Fotografka premieňa opustené priestory na desivé scény z rozprávky

0

Fotografka Karen Jerzyk  dokáže aj v opustených a zanedbaných miestach nájsť krásu. Opustené domy, rozpadajúce sa priemyselné budovy a zabudnuté usadlosti sú pre ňu miestom, kde dokáže premeniť svoju predstavivosť na umelecké dielo.

Do miest, kde by sa bežný človek možno aj bál vstúpiť, vodí modelky, a spolu s okolitým prostredím vytvárajú síce desivé, no zato veľmi zaujímavé fotografie, ktoré v sebe spájajú mystiku detských rozprávok a strach z neznámeho, opusteného prostredia.

Tomuto druhu umenia sa začala venovať po rokoch dokumentovania hudobných koncertov a portrétov spevákov. „Bola som slabá umelkyňa s takmer žiadnym smerovaním a určite so žiadnymi peniazmi na zaobstaranie si vlastného štúdia,“ opisuje svoje pocity Karen. Ako sa ukázalo, nedostatok peňazí bol pre ňu nakoniec prospešný, pretože to prispelo k rozvoju jej tvorivosti. „Uvidela som fotografiu divadla v opustenom ústave a okamžite som ostala doslova okúzlená celým obrázkom.“ Nakoniec sa to stalo začiatkom jej nového smerovania.

Fotografka Karen v súčasnej dobe chodí po svete, kde vyhľadáva opustené miesta, ktoré neskôr pretavuje do svojho umeleckého videnia, v ktorom sa spája fantázia a temnota.

Zdroj: mymodernmet.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj