Čo poviete na umelé mäso? Dali by ste si?

0

Výroba umelého mäsa je znovu o krok bližšie k tomu, aby sme ho čoskoro našli na regáloch našich supermarketov. Ako uvádza správa denníka The New York Times, nadnárodný gigant, spoločnosť Tyson, práve kúpila 5-percentný podiel v spoločnosti Beyond Meat, ktorá sa špecializuje na výrobu mäsových náhrad rastlinného pôvodu.

Na rozdiel od iných vegetariánskych jedál ako napr. tofu, tieto výrobky sa snažia napodobniť chuť ako aj vzhľad mäsa. Hlavnými zložkami sú bielkoviny extrahované z hrášku alebo rastlinné tuky, ktoré sú následne vytvarované tak, aby imitovali štruktúru a chuť mäsa.

Keďže spoločnosť Tyson je najväčším spracovateľom mäsa a výrobcom mäsových výrobkov v USA, dá sa predpokladať, že táto investícia môže predznamenať výrazný krok vpred pri zavádzaní umelého mäsa na pulty predajní.

Zdroj: nytimes.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Mladý Bruce Wayne v novom traileri na seriál Gotham

Americká televízna stanica Fox prednedávnom ohlásila príchod nového seriálu z prostredia mesta Gotham, v ktorom zúria darebáci ako Hádankár, Joker či Poison Ivy. Ešte predtým, než sa v meste objaví Batman, sa musí zlu postaviť niekto z ľudu. Najodhodlanejším je detektív James Gordon (Ben McKenzie), ktorý najprv rieši obyčajné prípady, no jeho život sa zmení po tom, čo stretne malého chlapca menom Bruce Wayne (David Mazouz), ktorý je priamym svedkom vraždy svojich rodičov. Seriálu Gotham sa dočkáme na jeseň a aby sme si čakanie na tento seriál spríjemnili, môžeme si pozrieť tento nový trailer. Vo filme sa objaví Brian McKenzie, Donal Logue, David Mazouz, Sean Pertwee, Robin Taylor, Camren Bicondová, Cory Michael Smith či Clare Foley. Zdroj: movieweb.com