BBC natočila najdrahší dokument celej histórie kinematografie

0

Investícia, ktorá sa asi nikdy nevráti, teda určite nie v podobe zárobku. Takou konštatáciou by sa dal opísať dokument televíznej stanice BBC s názvom Planet Earth II.

Natáčanie, ktoré trvalo celé 3 roky, je v podstate pokračovaním úspešného dokumentárneho seriálu s názvom Zázračná planéta. Ten sa na televíznych obrazovkách objavil ešte pred 10 rokmi. Po viac ako 1000 dňoch a práci v teréne 40 krajín sveta je tu nový, úchvatný dokument, aký tu ešte nebol.

Jeho jedinečnosť nespočíva len v nákladoch, ktoré z neho spravili najdrahší dokument sveta, ale aj v blízkosti, z ktorej sa podarilo zvieratá natočiť.

Výsledok za stovky miliónov eur má podobu 6 hodinových častí, ktorých skvelý obraz dopĺňa rovnako dokonalá hudba z pera samého Hansa Zimmera.

Zdroj: youtube.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Bicykel za milión dolárov

Priznám sa, že neviem, čo si skutočne myslieť o tomto „výtvore“. Ak máte zvyšný 1 milión amerických dolárov a radi športujete, potom by vás táto novinka mohla osloviť. Najprv tu bol pozlátený skateboard za 15 tisíc dolárov a teraz tu máme horský bicykel s 24-karátovým zlatom za jeden milión. http://www.huhmagazine.co.uk/images/uploaded/goldbike_02.jpg Cena jeden milión dolárov je vďaka pozláteniu 24-karátovým zlatom a emblémom, ktorý zdobí viac ako 600 čiernych diamantov a 500 zlatých zafírov. Vďaka týmto parametrom sa tento bicykel stal najdrahším na svete. http://www.huhmagazine.co.uk/images/uploaded/goldbike_05.jpg Z ďalších luxusných špecifík môžeme spomenúť sedadlo vyrobené z najjemnejšej čokoládovo-hnedej kože z aligátora či jedinečnú fľašu takisto pozlátenú 24-karátovým zlatom. http://www.huhmagazine.co.uk/images/uploaded/goldbike_03.jpg http://www.huhmagazine.co.uk/images/uploaded/goldbike_04.jpg Celkom sa vyrobí len 13 kusov tohto klenotu, aj keď si celkom neviem predstaviť toho „štedráka“, ktorý si ho kúpi. Zdroj: huhmagazine.co.uk