Dve šálky tejto extra silnej kávy vás môžu doslova zabiť

0

Osobitný druh kávy s poetickým a určite aj výstižným pomenovaním Asskicker, s ktorým prichádza predajca Viscous Coffee je určená len pre naozaj silné povahy. Jedná šálka vás dokáže postaviť na nohy aj na 18 hodín.

Ale pozor, pretože dve šálky tejto kávy vypité hneď po sebe by vás mohli zabiť. V jednej šálke sa totižto nachádza až 5 gramov kofeínu, čo je oproti 400 miligramov (odporúčané denné množstvo) až 12-krát viac.

Čiže aj napriek rannej porade s vašim šéfom, táto káva by sa mala konzumovať len výnimočne. „Niektorí ľudia ju milujú, iní sa po nej jednoducho zložia, ale všetko je to len v rámci zábavy,“ hovorí o svojom „vynáleze“ Steve Benington, majiteľ menovanej kaviarne.

Je síce otázne, či sa o prípadnej smrti následkom predávkovania kofeínom možno rozprávať o zábave, ale z odporúčaní jasne vyplýva, že táto káva by sa mala konzumovať v rozmedzí niekoľkých hodín (3-4).

Nápoj bol pôvodne vyvinutý pre oddelenie rýchlej zdravotnej pomoci, kde je potreba, aby sestry boli v pohotovosti počas dlhých nočných služieb.

Kávu neodporúčajú konzumovať ľuďom s chorým srdcom alebo tým, ktorí majú problémy s vysokým krvným tlakom.

Zdroj: adelaidenow.com.au

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Vo Veľkej Británii budú mať najväčší futbalový štadión s posuvnou hracou plochou

Sledovanie futbalu čaká prelomová zmena, ktorá zaručí dokonalejší a intenzívnejší zážitok, aký tu kedy bol. Architektonická firma Populous predstavila vynovený dizajn pre nový futbalový štadión Tottenham Hotspur, od ktorého sa očakáva malá revolúcia v interakcii medzi hráčmi na ihrisku a divákmi na lavičkách v hľadisku. Štadión s 61 tisíc sedadlami sa stane najväčším štadiónom vo Veľkej Británii a zabezpečí nové možnosti pre divákov. Počtom sedadiel to samozrejme nekončí. Návštevníci budú mať jedinečnú možnosť poprechádzať sa po streche štadióna a vychutnať si tak nádherný výhľad na Londýn. Navyše, posuvná hracia plocha, prvá na svete, bude tak nastaviteľná pre anglický, ako aj americký futbal. Štadión ponúkne okrem výhľadu na zápas aj množstvo iných atrakcií ako napríklad informačné centrum, interaktívne múzeum, kaviarne, kino, hotel so 180 izbami s možnosťou tréningového programu pre ubytovaných hostí a 49 apartmánov so služobníctvom, ktoré sa budú nachádzať na vrchnom poschodí. Nová budova venovaná extrémnym športom bude okrem iných obsahovať aj najvyššiu indoorovú lezeckú stenu na svete. Plne stiahnuteľná hracia plocha umožní používať aj druhý povrch určený pre hry NFL. Pevne veríme, že všetci oddaní fanúšikovia futbalu sa už teraz nevedia dočkať tejto vynovenej futbalovej svätyne. http://static.dezeen.com/uploads/2015/07/Tottenham-Hotspur-stadium_Populous_dezeen_784_0.jpg http://static.dezeen.com/uploads/2015/07/Tottenham-Hotspur-stadium_Populous_dezeen_784_3.jpg http://static.dezeen.com/uploads/2015/07/Tottenham-Hotspur-stadium_Populous_dezeen_784_5.jpg http://static.dezeen.com/uploads/2015/07/Tottenham-Hotspur-stadium_Populous_dezeen_784_1.jpg http://static.dezeen.com/uploads/2015/07/Tottenham-Hotspur-stadium_Populous_dezeen_784_4.jpg Zdroj: dezeen.com