Ako sa starať o záhradné jazierko?

0

Prvý jarný deň máme už za sebou a jar je definitívne tu. Stačí sa poobzerať okolo seba. Stromy pučia, snežienky už skrášľujú záhradky a na lúkach sa vynímajú žlté kvietky podbeľu.

Ak vlastníte záhradku, je čas na jarné upratovanie záhradky a prípravu na sadenie. Ak je ale súčasťou vašej záhradky aj jazierko, je potrebné zabezpečiť mu všetko, aby vám mohlo robiť radosť počas celej sezóny. Ako sa teda správne starať o záhradné jazierko?

Kúpte si štartovacie baktérie

Po dlhej zime, kedy bolo väčšinu času zamrznuté, je potrebné jazierko s príchodom jarných dní oživiť. Dopomôcť vám môže vyčistenie vodnej plochy od suchých listov, ale aj štartovacie baktérie. Tým, že sa príroda začína prebúdzať, začínajú sa rozbiehať aj biologické procesy. Aby ryby žijúce v jazierku mali optimálne podmienky na život, odporúčajú sa kvalitné štartovacie baktérie do jazierka. Kupujú sa predovšetkým kvôli rýchlemu spusteniu biologickej filtrácie.

Bez štartovacích baktérií by ste neudržali čistú vodu a nevytvorili by ste tak zdravé stabilné prostredie pre vaše ryby.

Okrem štartovacích baktérií vám odporúčame zainvestovať aj do klasických baktérií do jazierka. Čo si pod týmito baktériami máme predstavovať?

Baktérie do jazierka

Účinné baktérie do jazierka pomáhajú odstraňovať látky, ktoré podporujú rast vláknitých či jednobunkových rias, ktoré výrazne znižujú kvalitu vody a tým aj zhoršujú prostredie, v ktorom žijú ryby. Odporúčame zainvestovať do testovaných baktérií do jazierka, ktoré budú vytvárať dobré podmienky na život aj náročnejším druhom rýb. Ich úlohou je odbúravať organické nečistoty, ktoré vodu výrazne znečisťujú.

Kúpte si preto kvalitné baktérie do jazierka Home Pond a uvidíte, že vaše jazierko bude zdravé a čisté. Táto značka baktérií používajú druhy bežne sa vyskytujúce vo vodnom prostredí, čo z nich robí jednotku na trhu.

Ak už budete mať kúpené baktérie do jazierka, odporúčame vám ostrihať rastliny rastúce v okolí jazierka. Ak máte cez jazierko urobený drevený mostík, využite pekné jarné počasie na vyčistenie a natretie tohto dreveného mostíka.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.