Desivé fotografie opustených škôl v USA

0

Chris Luckhardt za posledné desaťročie precestoval množstvo krajín sveta s jediným cieľom – nájsť a odfotiť ruiny opustených miest, ktoré niekedy boli niečím významným pre miestnu komunitu či región.

Miesta vyhľadáva pomocou internetu alebo taktiež vypočuje odporúčania známych, aj keď priznáva, že častokrát sú tie najlepšie fotografie z miest, na ktoré narazí úplnou náhodou. Jeho túlavé topánky ho primäli precestovať celé USA a Kanadu ako aj vzdialenejšie krajiny ako napr. Japonsko, či dokonca európske Belgicko.

Jedným z jeho osobných favoritov sú budovy opustených škôl a školských zariadení v USA. Tieto miesta preňho dýchajú neopakovateľnou krásou a bohatou históriou. „Opustené miesta sú odrazom našej spoločnosti. Ukazujú to, kým sme boli a čo sme zanechali pre budúcnosť. Slúžia nám zároveň ako varovanie do budúcnosti , pretože byť svedkom pred očami sa rozpadajúcej minulosti môže byť príležitosťou pre lepšiu budúcnosť,“ dodáva na záver Chris.

Dúfajme však, že obdobné fotografie neuvidíme o pár rokov aj na Slovensku.

Redford High School — Detroit, Michigan, USA

 

Holley High School — Holley, New York, USA

Stanard School — Cleveland, Ohio, USA

San Haven Sanatorium — Dunseith, Severná Dakota, USA

Gujo, Japonsko

Holley High School — Holley, New York, USA

St. Agnes Catholic School — Detroit, Michigan, USA

St. Peter & Paul School — Buffalo, New York, USA

Detroit Public Schools Book Depository — Detroit, Michigan, USA

Zdroj: buzzfeed.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Pobavte sa na vývoji študentských večierkov, ktoré my poznáme ako „stužkové slávnosti“

Na našich stránkach sme už nie raz predstavili krátke videá, ktoré sa zaoberali analýzou účesov, makeupov prípadne oblečenia za nejaké obdobie v minulosti a po súčasnosť. Dnes vám ponúkame opäť niečo v tomto duchu. Krátke video sa pozerá do minulosti 80. rokov a ukazuje nám štýly oblečenia a formu zábavy na rozlúčkových večierkoch stredných škôl, niečo podobné ako to poznáme aj my pod názvom „stužková slávnosť“. Aj keď  je potrebné poznamenať, že video paroduje večierky typické pre Ameriku a iné západné krajiny. V 2-minútovom videu si tak môžete zaspomínať aj na tú svojú stužkovú a porovnať ju s tými „západnými“. Zdroj: mashable.com