Čo poviete na umelé mäso? Dali by ste si?

0

Výroba umelého mäsa je znovu o krok bližšie k tomu, aby sme ho čoskoro našli na regáloch našich supermarketov. Ako uvádza správa denníka The New York Times, nadnárodný gigant, spoločnosť Tyson, práve kúpila 5-percentný podiel v spoločnosti Beyond Meat, ktorá sa špecializuje na výrobu mäsových náhrad rastlinného pôvodu.

Na rozdiel od iných vegetariánskych jedál ako napr. tofu, tieto výrobky sa snažia napodobniť chuť ako aj vzhľad mäsa. Hlavnými zložkami sú bielkoviny extrahované z hrášku alebo rastlinné tuky, ktoré sú následne vytvarované tak, aby imitovali štruktúru a chuť mäsa.

Keďže spoločnosť Tyson je najväčším spracovateľom mäsa a výrobcom mäsových výrobkov v USA, dá sa predpokladať, že táto investícia môže predznamenať výrazný krok vpred pri zavádzaní umelého mäsa na pulty predajní.

Zdroj: nytimes.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Ohromné predpovede, ktoré sa časom stali skutočnosťou

Pamätáte sa, koľko desivých predpovedí bolo v médiách pri prechode do tretieho tisícročia? Počúvali sme hrozby, že ľudia sa vrátia do časov pred zavedením počítačov, že budeme musieť zabudnúť na luxus, ktorý máme vďaka elektrine alebo tečúcej vode. Výsledok sa však nedostavil v predpovedanej podobe. Nemuseli sme žiť v tme a jesť konzervovanú potravu zo štátnych hmotných rezerv. Naše životy to, dá sa povedať, takmer vôbec neovplyvnilo a samotné predpovede sa nám teraz môžu zdať ako humorné rozprávky. Niečo podobné sme počuli aj pred troma rokmi, keď 21. 12. 2012 mal „zaručene“ nastať koniec sveta. Našťastie ani toto neprišlo, aj keď sme si to nakoniec mohli pozrieť v Hollywoodskom trháku s Johnom Cusackom v hlavnej úlohe. Ak si to zoberieme vcelku, neviem prečo, ale ľudia milujú príbehy o konci sveta, chaose s následkami na dlhú dobu a pod. Rovnako asi všetci vieme, kto bol Nostradamus a že pár z jeho predpovedí sa skutočne splnilo. Či už je to narodenie Hitlera alebo útok na Svetové obchodné centrum 11. 9., mnohí tohto francúzskeho proroka oslavovali, a to aj napriek tomu, že kritici jeho proroctvám z pred 450 rokov vyčítajú značnú vágnosť. Čo však iní, ako napr. profesionálny atlét, ktorý v deviatich rokoch predpovedal, pre ktorý tím bude hrať, alebo spisovateľ predstavujúci si vo svojej novele potopenie Titaniku, ktorú vydal desať rokov pred touto katastrofou, poprípade bežný občan, ktorý predpovedal odstúpenie pápeža, čo je vec, ktorú svet doposiaľ videl len asi jedenkrát. Stále vás to nezaujalo? Tak potom čo poviete na názor jedného filmového kritika, ktorý predpovedal vysielanie televízie na internete v čase, keď sa káblová televízia ešte len rodila. V niektorých prípadoch je presnosť predpovedí doslova šokujúca, a preto sa tu naskytá otázka, či majú títo ľudia len viac šťastia ako my ostatní alebo je niečo pravdy na tom, že naše životy sú už vopred naplánované a my žijeme len podľa tejto schémy. Nech už veríte jednému alebo druhému, ak vás táto téma neoslovila, aj tak vám odporúčam pozrieť si nasledujúce video. Ak nič iné, aspoň sa dozviete zopár nových faktov. Zdroj: therichest.com