Desivé fotografie opustených škôl v USA

0

Chris Luckhardt za posledné desaťročie precestoval množstvo krajín sveta s jediným cieľom – nájsť a odfotiť ruiny opustených miest, ktoré niekedy boli niečím významným pre miestnu komunitu či región.

Miesta vyhľadáva pomocou internetu alebo taktiež vypočuje odporúčania známych, aj keď priznáva, že častokrát sú tie najlepšie fotografie z miest, na ktoré narazí úplnou náhodou. Jeho túlavé topánky ho primäli precestovať celé USA a Kanadu ako aj vzdialenejšie krajiny ako napr. Japonsko, či dokonca európske Belgicko.

Jedným z jeho osobných favoritov sú budovy opustených škôl a školských zariadení v USA. Tieto miesta preňho dýchajú neopakovateľnou krásou a bohatou históriou. „Opustené miesta sú odrazom našej spoločnosti. Ukazujú to, kým sme boli a čo sme zanechali pre budúcnosť. Slúžia nám zároveň ako varovanie do budúcnosti , pretože byť svedkom pred očami sa rozpadajúcej minulosti môže byť príležitosťou pre lepšiu budúcnosť,“ dodáva na záver Chris.

Dúfajme však, že obdobné fotografie neuvidíme o pár rokov aj na Slovensku.

Redford High School — Detroit, Michigan, USA

 

Holley High School — Holley, New York, USA

Stanard School — Cleveland, Ohio, USA

San Haven Sanatorium — Dunseith, Severná Dakota, USA

Gujo, Japonsko

Holley High School — Holley, New York, USA

St. Agnes Catholic School — Detroit, Michigan, USA

St. Peter & Paul School — Buffalo, New York, USA

Detroit Public Schools Book Depository — Detroit, Michigan, USA

Zdroj: buzzfeed.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Postavičky s reálnou podobizňou vytlačené na 3D tlačiarni sa stanú hitom vašej svadby

Plánovanie svadby je hektický a komplikovaný proces, ktorý v sebe zahŕňa množstvo na prvý pohľad malých, no v konečnom dôsledku významných rozhodnutí. Jedno z takýchto rozhodnutí sa týka aj svadobnej torty. Čo dať na ňu, ako ju ozdobiť aby vyzerala skvele a jedinečne zároveň? Našťastie vďaka pokroku vedy a techniky a rozvoju 3D tlače sa otvárajú dvere aj do tohto segmentu. Marry-Mees ozdoby je možné vytlačiť tak, aby presne kopírovali kontúry vašej tváre. Stačí zaslať fotografiu postavy, najlepšie na bielom pozadí a bez okuliarov a technici z vás urobia malého ženícha či nevestu. Svadobné dvojice si môžu vybrať medzi tradičnou pózou alebo modernejšou. Každá figúrka je 9 centimetrov vysoká a na záver ešte jedno upozornenie: aj keď sú vyrobené z plastu, nie sú vode odolné, preto je potrebné ich chrániť pred vlhkosťou. Zdroj: mentalfloss.com