Diváčka v publiku na koncerte vážnej hudby zaspala. No orchester si to všimol a…

0

Pre väčšinu ľudí je vážna hudba spôsobom ako si oddýchnuť, zrelaxovať a prísť na iné myšlienky. Niektorí si ju dokonca púšťajú pred spaním, aby sa im lepšie zaspávalo. Ale aby niekto usnul priamo na koncerne vážnej hudby so živým orchestrom, to sa nestáva každý deň.

Na koncerte symfonického orchestra v Kalifornii (North State Symphony) sa presne toto stalo jednej diváčke sediacej v predných radoch v publiku. Počas piesne The Firebird z pera ruského skladateľa (Igor Stravinsky) sa jej počas pomalších tichších tónov podarilo zaspať. Avšak po nich nasledovala prudká pasáž s výraznými bubnami a husľami, ktoré ju nečakane prebudili. Jej prestrašený výkrik, ktorý sa razom rozniesol po celej koncertnej sály pobavil aj členov orchestra, zaznamenal dokonca aj mikrofón kamery.

Členovia orchestra sa na celej príhode pobavili a pokračovali vo svojom koncerte. Aj keď niečo podobné by bolo vo viacerých koncertných sálach po svete považované za priam až drzé, v tomto prípade to orchester zobral s humorom. A spomínaná žena určite dostala príučku na celý život.

Zdroj: boredpanda.com

Foto: video screenshot

Share.

O autorovi

Comments are closed.