Dve šálky tejto extra silnej kávy vás môžu doslova zabiť

0

Osobitný druh kávy s poetickým a určite aj výstižným pomenovaním Asskicker, s ktorým prichádza predajca Viscous Coffee je určená len pre naozaj silné povahy. Jedná šálka vás dokáže postaviť na nohy aj na 18 hodín.

Ale pozor, pretože dve šálky tejto kávy vypité hneď po sebe by vás mohli zabiť. V jednej šálke sa totižto nachádza až 5 gramov kofeínu, čo je oproti 400 miligramov (odporúčané denné množstvo) až 12-krát viac.

Čiže aj napriek rannej porade s vašim šéfom, táto káva by sa mala konzumovať len výnimočne. „Niektorí ľudia ju milujú, iní sa po nej jednoducho zložia, ale všetko je to len v rámci zábavy,“ hovorí o svojom „vynáleze“ Steve Benington, majiteľ menovanej kaviarne.

Je síce otázne, či sa o prípadnej smrti následkom predávkovania kofeínom možno rozprávať o zábave, ale z odporúčaní jasne vyplýva, že táto káva by sa mala konzumovať v rozmedzí niekoľkých hodín (3-4).

Nápoj bol pôvodne vyvinutý pre oddelenie rýchlej zdravotnej pomoci, kde je potreba, aby sestry boli v pohotovosti počas dlhých nočných služieb.

Kávu neodporúčajú konzumovať ľuďom s chorým srdcom alebo tým, ktorí majú problémy s vysokým krvným tlakom.

Zdroj: adelaidenow.com.au

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Príčinou nevery je manželstvo (partnerstvo)

Príčinou nevery je manželstvo. Vedeli ste to? Možno táto veta znie trošku humorne, ale je to presne tak. Odpovedať na otázku čo je to nevera, nie je vôbec jednoduché. Isté je, že nevera je porušenie vernosti vo vzťahoch. Môže prísť počas manželstva, alebo aj počas intenzívneho partnerstva.  Poznáte aké sú typy nevery? Jednorazová bokovka Ide o situáciu, keď žiadne city nehrajú dôležitú úlohu, nerieši sa čas ani miesto. Jednoducho to prišlo, vyplynulo to z danej situácie. Pre niekoho to môže byť dokonca životný štýl. Niekto často chodieva na služobné cesty a na každej si nájde novú známosť. Doma ma idylické partnerstvo. A každý je spokojný. Dobrodružstvo Ak vo vašom partnerskom vzťahu chýba vášeň, romantika, sex... partner to môže začať hľadať inde. To neznamená, že ráno si poviem, že dnes si nájdem novú známosť, ku ktorej budem odbehávať trikrát do týždňa, ale tým, že niektoré potreby nemá vo svojom vzťahu naplnené, je viac naklonený akýmkoľvek podnetom. Vzťah Ide o dlhodobú neveru so značnou citovou angažovanosťou. Riziko rozpadu pôvodného vzťahov je vysoké. Neverník sa však často ťažko rozhoduje, ktorému zo vzťahov dať prednosť . Je to ťažké, alebo ak nový vzťah zlegalizuje, čelí nátlaku z okolia, rodiny a pod. Zdroj: badania.net