Čína otvorila úchvatnú knižnicu s 1,2 miliónmi kníh, ktorej interiér zaujme nielen knihomoľov

0

Málo ľudí nemá problém s tým, ak počas čítania kníh na nich niekto pozerá. Ak si chceme knihu vychutnať, tak sa najradšej utiahneme do súkromia a ponoríme sa do jej obsahu v tichosti a osamote.

Toto by vám zrejme nebolo umožnené počas návštevy najnovšej knižnice, ktorú pred nejakým časom otvorili v Číne, no jej interiér je aj napriek tomu úchvatný. Veľké auditórium v strede ktorého sa nachádza veľká guľa pripomínajúca všetko sledujúce oko síce môže pre niekoho pôsobiť rušivo, treba však jednoznačne uznať, že architekti v tomto prípade odviedli výnimočnú robotu.

Knižnica je súčasťou kultúrneho centra v meste Tiencin. Jedná sa o budovu s 5 poschodiami, ktorú navrhla holandská dizajnérska spoločnosť MVRDV v spolupráci s miestnymi inštitútmi pre rozvoj a plánovanie infraštruktúry mesta. The Eye of Binhai zaberá plochu 34 000 metrov štvorcových a ponúka výber z 1,2 milióna kníh. Budova má okrem kníh aj viaceré špecializované miestnosti od čitárni, cez kancelárie až po multimediálne centrá, kde by malo byť radosťou študovať.

Zdroj: boredpanda.com

Foto: MVRDV

Share.

O autorovi

Comments are closed.