Aj LED osvetlenie ŠPZ vášho auta by malo byť predmetom kvalitného výberu

0

Praktické, no najmä štýlové, to vás určite napadne keď si spomeniete na LED osvetlenie ŠPZ. Je to skvelý a moderný doplnok, ktorý je pri nových autách takmer nevyhnutný. No aj pri vyberaní takéhoto osvetlenia musíte myslieť prakticky.

Použitie LED osvetlenia ŠPZ je ideálne kvôli dĺžke. Takýto typ žiaroviek vám totiž vydrží aj dvadsaťtisíc hodín intenzívneho svietenia. Aj keď ide o drahšie žiarovky, ich výhodou je to, že majú minimálne energetické straty a väčšinu (až 85 percent) energie premenia na svetlo a nie na teplo. Čo by v konečnom dôsledku mohlo poškodiť, lak či samotnú špz-tku.

Na čo si dať pri výbere pozor?

Pri výbere zariadenie na osvetlenie špz-tky sa však poriadne zamyslite nad intenzitou svietenia. Nedokonalé formy osvetlenia totiž môžu byť také ostré, že vaše identifikačné číslo automobilu nebude vôbec viditeľné. Namiesto čísel a písmen tak budete vidieť len bielu, oslnivú machuľu, alebo teda obdĺžnik na aute. A tým sa úplne vytratí zmysel osvetlenia špz-tky.

Navyše si môžete naozaj kvalitné auto LED žiarovky vymeniť aj sami. Aj keď to našťastie nebude pravidelný úkon, pretože technológia LED je dlhotrvácna.

Najideálnejšie je vybrať si také osvetlenie, ktoré bude vyrobené z kovu a vašu ŠPZ osvetlia bielym svetlom. Farebné prevedenia zariadenia dnes už viete prispôsobiť laku auta – od chrómového, cez biele, modré či dokonca strieborné.

Okrem dobrého videnia vášho označenia auta má LED osvetlenie ŠPZ aj ďalšiu výhodu. Tou je dobrá viditeľnosť v hmle či daždivom počasí. Váš automobil tak nebude viditeľný len vďaka takzvanému hmlovkovému osvetleniu, ale aj vďaka dobrému LED osvetleniu poznávacej značky. Lebo práve v šere a hmle je dobre vidieť biele svetlo či podsvietenie.

Na trhu je výber možný z viacerých veľkostí, inštalácia je jednoduchá a zvládne ju aj úplný amatér. Takže naozaj doporučujeme.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.