Čína spustila verejnú zbierku na obnovu Veľkého čínskeho múru

0

Veľký čínsky múr tu stojí už niekoľko tisíc rokov, ale teraz je čas, keď potrebuje našu pomoc. Ako uvádza spravodajský portál CNN, táto obľúbená a turistami veľmi vyhľadávaná historická pamiatka sa ocitla v nelichotivom stave a čínska nadácia (China Foundation for Cultural Heritage Conservation) v tejto súvislosti spustila verejnú zbierku na jeho záchranu.

Múr, ktorého dĺžka sa nedá určiť jednoznačne, pretože na niektorých miestach je prerušený, bol stavaný v rôznych časových etapách a na svojej ceste má mnoho prírodných prekážok. Podľa posledných oficiálnych meraní je dĺžka múru 21 199 kilometrov. Dá sa povedať, že od svojho začiatku je múr v podstate stále vo výstavbe. Už stáročia sa ho rôzne skupiny dobrovoľníkov a nadšencov snažia opraviť. Toto je však prvý prípad, kedy sa vláda rozhodla vyzvať občanov na pomoc prostredníctvom internetu a v takom veľkom rozsahu. Cieľom zbierky je vyzbierať približne 1,6 milióna dolárov, z ktorých sa im doposiaľ podarilo vyzbierať niečo cez 45 000 dolárov.

Nutnosť zapojenia aj širokej verejnosti súvisí s tým, že aj keď čínska vláda každoročne vyčleňuje nejaké prostriedky na sanáciu poškodených častí, nie je to dosť a opravy nestíhajú pokrývať rozsah škôd.

Zdroj: cnn.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj