Dve šálky tejto extra silnej kávy vás môžu doslova zabiť

0

Osobitný druh kávy s poetickým a určite aj výstižným pomenovaním Asskicker, s ktorým prichádza predajca Viscous Coffee je určená len pre naozaj silné povahy. Jedná šálka vás dokáže postaviť na nohy aj na 18 hodín.

Ale pozor, pretože dve šálky tejto kávy vypité hneď po sebe by vás mohli zabiť. V jednej šálke sa totižto nachádza až 5 gramov kofeínu, čo je oproti 400 miligramov (odporúčané denné množstvo) až 12-krát viac.

Čiže aj napriek rannej porade s vašim šéfom, táto káva by sa mala konzumovať len výnimočne. „Niektorí ľudia ju milujú, iní sa po nej jednoducho zložia, ale všetko je to len v rámci zábavy,“ hovorí o svojom „vynáleze“ Steve Benington, majiteľ menovanej kaviarne.

Je síce otázne, či sa o prípadnej smrti následkom predávkovania kofeínom možno rozprávať o zábave, ale z odporúčaní jasne vyplýva, že táto káva by sa mala konzumovať v rozmedzí niekoľkých hodín (3-4).

Nápoj bol pôvodne vyvinutý pre oddelenie rýchlej zdravotnej pomoci, kde je potreba, aby sestry boli v pohotovosti počas dlhých nočných služieb.

Kávu neodporúčajú konzumovať ľuďom s chorým srdcom alebo tým, ktorí majú problémy s vysokým krvným tlakom.

Zdroj: adelaidenow.com.au

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Čo hovorí poloha, v ktorej spíte, o vašom vzťahu?

Počas spánku nemôžete predstierať, hovorí Tracey Cox, slávny sexuológ. Spíte oproti sebe a vaše telá sa dotýkajú To je typický vstup pre nové vzťahy, každá časť tela  hovorí, že chce byť k tomu druhému telu čo najbližšie. Chcú byť spolu 24 hodín denne. Váš vzťah je zatiaľ čistý, bez hádok. To, že ste otočení k sebe, prezrádza, že ste otvorení jeden druhému. Že ste tu jeden pre druhého. Spíte v polohe "na lyžicu," jedna osoba objíma druhú  Podľa Tracey Cox je typický postoj "šťastných párov".  Pár si vyžaduje fyzickú blízkosť. Výskum ukazuje, že 31% párov spí v tejto polohe. Spíte chrbtom k sebe To je najčastejšia poloha v spánku ( 42% párov). To znamená, že váš vzťah je v dobrom stave a nemusíte mať strach, nemusíte partnera strážiť, Takáto poloha predstavuje stabilitu vo vzťahu. Podľa Coxa, problém začína, keď sa vzdialenosť medzi chrbtami začne zvyšovať ... Spíte chrbtom k sebe na oboch koncoch postele Príliš veľká vzdialenosť medzi vami naznačuje aj vzdialenosť, ktorá sa nachádza vo vašom vzťahu. Nie ste si veľmi blízki, nie je tam veľká citová potreba. Niektorí tvrdia, že im je to jedno ako spia, že chcú vidieť len to, čo sa deje pred večer spaním a potom ráno  po zobudení. Či už je to ranný bozk alebo niečo iné... A ty, čo si o tom myslíš? Zdroj: cosmopolitan