BBC natočila najdrahší dokument celej histórie kinematografie

0

Investícia, ktorá sa asi nikdy nevráti, teda určite nie v podobe zárobku. Takou konštatáciou by sa dal opísať dokument televíznej stanice BBC s názvom Planet Earth II.

Natáčanie, ktoré trvalo celé 3 roky, je v podstate pokračovaním úspešného dokumentárneho seriálu s názvom Zázračná planéta. Ten sa na televíznych obrazovkách objavil ešte pred 10 rokmi. Po viac ako 1000 dňoch a práci v teréne 40 krajín sveta je tu nový, úchvatný dokument, aký tu ešte nebol.

Jeho jedinečnosť nespočíva len v nákladoch, ktoré z neho spravili najdrahší dokument sveta, ale aj v blízkosti, z ktorej sa podarilo zvieratá natočiť.

Výsledok za stovky miliónov eur má podobu 6 hodinových častí, ktorých skvelý obraz dopĺňa rovnako dokonalá hudba z pera samého Hansa Zimmera.

Zdroj: youtube.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Istý muž z Indie sa preslávil tým, že ho ako prvého na svete zabil dopadajúci meteorit

Podľa informácií uverejnených v denníku The Wall Street Journal, v sobotu okolo 12:30 na parkovisku pred kaviarňou pri škole Bharathidasan Engineering College v štáte Tamil Nadu v Indii, niečo dopadlo na zem. Okná v triedach ako aj čelné sklá tam stojacich automobilov sa rozbili a na zemi ostal kráter s priemerom cca. 1,2 metra. Riaditeľovi spomínanej školy to pripomínalo explóziu: „Bolo počuť zvuk akoby tam niečo vybuchlo. Bol to nezvyčajný zvuk, ktorý bol tak silný, že ho bolo počuť až do vzdialenosti 3 kilometrov.“ Úlomky dopadajúceho predmetu mali modro-čiernu farbu. Všetci študenti boli až do vyriešenia celého prípadu (do stredy) poslaní domov. V tom čase však popri tomto mieste prechádzal vodič autobusu a keďže sa v tomto prípade potvrdilo, že bol v zlom čase na zlom mieste, svojim zraneniam spôsobeným týmto dopadom nakoniec podľahol. Podľa oficiálneho vyhlásenia hlavného predstaviteľa tohto štátu, J. Jayalalithaa, dopadajúci predmet bol nakoniec označený za údajný meteorit. Na vedcoch je teraz úloha, určiť odkiaľ tento meteorit pochádzal. Okrem usmrteného vodiča boli zranené ešte ďalšie tri osoby, ich zranenia však nie sú vážne. Ak vedci s určitosťou potvrdia, že ide o meteorit dopadajúci na Zem, tento muž sa svojou smrťou zapíše do histórie ako prvý človek, ktorého usmrtil dopadajúci meteorit. Aj keď mnoho ľudí túži po sláve, nie som si istý, že toto je ten najsprávnejší spôsob, ako ju získať. Zdroj: blogs.wsj.com