Americká pošta predstavuje vianočnú ozdobu na stromček, ktorá sleduje stav doručenia vašej zásielky

0

Nikdy sa toho nenakúpi viac ako v čase pred Vianocami. Vďaka internetu a možnostiam online obchodov je čoraz ľahšie objednať si tovar priamo z pohodlia svojej obývačky, či dokonca cestou na autobusovú stanicu prostredníctvom mobilnej aplikácie nejakého predajcu. A určite ste to už zažili, že po zadaní objednávky ste sa nemohli dočkať, kým vám tovar dovezú.

Jedna z nevýhod internetových predajní je, že na tovar si niekedy musíme počkať. Nebýva to veľa, ale aj 2-3 dní kým sa uskutoční prevod peňazí môže pripadať ako večnosť. V snahe spríjemniť čakanie na svoj balíček prichádza americká doručovacia spoločnosť U.S. Postal Service s vianočnou ozdobou na stromček, ktorá je v podstate inteligentným sledovacím zariadením pre zásielky.

Zariadenie sa zafarbí na modro v momente, keď bude zásielka odoslaná, červená farba sa rozsvieti, keď vám balíček doručia a zariadenie je schopné dokonca aj zaznamenať moment, keď balík otvoríte. Vtedy sa rozsvieti na zeleno.

Jedná sa len o limitovanú záležitosť počas tohtoročných Vianoc, no ak sa to osvedčí, nie je vylúčené, že podobné zariadenie a pravdepodobne aj s nejakými vylepšeniami vydajú aj na budúce.

Zdroj: dailydot.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Čínska vláda zakázala jesť banány „sexi spôsobom“

Je pravdou, že banány sú dosť sugestívne, najme vďaka svojmu tvaru, ktorý mnohým pripomína mužsky pohlavný orgán, no zakázať ich konzumáciu je už asi trošku silná káva. Podľa BBC, čínska vláda práve zakázala živé vysielanie online videí s ľuďmi, ktorí zmyselne jedia banány. Nezáleží pri tom na jeho veľkosti, či je olúpaný alebo nie, zrelý alebo úplne zelený. Dôvodom má byť skutočnosť, že až 60 % živého „streamovania“ v Číne je u osôb mladších ako 22 rokov a až 75% z divákov sú muži. http://esq.h-cdn.co/assets/16/18/1462565735-banana.png Nie je zrejmé, koho sa týmto krokom snaží čínska vláda ochrániť. Okrem zmyselného jedenia banánov je totižto zakázané aj ukazovanie sa v pančuchách a podväzkoch. Zdroj: esquire.com, bbc.com