. Pingback: Tento 86-ročný štramák, mimochodom krajčír, chodí každé ráno do práce v inom outfite

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Umelec zahanbuje turistov fotiacich neuctivé selfie!

Izraelský umelec Sahak Shapiro vytvoril projekt s názvom "Yolocaust", aby bojoval proti ľuďom, ktorí zneuctievajú pamätník holokaustu  v Berlíne svojimi selfie fotografiami. Pomník zavraždeným Židom Európy je pomník, ktorý bol vybudovaní na pamiatku všetkým tým, ktorí počas holokaustu zomreli v koncentračnom tábore. Tento pamätník bol stavaný dlhé dva roky (2003-2005) a má rozlohu vyše 13 000 m². Ľudia ale nemajú úctu ani k takýmto miestam. Turisti si často vytvárajú zvláštne, priam morbídne selfie fotografie, pri ktorých sa len ľudia pozastavia a idú ďalej. Preto sa Sahak rozhodol, že spraví aspoň takúto osvetu proti tomu, aby ľudia v tomto hanobení pokračovali. "Počas posledných rokov som spozoroval, že ľudia tento pamätník využívajú ako selfie scenériu. Preto som sa rozhodol, že spojím tieto ich fotografie so zábermi z nacistických vyhladzovacích táborov." Selfie vyhľadával na sociálnych sieťach Facebook, Instagram, Tinder či Grinder, ktoré následne kombinoval s desivými fotografiami z už spomínaných koncentračných táborov. Sahak nezabudol samozrejme ani na hashtags a "like", čím to ironicky zaklincoval.  Fotografie, ktoré na sociálnych sieťach našiel ho šokovali. Žonglovanie, vysmiate tváre či joga, aj na takéto zábery umelec narazil. Najhorším preňho ale bol komentár pod fotkou "jumping on dead jews", čo v preklade znamená "skáčuci na mŕtvych židoch". Pozrite sa sami a popremýšľajte, či občas stoja niektoré veci ozaj zato. Je selfie prednejšia, ako pamiatka zosnulým? Originálne fotografie si môžete pozrieť tu.         Zdroj: boredpanda.com, yolocaust.de