Chcete okno bez dažďa? Potrebujete kvalitné stierače

0

Počasie počas cesty autom si jednoducho nevyberiete. Šoférovať musíte denne nech je akokoľvek – zima, teplo, sychravo či upršane. Silný dážď vám môže cestu automobilom poriadne znepríjemniť, a preto oceníte kvalitné stierače, ktoré vodu po prednom či zadnom skle len nerozmažú ale odstránia tak, aby ste dostatočne na cestu videli.

Najdôležitejší prvok bezpečnosti

Dokonalý výhľad pre vodiča je pri šoférovaní to najdôležitejšie, ide o niečo ako bezpečnostný prvok. Dobré stierače majú fungovať pri rôznych intenzitách dažďa, aj keď len mierne popŕcha aj keď, ako sa hovorí „leje ako z krhly“. Navyše je rovnako dôležité mať kvalitné predné a rovnako aj zadné stierače.

Poznáme to zrejme všetci, hlučné stierače sú výsadou starších áut alebo nekvalitných gumičiek. Ide o nepríjemný efekt pri zotieraní dažďovej vody, ak sa totiž stierače dostatočne hladko nekĺžu po skle, tak môžu vydávať nepríjemné zvuky.

Všetky tieto problémy však vyriešia kvalitné stierače. O čo však pri ich výbere ide? V čom tkvie kvalita jedných a naopak nekvalita iných?

Použité materiály

Pri výbere stieračov zvýšte pozornosť pri materiáloch. Je totiž dôležité, aby boli vyrobené z kvalitnej zmesi kovov, tie totiž vydržia roky. Ak sú na výrobu stieračov použité plasty je možné, že sa časom zlomia. Môžu sa dokonca aj ohnúť ak na nich svieti intenzívne letné slnko. Niektoré lacnejšie verzie zasa môžu ale rýchlo korodovať. Preto pozor na spoľahlivého výrobcu.

Gumičky

Tie treba pravidelne vymieňať, pretože sa môžu ohýbať a rovnako aj znečisťovať. Dôležité je v takomto prípade nájsť gumičky, ktoré sú dostatočne široké. Vyberte si preto také, ktorú majú dostatočné milimetre. Potom vám vydržia dlhé mesiace.

Zadné stierače zvykneme používať menej často, a preto môžeme nadobudnúť pocit, že sú zároveň aj menej dôležité. Zamyslite sa však, či skutočne nie je podstatné vidieť dozadu a kontrolovať jazdu zo všetkých smerov. To znamená, že keď sa rozhodnete inovovať či úplne vymeniť vaše stierače, vymeňte aj zadné aj predné naraz.

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Comments are closed.