Fanúšikovia Harryho Pottera majú svoj hrad v Poľsku

0

Staroveký hrad v Poľsku ponúka všetkým nadšencom Harryho Pottera nezabudnuteľný zážitok. Na svojej vlastnej koži si môžu vyskúšať život s „Hogwartníkmi“.

Táto možnosť vznikla vďaka udalosti s názvom The Czocha College of Wizardry, ktorá umožňuje všetkým nadšencom tejto postavy preskúmať podzemie hradu, ktoré pripomína Hogwartskú školu z týchto príbehov.

Účastníci podujatia majú možnosť obliecť si dobové kostýmy a zapojiť sa do rôznych súťaží, vyskúšať si čarodejnícke schopnosti, stretnúť duchov a iné magické tvory, ktoré sa objavujú v knihách od J. K. Rowlingovej.

Zdroj: buzzfeed.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

K poriadnej oslave sviatku sv. Patrika chýba už len írske dobové sídlo dedičky zakladateľa pivovaru Guinness

Hľadáte miesto na tohtoročné oslavy dňa všetkých Írov – deň sv. Patrika? Potom vám do pozornosti dávame nasledujúcu usadlosť. Bývalé sídlo dedičky piva Guinness je na predaj. Podľa správy TopTenRealEstateDeals.com je táto usadlosť ocenená na 30 miliónov dolárov. Vila Luggala stojí na tomto mieste už niekoľko storočí, no jej najväčší rozkvet nastal v polovičke 20. storočia. V tom čase dal Ernest Guinness (pra-pravnuk zakladateľa slávneho pivovaru) tento zámok svojej dcére Oonagh, ako svadobný dar. Stalo sa tak v roku 1937, kedy sa z neho postupne stalo miesto pre nespútanú zábavu a neskôr aj tragédiu. Táto dobová usadlosť sa vďaka svojej „slávnej“ histórii stala aj námetom pre román Luggala Days: The Story of a Guinness House. V roku 2012 v ňom autor Robert O’Byrne píše: „Medzi jeho návštevníkov patrili aj niektoré významné mená ako napr. Michael Jackson, Bono a the Rolling Stones.“ Zámok Luggala dokázal prežiť aj napriek desaťročiam nezáujmu a chátrania. Súčasťou jeho dobovej krásy (čaro 18. storočia) je dostatočne veľký pozemok priľahlých záhrad s rôznymi chatami, hosťovským domom a pod. A ak by nový majiteľ prejavil túžbu spraviť si osobnú púť do rodiska slávneho piva Guinness, mesto Dublin je relatívne blízko. Zdroj: toptenrealestatedeals.com