Ako posadnutosť smartfónmi ničí náš milostný život

0

Každý vzťah sa vyvíja a prechádza mnohými etapami. Raz je všetko skvelé, všetci sú šťastní, pretože to ide ako po masle, no potom hneď zas prídu dni, kedy sa vám nič nechce a najradšej by ste sa pred všetkými zatvorili do svojej vlastnej izby a nevychádzali, len aby ste nemuseli byť v kontakte so svojím partnerom či partnerkou.

Otázka však znie, kam to všetko smeruje? Je totižto zrejmé, že čím sme si bližšie v kontakte prostredníctvom elektronických zariadení, ako napr. telefóny, smartfóny, Skype a pod., tým sa čoraz viac od seba vzďaľujeme ľudsky a naše životy sa menia na spolužitie dvoch ľudí spojených virtuálnym vzťahom.

Krátke video s názvom „Disconnected“ zobrazuje bežný pár mladých ľudí, ktorí sú náhle stratení, pretože majú na noc ostať bez Internetu.

Keď ste zrazu „odpojený“ a nemôžete sa pozerať na tvár milovanej osoby na Twitteri, sú vaše city k nej iné, ako boli niekedy, keď ste sa jej na prvom rande pozerali priamo do očí?

Zdroj: elitedaily.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

... prečo čas neplynie dozadu?

Dnešná téma na zamyslenie z oblasti „... prečo“ je síce dosť abstraktná, ale pravdepodobne sa nad ňou už zamyslelo viac ľudí. Otázka, ktorú sa pokúsime dnes zodpovedať je, prečo čas plynie dopredu a nie opačným smerom, teda dozadu, do minulosti? Krátke video z produkcie Minute Physics sa snaží tento problém rozobrať a nájsť aj vhodné zdôvodnenie. Je zrejmé, že taký náročný problém nie je možné vyriešiť za pár minút, preto je možné, že si toto video budete musieť pozrieť niekoľkokrát, aby ste ho pochopili. Zdroj: youtube.com