Existuje zariadenie, ktoré vás údajne zbaví svrbenia po bodnutí komárom

0

Horúce letné večery môžu byť plné romantiky, ale stále je tu jedna vec, ktorá ich môže nepríjemne pokaziť – komáre. Nájdeme ich takmer všade a aj keď ich poštípanie nie je bolestivé, často je kvôli svrbeniu ešte viac nepríjemné ako keby spôsobovali bolesť. Zdá sa, že konečne niekto vymyslel pomôcku, ako to nepríjemné svrbenie skončiť.

Bite Helper je malé zariadenie podobné peru na písanie, ktoré po priložení na postihnuté miesto začne vyžarovať teplo a jemné vibrácie, ktoré pomáhajú potlačiť pocit svrbenia. Cieľom zariadenia je zvýšiť prekrvenie postihnutého miesta, ktoré by malo uľaviť od nepríjemného pocitu. Bite Helper zahreje okolie bodnutia na teplotu cca. 49 stupňov po dobu 45 sekúnd.

Asi ste sa už stretli s tým, že lekári odporúčajú na postihnuté miesto prikladať studený obklad, tak prečo to teraz riešiť vyššou teplotou? Správna otázka. Nikto zatiaľ neurobil rozsiahle klinické testy, či Bite Helper naozaj funguje. Existuje výskum, ktorý potvrdil, že vyššia teplota prispieva k zvýšenému prietoku krvi, ale zároveň znižuje rozširovanie krvi s obsahom histamínu, čí sa zníži pocit svrbenia. Iný výskum nemeckých vedcov zasa potvrdil, že vyššia teplota prispieva k znižovaniu pocitu bolesti po bodnutí osou, včelou a pod., aj keď zasa je to skôr o bolesti ako svrbení.

Ak ste odhodlaní to vyskúšať, nebude vás to stáť až tak veľa. Na Amazone je Bite Helper k dispozícii za 25 dolárov.

Zdroj: mashable.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj