Ako posadnutosť smartfónmi ničí náš milostný život

0

Každý vzťah sa vyvíja a prechádza mnohými etapami. Raz je všetko skvelé, všetci sú šťastní, pretože to ide ako po masle, no potom hneď zas prídu dni, kedy sa vám nič nechce a najradšej by ste sa pred všetkými zatvorili do svojej vlastnej izby a nevychádzali, len aby ste nemuseli byť v kontakte so svojím partnerom či partnerkou.

Otázka však znie, kam to všetko smeruje? Je totižto zrejmé, že čím sme si bližšie v kontakte prostredníctvom elektronických zariadení, ako napr. telefóny, smartfóny, Skype a pod., tým sa čoraz viac od seba vzďaľujeme ľudsky a naše životy sa menia na spolužitie dvoch ľudí spojených virtuálnym vzťahom.

Krátke video s názvom „Disconnected“ zobrazuje bežný pár mladých ľudí, ktorí sú náhle stratení, pretože majú na noc ostať bez Internetu.

Keď ste zrazu „odpojený“ a nemôžete sa pozerať na tvár milovanej osoby na Twitteri, sú vaše city k nej iné, ako boli niekedy, keď ste sa jej na prvom rande pozerali priamo do očí?

Zdroj: elitedaily.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Hravé graffiti v uliciach Milána

Caiffa Cosimo, taliansky umelec, ktorý sa venuje prevažne „streetart“,  sa v minulosti dostal do povedomia verejnosti svojou zbierkou tzv. „negative graffiti“, v ktorej vytvoril kolekciu obrazov v klasickom prevedení, ale aj ako fotografické negatívy. Jeho najnovšia tvorba sa sústreďuje na prácu s okolitým prostredím, prevažne ulicou. Hravé maľby dodávajú čaro a voľnosť uliciam Milána. Kiež by sa aj na Slovensku našli „graffiťaci“, ktorí by vytvorili niečo oku milé a nie len devastovali steny budov alebo vagóny vlakov. http://i0.wp.com/laughingsquid.com/wp-content/uploads/2015/06/Crosswalk1.jpg http://i2.wp.com/laughingsquid.com/wp-content/uploads/2015/06/Artist1.jpg http://i2.wp.com/laughingsquid.com/wp-content/uploads/2015/06/Marker1.jpg http://i1.wp.com/laughingsquid.com/wp-content/uploads/2015/06/Paint1.jpg http://i2.wp.com/laughingsquid.com/wp-content/uploads/2015/06/Straw1.jpg   Zdroj: laughingsquid.com