Čo poviete na umelé mäso? Dali by ste si?

0

Výroba umelého mäsa je znovu o krok bližšie k tomu, aby sme ho čoskoro našli na regáloch našich supermarketov. Ako uvádza správa denníka The New York Times, nadnárodný gigant, spoločnosť Tyson, práve kúpila 5-percentný podiel v spoločnosti Beyond Meat, ktorá sa špecializuje na výrobu mäsových náhrad rastlinného pôvodu.

Na rozdiel od iných vegetariánskych jedál ako napr. tofu, tieto výrobky sa snažia napodobniť chuť ako aj vzhľad mäsa. Hlavnými zložkami sú bielkoviny extrahované z hrášku alebo rastlinné tuky, ktoré sú následne vytvarované tak, aby imitovali štruktúru a chuť mäsa.

Keďže spoločnosť Tyson je najväčším spracovateľom mäsa a výrobcom mäsových výrobkov v USA, dá sa predpokladať, že táto investícia môže predznamenať výrazný krok vpred pri zavádzaní umelého mäsa na pulty predajní.

Zdroj: nytimes.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

eBay je zlata baňa tohto storočia

Americká firma, ktorá umožní každému získať produkty či zárobky. To je eBay, stránka, na ktorej sú prevádzkované aukcie. Táto stránka je deň čo deň populárnejšia a jej doména nie je už len americká ale aj nemecká či anglická. Na týchto stránkach môžete denne nájsť milióny rôznych položiek, či už sú to šperky, elektronika, knihy alebo oblečenie. História stránky sa začala písať už v roku 1995, zapísala sa ako malá stránka na ktorej prebiehali aukcie. Vraj vznikla na podnet manželky zakladateľa, ktorá bola vášnivá zberateľka PEZ a chcela obchodovať so svojim hobby. Úplne prvým produktom predaným na eBayi však bolo laserové ukazovátko za 14.83$. Víťaz dražby bol po dražbe kontaktovaný Pierrom Omidyarom, že ukazovátko je pokazené. Víťaz mu odpovedal, že o tom vedel, a že zbiera práve pokazené laserové ukazovátka. Od tej doby sa eBayu výnimočne darilo, a keď v roku 1998 vstúpil eBay na burzu, zo zakladateľov sa behom pár minút stali miliardári. Samozrejme tak ako s každou stránkou aj s eBayom sa spája pár zaujímavostí, tu sú: eBay je najväčším trhoviskom na svete. Predáva sa na ňom zhruba 78 miliónov vecí za deň a taktiež za deň pribudne vyše 6 miliónov nových položiek; najväčší obrat na eBay prináša predávanie automobilov eBay Motors, po ňom je to elektronika, oblečenie a počítače; najzvláštnejšie veci, ktoré sa ponúkali na eBayi boli ponuky na predaj vlastných orgánov, ktoré boli zakázané; či ponuky na odkúpenie celých dedín a miest; zatiaľ najdrahšia vec predaná na eBay je súkromné lietadlo ktoré stálo takmer 5 miliónov dolárov. Po vstupe na burzu začal eBay so známou politikou odkupovania konkurenčných stránok a stránok na doplnenie svojho portfólia. Medzi najdôležitejší prírastok pre eBay patrí rozhodne ten z roku 2002 kedy sa za 1,5 miliardy dolárov vo vlastnej aukcii podarilo eBayu odkúpiť spoločnosť sprostredkujúcu bezpečné online platby cez internet PayPal. Vtedy sa stal PayPal jedinou dostupnou možnosťou platenia na stránkach eBayu, čo zvýšilo bezpečnosť a komfort platenia. Medzi ďalšie podobné nákupy patria stránky half.com, shopping.com, rent.com či podiel v craigslist.com. Ďalším veľkým prírastkom sa stal Skype kúpený za 2,6 miliardy dolárov. Teda ak máte kreditnú kartu, registráciu cez PayPal a eBay máte možnosť kúpiť si hocičo a pokojne aj nejakú tú stránku. Zdroj: PR