Ceny v Londýne znova prekvapili. Za pintu obľúbeného piva pýtajú až £13,40

0

Všetci dobre vieme, že Londýn nepatrí medzi lacné mestá. Pravdou je skôr presný opak, dokonca sa traduje nepísané pravidlo, že ak chcete zistiť cenu niečoho v Londýne, tak zoberte priemernú cenu danej veci, vynásobte ju 2x a máte približnú cenu toho istého produktu alebo služby v Londýne.

Rekordné ceny sa už dotkli dokonca aj veľmi obľúbeného piva Ale. Konkrétne v tomto pube (The Rake) si za veľké pivo (pintu)  Cloudwater North West Double IPA pýtajú neuveriteľných 13,40 libier.

Dôvodom má byť prístup distribútora, ktorý údajne nie je ochotný doručovať malé množstvo piva, minimálne jednu paletu, na čo však v pube nie je skladové miesto. Preto to musia riešiť cez iného dodávateľa, ktorý si za to určuje príslušnú maržu a nie malú.

Ako uvádza denník The Sun, v pube sa samozrejme nachádzajú aj lacnejšie piva, ktorých ceny sa pohybujú okolo 2 libier za pintu. Ale abnormálne vysoká cena spomínaného piva vyvolala rozruch medzi zákazníkmi, ktorí svoje rozhorčenie nezabudli uverejniť ani na sociálnych sieťach.

Zdroj: thesun.co.uk

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj