Desivé fotografie opustených škôl v USA

0

Chris Luckhardt za posledné desaťročie precestoval množstvo krajín sveta s jediným cieľom – nájsť a odfotiť ruiny opustených miest, ktoré niekedy boli niečím významným pre miestnu komunitu či región.

Miesta vyhľadáva pomocou internetu alebo taktiež vypočuje odporúčania známych, aj keď priznáva, že častokrát sú tie najlepšie fotografie z miest, na ktoré narazí úplnou náhodou. Jeho túlavé topánky ho primäli precestovať celé USA a Kanadu ako aj vzdialenejšie krajiny ako napr. Japonsko, či dokonca európske Belgicko.

Jedným z jeho osobných favoritov sú budovy opustených škôl a školských zariadení v USA. Tieto miesta preňho dýchajú neopakovateľnou krásou a bohatou históriou. „Opustené miesta sú odrazom našej spoločnosti. Ukazujú to, kým sme boli a čo sme zanechali pre budúcnosť. Slúžia nám zároveň ako varovanie do budúcnosti , pretože byť svedkom pred očami sa rozpadajúcej minulosti môže byť príležitosťou pre lepšiu budúcnosť,“ dodáva na záver Chris.

Dúfajme však, že obdobné fotografie neuvidíme o pár rokov aj na Slovensku.

Redford High School — Detroit, Michigan, USA

 

Holley High School — Holley, New York, USA

Stanard School — Cleveland, Ohio, USA

San Haven Sanatorium — Dunseith, Severná Dakota, USA

Gujo, Japonsko

Holley High School — Holley, New York, USA

St. Agnes Catholic School — Detroit, Michigan, USA

St. Peter & Paul School — Buffalo, New York, USA

Detroit Public Schools Book Depository — Detroit, Michigan, USA

Zdroj: buzzfeed.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Špeciálny vode odpudivý dáždnik vysušíte jediným potrasením

Nech už je dáždnik akokoľvek nápomocný v prípade dažďa, hneď po ňom vie narobiť skoro toľko problémov ako aj bez neho.  Aj keď nás dokáže ochrániť pred kvapkami dažďa, rovnako nás tými kvapkami dokáže zasa zmočiť, keď s ním manipulujeme. Stačí malá neopatrnosť a zistíte, že vy, aj všetko okolo vás, je úplne mokré. Aj keď existuje viacero dostupných riešení ako sa s týmto problémom vysporiadať, jedno je predsa len niečím výnimočné. Produktový návrhár Kazuyo Koike a výrobca Komatsu Seiren sa spojili, aby spolu prišli na trh s jedinečným vodu odpudivým dáždnikom. Unnurella, ako sa tento zázrak oficiálne volá, je dáždnik vyrobený z plátna s veľmi vysokou hustotou vláken, ktorý dokonale odpudzuje vodu. Vďaka tejto vlastnosti ho vysušíte jediným potrasením a hneď ho môžete schovať do svojej kabelky. Ako bonus, dáždnik je možné používať aj v lete ako slnečník ,pretože toto plátno neprepustí ani 99% UV žiarenia. Ak máte záujem, môžete si ho objednať v obchode MoMA. http://images.mentalfloss.com/sites/default/files/styles/insert_main_wide_image/public/droplets.png http://images.mentalfloss.com/sites/default/files/styles/insert_main_wide_image/public/reye.png http://images.mentalfloss.com/sites/default/files/styles/insert_main_wide_image/public/colors_0.png Zdroj:  mentalfloss.com