BBC natočila najdrahší dokument celej histórie kinematografie

0

Investícia, ktorá sa asi nikdy nevráti, teda určite nie v podobe zárobku. Takou konštatáciou by sa dal opísať dokument televíznej stanice BBC s názvom Planet Earth II.

Natáčanie, ktoré trvalo celé 3 roky, je v podstate pokračovaním úspešného dokumentárneho seriálu s názvom Zázračná planéta. Ten sa na televíznych obrazovkách objavil ešte pred 10 rokmi. Po viac ako 1000 dňoch a práci v teréne 40 krajín sveta je tu nový, úchvatný dokument, aký tu ešte nebol.

Jeho jedinečnosť nespočíva len v nákladoch, ktoré z neho spravili najdrahší dokument sveta, ale aj v blízkosti, z ktorej sa podarilo zvieratá natočiť.

Výsledok za stovky miliónov eur má podobu 6 hodinových častí, ktorých skvelý obraz dopĺňa rovnako dokonalá hudba z pera samého Hansa Zimmera.

Zdroj: youtube.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Fotografie ako z rozprávky

Darya Kondratyeva, ruská fotografka žijúca v Moskve, sa venuje fotografii tak ako aj mnohí iní fotografi. Jej fotografie sú však niečím výnimočné. Zatiaľčo niektorí fotia svoju rodinu, materstvo, či svadby, Darya vytvára fotografie, ktoré vyzerajú ako skutočné interpretácie starých rozprávok alebo legiend. Modelky na jej fotografiách vyzerajú akoby boli skutočné bosorky, princezné, alebo duchovia lesa. Okrem spomínaných modeliek, hlavnými postavami jej fotografií sú aj trénované zvieratá, ktoré umocňujú celkový dojem z týchto fotografií. Ponorte sa do sveta fantázie a nechajte sa unášať svetom rozprávky pomocou Daryinych fotografií. http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2014/11/portraits-with-animals-daria-kontratyeva-9.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2014/11/portraits-with-animals-daria-kontratyeva-19.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2014/11/portraits-with-animals-daria-kontratyeva-24.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2014/11/portraits-with-animals-daria-kontratyeva-2.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2014/11/portraits-with-animals-daria-kontratyeva-3.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2014/11/portraits-with-animals-daria-kontratyeva-22.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2014/11/portraits-with-animals-daria-kontratyeva-18.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2014/11/portraits-with-animals-daria-kontratyeva-11.jpg Zdroj: boredpanda.com