Britská vláda súhlasí s kontroverzným rozšírením londýnskeho letiska Heathrow

0

Jedno z najväčších letísk sveta – londýnske letisko Heathrow – sa pravdepodobne znova rozrastie. Po rokoch odkladania britská vláda nakoniec odsúhlasila projekt na vybudovanie ďalšej pristávacej plochy v západnej časti tohto letiska. Súčasťou rekonštrukcie je aj vybudovanie ďalšieho terminálu, v poradí už šiesteho, ktorého architektonický návrh spracovali architekti z firmy Grimshaw Architects.

V súlade s odporúčaniami špeciálnej komisie pre správu letísk, vláda súhlasila s vybudovaním druhej pristávacej dráhy. Ako priamy následok sa predpokladá vytvorenie 77 000 nových pracovných miest, rast ekonomiky. Súčasťou návrhu je aj zrušenie nočných letov a zníženie úrovne hluku.

Mnohí vidia v tomto projekte aj jasný signál do sveta o tom, že britská ekonomika sa aj napriek rozhodnutiu vystúpiť z EÚ rozvíja a napreduje. Nie každý je však z tohto rozhodnutia nadšený. Podľa starostu Londýna (Sadiq Khan) nové lety prinesú do mesta viac znečistenia, čo je v priamom opaku voči snahám o zníženie dopadov klimatických zmien. Okrem toho, časť dediny Harmondsworth bude kvôli tomuto projektu zničená, z čoho majú jej obyvatelia hlavu v smútku.

O projekte bude parlament rokovať budúci rok. Ak návrh prejde, projekt by mal byť dokončený do roku 2025.

Zdroj: theguardian.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Od obyčajného prachu k farbe v tlačiarni alebo ako sa vyrába tonerová farba

S rozvojom počítačov sa akoby ruka v ruke rozvíjajú aj ďalšie segmenty moderných informačných technológií. A tak ako sa vedci na jednej strane snažia dosiahnuť čo najkomfortnejší spôsob zadávania údajov do počítačov, tak sa na druhej stane snažia o to, aby aj výstup  nich bol čo najkvalitnejší. Reč je preto logicky aj o tlačiarňach. Nástup digitálnych médií predstavuje istý pokles v obľúbenosti klasických „papierových“ médií, ale dá sa predpovedať, že tradičné papierové noviny a časopisy s typickou vôňou po tlačiarenskej farbe nikdy nevymiznú. A práve práca na vývoji spomínanej tlačiarenskej farbe znamená prácu akoby skrytých hrdinov, bez ktorých by sme neboli tam, kde dnes sme. Poďte sa teda spolu s nami pozrieť ako to vyzerá v kanadskej spoločnosti vyrábajúcej tlačiarenskú farbu. Peter Welfare, prezident spoločnosti a hlavný „inkmaker“ vysvetľuje ako sa z obyčajného prášku postupne stáva farba do tlačiarne. Zdroj: youtube.com