Čína predstavila dizajn svojej novej „žiariacej“ budovy pre filharmóniu

0

Architektonické štúdio MAD Architects predstavilo návrh novej budovy pre filharmóniu v hlavnom meste Číny. Táto koncertná budova, ktorej dominuje zaoblená priesvitná fasáda bude v noci žiariť ako lampáš.

Veľkolepý architektonický skvost vytvorili v spolupráci s expertom na akustiku Yasuhisa Toyota tak, aby budova spĺňala všetky požiadavky pre nový domov Čínskeho filharmonického orchestra. Dizajn budovy má svoje korene vo východnej filozofii a stane sa „novým kultúrnym stánkom pre klasickú hudbu“.

Budova má stať v centrálnom „biznis dištrikte“ mesta Peking a svojou rozlohou 11 600 štvorcových metrov s celkovou prevádzkovou plochou 26 578 štvorcových metrov sa stane doslova šperkom ukrytým v srdci Pekingu. „Našim cieľom bolo vytvoriť niečo ako posvätnú oázu v strede ruchu veľkomesta,“ opisuje svoje pohnútky Ma Yansong, zakladateľ a hlavný partner spoločnosti MAD Architects. „Od momentu ako vstúpite do budovy sa ocitnete v inom čase a priestore.“

V okolí budovy sa bude nachádzať jazierko a plno zelene. Priehľadná fasáda budovy bude imitovať rozprestreté plátno, cez ktorú bude do budovy prúdiť denné svetlo. Počas noci bude naopak žiariť ako krásny drahokam.

Projekt výstavby počíta s dokončením v roku 2019.

Zdroj: inhabitat.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

On určite nie je ten pravý

Máte priateľa, partnera a kladiete si otázku, či to je ten pravý, či by to mohol byť práve on, s ktorým si založíte raz rodinu. Prečítajte si pár znakov, s ktorými určite zistíte, ako na tom ste. Téma svadby Táto téma je pre neho úplne tabu. Aj keď ju náhodu spomeniete, on ju hneď zahovorí niečím iným. Ak sa žení jeho priateľ, pozvánku pre vás nemá. Spoznanie rodiny Už niekoľkokrát ste mu spomínali, že vaši rodičia a súrodenci by sa s ním radi zoznámili, ale on vás vždy odbije tým, že ešte je na to čas. Sociálne siete Tak tie o vás ani len netušia. Nemusí hneď uvádzať nejaký dátum vášho stretnutie, kde a kedy ste spolu. Ale nejaká spoločná fotka by sa hodila. Vaše veci V jeho byte vám vyhradí jednu poličku alebo skrinku, kde si môžete nechať svoje veci. Nemá rád, keď ich máte po celom byte. Chce mať poriadok, ale skutočnosť je taká, že čo ak príde nejaká návšteva a tá by mohla zbadať ženské veci. Výlety Kedysi si plánoval výlety s vami, teraz skôr venuje čas partii a pánskym jazdám. Keď mu voláte do práce, má niečo dôležité, stále má toho veľa. Peniaze Nemáte spoločný účet a ani ho nechce v blízkej doby vytvoriť. Plánuje veľkú investíciu (kúpa auta, bytu...), ale neporadí sa s vami a koná sám. Sám chodí na obhliadky a vás už postaví pred hotovú vec. Keď ste aspoň v troch veciach spoznali svojho partnera, mali by ste sa vážne zamyslieť alebo sa s ním porozprávať, kam smeruje váž vzťah, ako to s vami myslí. Aké sú vaše očakávania. Rozhovor určite vyrieši mnohé veci.