Čína si nakoniec vybrala projekt pre svoj nápad vybudovať umelý „eko ostrov“

2

Newyorská architektonická spoločnosť Diller Scofidio + Renfro porazila ďalších 9 spoločností v boji o možnosť vybudovať pre Čínu umelý eko ostrov.

Zámerom tejto krajiny je v zálive Haikou Bay vybudovať tzv. South Sea Pearl Eco-Island – človekom vytvorenú turistickú zónu. Celý projekt financuje čínsky developer HNA Group, ktorý má v pláne vybudovať tam stredisko plné hotelov, zábavných parkov, prístavy pre jachty a dokonca aj prístav pre 2 veľké zaoceánske výletné lode.

Všetkých 10 návrhov vidí ostrov v tvare polmesiaca, čo má prestavovať yin-yang, čínsky symbol pre harmóniu a vyrovnanosť. Víťazný návrh si porotu získal predovšetkým zakomponovaním všetkých potrieb do projektu, ktorý nepredstavuje zbytočnú záťaž na životné prostredie.

Výstavba je naplánovaná na rok 2017 s dobou ukončenia o 10 rokov teda v roku 2027. Odhadované náklady predstavujú sumu 1,25 miliardy dolárov.

Zdroj: archdaily.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...