Bojíte sa pokazených potravín v chladničke? Táto inteligentná kamera vás upozorní dostatočne zavčasu

0

Plytvanie jedlom je jeden z azda najvážnejších problémov súčasnej doby. Denne sa vyprodukuje niekoľkokrát viac potravín ako sme schopní skonzumovať a všetko to logicky končí ako dopad na skládkach. Podľa odhadu USDA, priemerná americká rodina by ročne mohla ušetriť až 1 500 dolárov tým, ak by zjedli všetky potraviny, ktoré kúpia.

Inteligentná chladnička vám v tomto boji za záchranu jedla pomôže, a to pritom nemusíte kupovať celú chladničku, ale stačí do nej dokúpiť inteligentnú kameru. Britská spoločnosť Smarter prichádza s malým zariadením za 127 dolárov, ktoré je v podstate bezdrôtová kamera pre vašu chladničku.

Po nainštalovaní sa do svojej chladničky môžete pozrieť z ktoréhokoľvek miesta na zemi, stačí vám k tomu internetové pripojenie a mobilný telefón. Nemusíte ju neustále otvárať, čim zároveň prispievať k úspore elektrickej energie a všetko si môžete pravidelne kontrolovať. V aplikácii si dokonca môžete nastaviť upozornenia, ktoré vás v prípade končiacej doby spotreby upozornia na nutnosť konzumácie tohto produktu.

K dispozícii je aj inteligentný kuchár, ktorý vám na základe obsahu chladničky nájde vhodný recept, čo by ste z toho mohli uvariť pre svojho hladného manžela.

Kameru si môžete predobjednať na tejto adrese.

Zdroj: inhabitat.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj