Ak ste doposiaľ netúžili navštíviť „Večné mesto – Rím“, po tomto videu sa to zmení

0

Zachytiť pravého ducha veľkomesta je veľmi ťažké. Obzvlášť ak sa jedná o mesto takých rozmerov akým je hlavné mesto talianska Rím.

Filmár Alex Soloviev sa na toto mesto pozrel z iného pohľadu ako sme zvyknutí. Okrem pohľadu na veľkolepé pamiatky a slávnu architektúru nám ponúka aj pohľad na úplne bežných ľudí na ulici, turistov kochajúcich sa spomínaným pamiatkam, či obyčajného predavača v novinovom stánku.

Ak máte záujem o pohľad na mesto a jeho krásy, potom si toto video nepúšťajte. Ak však chcete vidieť skutočnú tvár večného mesta s jeho ľuďmi a pocitmi, ktoré každý deň prežívajú, potom by ste o toto video nemali prísť.

Zdroj: vimeo.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Novovzniknutá spoločnosť dokáže premeniť ľudské pozostatky na keramiku

Ľudia, ktorí nie sú celkom stotožnení s tradičným spôsobom rozlúčky s milovanou osobou, teda sa im nepozdáva, že telo človeka by malo zhniť zakopané v zemi, sa môžu tešiť z nového spôsobu ich zvečnenia. Popri možnostiach ako je kremácia a následné spracovanie pozostatkov do podoby vinylovej platne, diamantov a pod., tu je aj novinka v podobe keramického riadu ako napr. hrnčekov, tanierov a pod. Ako uvádza portál Vocativ, mexická spoločnosť Chronicle Cremation Designs so sídlom v Santa Fe prichádza s možnosťou pretransformovať popol z kremácie na pozoruhodný keramický predmet. Pozostalý musí doručiť popol osoby (približne 100 gramov na jednu šálku) a jedinečná technológia urobí zvyšok. Popol sa použije na výrobu špeciálnej glazúry, ktorá sa potom nanáša na povrch na to určenej keramiky. V ponuke sú vázy, šálky, svietniky, misy a podobne. Samozrejmosťou je, že keramika je určená na používanie, teda je oficiálne uznaná za vhodnú na styk s potravinami. Aj keď to pre niekoho môže znieť trošku morbídne, takýmto spôsobom si môžete dopriať svoju obľúbenú kávu v spoločnosti milovanej osoby. Zdroj: vocativ.com