Inšpirujte sa štýlovým mestským oblečením do dažďa

0

Keď vonku prší a potrebujeme sa niekam dostať, nie to veľmi príjemné. Obzvlášť, ak je navyše vonku aj zima alebo nedajbože ideme na bicykli. Vďaka hustej mestskej premávke sme mnohokrát mokrí nielen kvôli daždu, ale aj vďaka „pozorným a ohľaduplným“ vodičom vedľa nás.

Doteraz bol jednou z možností pršiplášť, aj keď povedzme si rovno, nevyzerá to veľmi lákavo.

A zrejme aj toto bol popud pre módnu návrhárku z Kodane, Emma Jorn, ktorá prišla s kolekciou dámskeho vodeodolného oblečenia. Za názvom Takaokami, podľa japonského slova pre označenie dažďa, sa tak skrýva kolekcia štýlových zvrškov, ktorá nie je obmedzená len na nepremokavé pončo, ale obsahuje aj sukňu do dažďa, špeciálny klobúk a pod.

Inšpiráciu na vytvorenie tohto oblečenia našla počas svojej cesty do Japonska, kde obdivovala Japoncov v Tokyu, ktorí si nenechali dažďom pokaziť svoj osobitný štýl.

Kolekcia bola oficiálne predstavená vo Vancouveri na Kodanských dňoch módy a teraz čaká na podporu ako kampaň na Kickstarter.com.

Zdroj: fastcodesign.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Nabíjanie telefónu 9V baterkou

O smartfonoch sa hovorí, že sú stále viac a viac dokonalejšie a silnejšie. No nájde sa aj pár výnimiek, ktoré naznačujú pravý opak. Príkladom môže byť aj výdrž batérií, ktoré sa vybijú v situáciách, kedy ich najviac potrebujeme. Plan V je projekt, ktorý by mohol takýmto situáciám predísť. Aj keď nájdeme vo všetkých predajniach zameraných na elektroniku rôzne dobíjacie banky, stále sa môže stať, že ich nebudeme mať práve po ruke. Plan V preto vymyslel systém, ako by sa tomu dalo predísť. Plan V je malý a ľahký zároveň, čím nám umožňuje mať ho stále pri sebe, hoc na kľúčoch od auta. Pracuje na báze adaptéra, ktorý dovoľuje používateľovi svoj smartfone nabíjať aj pomocou 9V batérie. Ideou tohto zariadenia je, že ak váš telefón „zomrie“ alebo má príliš nízku úroveň energie, umožní vám získať šťavu až na niekoľko hodín. Príkladom môže byť aj Galaxy S5, na ktorom je tento koncept testovaný. Táto malá pomôcka váži len niečo okolo 7 g a svojou veľkosťou pripomína kľúče. V súčasnosti Plan V nabíja zariadenie ako je Samsung Galaxy S5 cez Micro USB. Flint si ale kladie za cieľ rozšíriť možné využitie tohto zariadenia aj na Iphone. Plan V by mal stáť len niečo okolo 10€. [caption id="" align="aligncenter" width="770"] Nabíjanie pomocou Plan V[/caption] Zdroj: gizmag.com