Dve šálky tejto extra silnej kávy vás môžu doslova zabiť

0

Osobitný druh kávy s poetickým a určite aj výstižným pomenovaním Asskicker, s ktorým prichádza predajca Viscous Coffee je určená len pre naozaj silné povahy. Jedná šálka vás dokáže postaviť na nohy aj na 18 hodín.

Ale pozor, pretože dve šálky tejto kávy vypité hneď po sebe by vás mohli zabiť. V jednej šálke sa totižto nachádza až 5 gramov kofeínu, čo je oproti 400 miligramov (odporúčané denné množstvo) až 12-krát viac.

Čiže aj napriek rannej porade s vašim šéfom, táto káva by sa mala konzumovať len výnimočne. „Niektorí ľudia ju milujú, iní sa po nej jednoducho zložia, ale všetko je to len v rámci zábavy,“ hovorí o svojom „vynáleze“ Steve Benington, majiteľ menovanej kaviarne.

Je síce otázne, či sa o prípadnej smrti následkom predávkovania kofeínom možno rozprávať o zábave, ale z odporúčaní jasne vyplýva, že táto káva by sa mala konzumovať v rozmedzí niekoľkých hodín (3-4).

Nápoj bol pôvodne vyvinutý pre oddelenie rýchlej zdravotnej pomoci, kde je potreba, aby sestry boli v pohotovosti počas dlhých nočných služieb.

Kávu neodporúčajú konzumovať ľuďom s chorým srdcom alebo tým, ktorí majú problémy s vysokým krvným tlakom.

Zdroj: adelaidenow.com.au

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Svetoví lídri s nohavicami dole a na záchode

Ak zoberieme do úvahy všetky tie povinnosti, ktoré musia denno – denne politickí lídri jednotlivých krajín riešiť, ani nás možno neprekvapí, že ich prestávame vnímať ako „obyčajných ľudí“. A pritom sú to ľudia ako my. Ľudia s bežnými dennými potrebami, ktoré musia uspokojiť bez ohľadu na to, či sú kráľovnou Veľkej Británie alebo prezidentom Ruskej federácie. Možno aj to bolo podnetom pre taliansku umelkyňu Christina Guggerim ktorá sa rozhodla „zvečniť“ svetových lídrov pri jednej z úplne normálnych a nevyhnutných potrieb – na záchode. Séria fotomontáži s názvom „Il Dovere Quotidiano“ čo v preklade znamená „Denná povinnosť“, prináša imaginárne pózy najznámejších svetových lídrov pri vykonávaní potreby na toalete. Jej úmyslom nebolo zosmiešniť týchto ľudí, práve naopak. Christininou snahou bolo priblížiť častokrát nedostupných vodcov krajín bežným ľuďom a to práve prostredníctvom tak bežnej veci ako je sedieť na toalete. Pozrite sa ako vyzerá Barack Obama, kráľovná Alžbeta, či dokonca Dalajláma s gaťami pod kolenami na záchodovej mise.  http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/01/world-leaders-pooping-the-daily-duty-cristina-guggeri-5.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/01/world-leaders-pooping-the-daily-duty-cristina-guggeri-8.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/01/world-leaders-pooping-the-daily-duty-cristina-guggeri-6.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/01/world-leaders-pooping-the-daily-duty-cristina-guggeri-2.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/01/world-leaders-pooping-the-daily-duty-cristina-guggeri-9.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/01/world-leaders-pooping-the-daily-duty-cristina-guggeri-3.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/01/world-leaders-pooping-the-daily-duty-cristina-guggeri-1.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/01/world-leaders-pooping-the-daily-duty-cristina-guggeri-4.jpg http://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/01/world-leaders-pooping-the-daily-duty-cristina-guggeri-7.jpg Zdroj: boredpanda.com