86-ročný dedko sa naučil štrikovať, aby mohol robiť čiapočky pre predčasne narodené deti

2

Hovorí sa, že človek nie je nikdy starý na to, aby sa učil nové veci. A deduško Ed Moseley je toho živým príkladom.

Keď sa tento 86-ročný muž dopočul, že zdravotnícke zariadenie v blízkosti jeho bydliska plánuje vyrábať malé pletené čiapky pre predčasne narodené deti, vedel, že toto je jeho nový zmysel života.

„Nikdy v živote som neštrikoval,“ povedal v rozhovore pre The Inside Edition. Ale táto skutočnosť ho neodradila v tom, aby sa to naučil teraz, hoci aj v takomto pokročilom veku. Požiadal preto svoju dcéru, aby mu to ukázala a ona, keď sa dozvedela o tejto ušľachtilej myšlienke, bola viac než nadšená pomôcť svojmu otcovi.

Začiatky boli logicky ťažké a pomalé, ale postupne sa to naučil a získal prax. Z pôvodne 3 hodín, ktoré potreboval na prvú čiapočku to je teraz polovičný čas.

Doposiaľ uštrikoval viac ako 50 čiapok, ale vďaka vďaka tomu, že sa stal inšpiráciou aj pre svojich susedov, spoločne sa im podarilo spraviť už ďalších 300 čiapok. A to ešte nie je koniec. Jeho cieľom je spraviť 30 čiapok každý mesiac.

Zdroj: insideedition.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

2 komentáre

  1. Pingback: Tento 86-ročný štramák, mimochodom krajčír, chodí každé ráno do práce v inom outfite

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Rocketbook je notes, ktorého strany vymažete v mikrovlnke

Pred nejakým časom spoločnosť Moleskin predstavila poznámkový blok, ktorý dokáže poslať poznámky písane rukou do Adobe Creative Cloud. Dnes je tu niečo podobné. Vďaka tomúto zariadeniu máte možnosť posielať svoje poznámky alebo náčrtky priamo do online úschovni ako napr. Dropbox, Evernote, alebo Google Docs. Rocketbook je "cool novinka", ktorá svojim používateľom ponúka špeciálne strany potlačené s ikonami, z ktorých vďaka sprievodnej aplikácii dokáže svoje poznámky zdigitalizovať a premeniť na dokumenty, ktoré automaticky uloží na zadefinované úložisko. To čo Rocketbook odlišuje od ostatných podobných zariadení je skutočnosť, že po zapísaní všetkých stránok, alebo jednoducho keď sa rozhodnete, že potrebujete mať stránky čisté, ho jednoducho vopcháte do mikrovlnky a za pár minút sú všetky doterajšie poznámky preč a všetko je ako nové. Neveríte. Pozrite si nasledujúce promo video a žasnite tak ako aj my. http://cdn.trendhunterstatic.com/phpthumbnails/273/273128/273128_6_800.jpeg http://cdn.trendhunterstatic.com/phpthumbnails/273/273128/273128_7_800.jpeg Zdroj: trendhunter.com