Ako si vybrať dobrú IP kameru, aby vám nič neušlo?

0

Chcete urobiť svoj dom alebo byt bezpečnejším a s minimálnym úsilím? Potom si nainštalujte jednu alebo viac IP kamier. Tieto zariadenia slúžia na pohodlné sledovanie vzdialených objektov s drôtovým alebo Wi-Fi pripojením. Ako laik na ich výber zrejme ale špecializáciu nemáte, no môžete to zmeniť vďaka jednoduchému návodu, ktorý vám teraz poskytneme.

Pre mnohých vlastníkov bytov a domov nie je nákup a inštalácia dobrých IP kamier úplne bez zmyslu. Naopak, existuje veľa dobrých dôvodov. Za nízku cenu môžete dokladovať nezákonnú inváziu vášho majetku, vidíte, čo robí vaše dieťa alebo skontrolujte, či zostáva sporák alebo iné domáce spotrebiče vo vypnutom režime.

Akú kameru si kúpiť?

Aký typ IP kamery by ste si mali kúpiť, záleží výlučne na vašich potrebách a používanej oblasti. Môžete získať pomerne cenovo dostupné sieťové kamery už od 80 €. Avšak, v porovnaní s najlepšími modelmi, ktorých cena môže byť logicky o niečo vyššia, budete musieť urobiť nejaké kompromisy.

Hlavné otázky, ktorým v tomto prípade musíte venovať pozornosť, sú:

  • kam sa bude IP kamera umiestňovať?
  • a kedy počas dňa alebo noci ju budete využívať?

Každý z týchto bodov, samozrejme, odráža konečné náklady a rozhoduje o náročnosti výberu IP kamery, pričom sa niekedy v dôsledku ešte lepšie vyhodnotenej situácie dopĺňa tento sortiment aj univerzálnym špionážnym sluchátkom.

Rozlíšenie zobrazenia

Keď si kúpite lacnú IP kameru, neznamená to, že by ste sa mali vzdať najdôležitejších základných prvkov. Rozhodujúcim faktorom je samozrejme rozlíšenie obrazu. Mali by ste zostať verní modelom na úrovni HD (od 720p).

Okrem toho je v súčasnosti viacero podobných sieťových kamier vybavených snímačom pohybu. Rozdielne nazývaná funkcia „alarm“, ktorá automaticky spustí ukladanie obrázkov na kartu SD a môže vám poslať upozornenie na e-mail, ako náhle niečo alebo niekto pred objektívom začne vykonávať pohyb. V tomto prípade má aj frekvencia aktualizácie obrazu určitú hodnotu. S 15 snímkami za sekundu bude pravdepodobnosť, že kamera zachytila tvár v správnom momente, veľmi vysoká.

Pre ešte lepší proces monitorovania

IP kamery môžu ponúkať rôzne ďalšie funkcie, ktoré sú navrhnuté tak, aby uľahčili proces monitorovania. Napríklad podpora FTP a možnosť odosielať upozornenia vám umožní uverejňovať príspevky priamo na Internet. Ale pozor, každý, kto by sa chcel „pozrieť“ ako to vyzerá na jeho veľkej záhrade v čase osobnej neprítomnosti, by mal venovať pozornosť krátkej ohniskovej vzdialenosti, aby získal maximálny možný uhol pohľadu.

Ak aj vy potrebujete dokonalý bezpečnostný systém, ktorým IP kamera môže byť, vyberte si ju aj podľa týchto parametrov rozlíšenia a správneho prepojenia. Faktory, ktoré majú asi najväčší vplyv na jej plnohodnotné využitie.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.