BBC natočila najdrahší dokument celej histórie kinematografie

0

Investícia, ktorá sa asi nikdy nevráti, teda určite nie v podobe zárobku. Takou konštatáciou by sa dal opísať dokument televíznej stanice BBC s názvom Planet Earth II.

Natáčanie, ktoré trvalo celé 3 roky, je v podstate pokračovaním úspešného dokumentárneho seriálu s názvom Zázračná planéta. Ten sa na televíznych obrazovkách objavil ešte pred 10 rokmi. Po viac ako 1000 dňoch a práci v teréne 40 krajín sveta je tu nový, úchvatný dokument, aký tu ešte nebol.

Jeho jedinečnosť nespočíva len v nákladoch, ktoré z neho spravili najdrahší dokument sveta, ale aj v blízkosti, z ktorej sa podarilo zvieratá natočiť.

Výsledok za stovky miliónov eur má podobu 6 hodinových častí, ktorých skvelý obraz dopĺňa rovnako dokonalá hudba z pera samého Hansa Zimmera.

Zdroj: youtube.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Šokujúce! Ako reaguje plod na matku - fajčiarku?

Výskumníci z Durham a Lancaster university zverejnili výsledky svojho výskumu, v ktorom pozorovali plody detí matiek fajčiarok a tých, ktoré počas tehotenstva nefajčili. Výsledkom sú zarážajúce fotografie týchto nenarodených dieťatok. Vedci porovnali 80 ultrazvukových záznamov celkovo 20 plodov vo veku medzi 24. a 36. týždňom tehotenstva. Z tejto skupiny bolo 16 bábätiek, ktorých matky boli nefajčiarky a 4 bábätka s matkami, ktoré denne vyfajčili 14 cigariet. Výsledky v podobe ultrazvukových snímok ukazujú, že plody matiek fajčiarok si počas fajčenia zakrývali tváre svojimi ručičkami a vykazovali neštandardne vysokú aktivitu pohybov úst a celej tváre. Ináč povedané, vôbec sa im nepáčilo, čo ich mamičky „dýchali“. Jedna z autoriek spomínaného tímu, Dr. Nadja Reissland, povedala: „Tieto výsledky naznačujú, že vystavenie nikotínu má vplyv na vývoj plodu ako aj vedľajšie negatíva, akými sú nadmerný stres a záťaž na samotný plod.“ Pre lepšiu predstavivosť o dosiahnutých výsledkoch si pozrite nasledujúce video, ktoré spracoval denník Telegraph. Zdroj: cosmopolitan.com