Aké chyby robia najčastejšie vodiči začiatočníci?

0

Všetko raz robíme po prvýkrát. Aj vy ste si toto hovorili, keď ste si prvýkrát po absolvovaní skúšok v autoškole sadli za volant? Na začiatku to nebude vždy ideálne, ale postupom času sa do jazdenia určite dostanete. A ak by vám to náhodou nešlo, vždy je tu možnosť ísť na kondičné jazdy, ktoré organizuje väčšina autoškôl na Slovensku. Viete ale aké chyby robia najčastejšie vodiči začiatočníci?

Zle radia

Vodiči-začiatočníci nielenže nevedia, na ako princípe funguje závitovková prevodovka, častokrát ju aj zle používajú. Všeobecne prevodovka je vlastne technická realizácia prevodového mechanizmu vo forme samostatného podsystému strojov. Konkrétne závitovkové prevodovky sú vhodné práve do tých motorových vozidiel, kde sa od nich vyžaduje pri malých rozmeroch veľký prevod.

Vodiči častokrát aj zle radia a čo je horšie, zle podraďujú. Neraz tak ostanú stáť na ceste, pretože im motor auta jednoducho „skape“. Častou príčinou môže byť zbrklosť, ale aj nedostatočné stláčanie spojky.

Idú príliš pomaly

Veľké problémy nespôsobuje len neznalosť závitovkovej prevodovky a neschopnosť odlíšiť závitovkovú prevodovku od tej najpoužívanejšej paralelnej prevodovky. Častokrát idú až príliš pomaly aj keď majú možnosť ísť rýchlejšie. Takéto „úmyselné“ spomaľovanie cestnej premávky spôsobuje kolízie, preto sa snažte dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť a nechoďte 30, keď môžete ísť 50. Vodiči za vami sú príliš nervózni a začnú vás predbiehať, aj keď ide oproti druhé auto.

Ak patríte k vodičom začiatočníkom, upokojte sa, keď si sadáte za volant. Stres môže spôsobiť dopravnú kolíziu. Pôjdete až príliš pomaly a začnete zle radiť. Nevšímajte si vytrubujúcich šoférov. Choďte predpísanou rýchlosťou a hlavne jazdite. Tieto chyby časom zmiznú, to vám zaručujeme. Netreba sa však báť. Myslite na to, že každý vodič takto začínal.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.