Fotograf zvyšuje povedomie o obetiach klimatických zmien pomocou fotiek s lávou

0

Zdá sa, že fotky s lávou sú veľmi populárne a kreatívny fotograf Benjamin Von Wong dotiahol veci na novú úroveň tým, že postavil modela do nie veľmi veľkej vzdialenosti od roztavených hornín. Už sme videli, ako tento fotograf zachytil ohromujúce podvodné obrázky alebo ako zapálil muža, ale v jeho najnovšej sérii potreboval svoje myšlienkové pochody trochu zmeniť, aby zaistil bezpečie pre všetkých zúčastnených. Von Wong si zavolal odborníka na fotenie lávy CJ Kale kvôli jeho skúsenostiam v oblasti fotenia vďaka tomu že fotil lávu na Havaji. Skupina bola upozornená, že sa majú baliť skromne, ale zároveň musia byť pripravení na všetko. Nemohli sa vyhnúť 6.5-kilometrovej túre na miesto fotenia, zatiaľ čo niesli vybavenie ako dymovnice, 2-litrový rozprašovač vody a elektrický prístroj na tvorbu dymu. Na konci vďaka tomuto vybaveniu vytvorili tú svojskú, niekedy až nereálne a apokalypticky pôsobiacu atmosféru.

Model Tau Samuels bol počas fotenia chladený vodou z rozprašovača, čo v konečnom dôsledku prinieslo efekt pary stúpajúcej z rozhorúčeného povrchu zeme. Keď chceli dosiahnuť efekt zadného podsvietenia, ktorý by priniesol dôraz na objekt na obrázku, musel člen tímu pracovať vo dvojici so Samuelsom tak, že sa postavil priamo za neho, aby ho na obrázku nebolo ani trochu vidieť. Táto choreografia umožnila vytvoriť dokonale nasvietené fotky, ktoré nie sú zahltené žiariacou lávou na čiernom pozadí.

Bola to túžba, ktorá Von Wonga prinútila ísť až do takýchto extrémnych podmienok. „Od hrozného sucha až po ničiace hurikány – pripadá mi to ako nemožné pustiť v týchto dňoch správy v televízii bez toho, aby sme boli vystavení extrémom počasia za poslednú dobu. U mňa to vždy končilo pocitom beznádeje – niečo, s čím som si nikdy nevedel poradiť,“ napísal Von Wong na svoj blog. „Túžba niečo urobiť, čokoľvek – viedla k zrodu tohto fotenia, ktoré v sebe nesie postavu z kmeňa, ktorá bojuje proti ničiacej krajine. Mojim cieľom bolo preniesť pozornosť na domorodé kmene v riziku súvisiacim s klimatickými zmenami a darovať 100% profitu z tlače obrázkov obetiam hurikánu Matthew.“

Doteraz je možné kúpiť si obrázky a peniaze za predaj sa darujú nadácii sv. Bonifáca na Haiti. Táto nadácia je organizáciou s pôvodom na Haiti, ktorá sa zameriava na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti, vzdelania a celkový rozvoj komunity pre obyvateľov Haiti v núdzi. Podľa Charity Navigator minula táto nadácia 90% všetkých svojich príjmov z rôznych programov a služieb a jej celkové hodnotenie je 4/4 hviezdičiek. Pozrite si fotografie s lávou a video o ich tvorbe pomocou odkazu nižšie.

Zdroj: mymodernmet.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

18 fotografií miest, ktoré si určite zamilujete

Ak si myslíte, že ste už všade boli a všetko ste videli, skúste sa pozrieť na týchto 18 fotografií, ktoré vás chytia za srdce. Ak milujte prírodu, určite sa zamilujete aj do týchto fotografií (nižšie). Tie zachytávajú prekrásne miesta, ktoré sú tak povediac dokonalé práve svojou jednoduchosťou. Ak vám niektoré z týchto miest na prvý pohľad padli do oka, určite nie ste jediný.   Kamchatka Peninsula, Russia foto: Svetlana Bogomolova Rio De Janeiro, Brazil foto: Stephen Alvarez Quiraing, Isle of Skye, Scotland foto: Robert White Coastal Region, Oregon foto: Chris Burkard Mesquite Dunes, Death Valley, California foto: Nagesh Mahadev Skogafoss Waterfall, Iceland foto: Chris Burkard Alberta, Canada foto:Chris Burkard Dettifoss Waterfall, Iceland foto: Tarek Touma Victoria Falls, Zimbabwe foto: Michael Baynes Changi Beach, Singapore foto: Ragstatic Bohinj Lake, Slovenia foto: Samo Pauser Norway foto: Chris Burkard Mount Baker, Washington foto: Dave Morrow Glen Alpine Falls, California foto: Greg Clure Gantisan, Sabah, Malaysia foto: Alexander Roy's Peak, New Zealand foto: Dylan Gehlken Anza Borrego, California foto: Michael Shainblum Aurora Borealis, Iceland foto: Gillimcg Zdroj: mymodernmet.com