Inšpirujte sa štýlovým mestským oblečením do dažďa

0

Keď vonku prší a potrebujeme sa niekam dostať, nie to veľmi príjemné. Obzvlášť, ak je navyše vonku aj zima alebo nedajbože ideme na bicykli. Vďaka hustej mestskej premávke sme mnohokrát mokrí nielen kvôli daždu, ale aj vďaka „pozorným a ohľaduplným“ vodičom vedľa nás.

Doteraz bol jednou z možností pršiplášť, aj keď povedzme si rovno, nevyzerá to veľmi lákavo.

A zrejme aj toto bol popud pre módnu návrhárku z Kodane, Emma Jorn, ktorá prišla s kolekciou dámskeho vodeodolného oblečenia. Za názvom Takaokami, podľa japonského slova pre označenie dažďa, sa tak skrýva kolekcia štýlových zvrškov, ktorá nie je obmedzená len na nepremokavé pončo, ale obsahuje aj sukňu do dažďa, špeciálny klobúk a pod.

Inšpiráciu na vytvorenie tohto oblečenia našla počas svojej cesty do Japonska, kde obdivovala Japoncov v Tokyu, ktorí si nenechali dažďom pokaziť svoj osobitný štýl.

Kolekcia bola oficiálne predstavená vo Vancouveri na Kodanských dňoch módy a teraz čaká na podporu ako kampaň na Kickstarter.com.

Zdroj: fastcodesign.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Kate Beckinsale v blázinci vo filme Stonehearst Asylum

Krátky príbeh The System of Doctor Tarr and Professor Fether od legendárneho Edgara Allana Poea sa dočká filmového spracovania. O oživenie tohto príbehu sa postará americký režisér Brad Anderson, ktorý okrem réžie epizód z rôznych seriálov, stojí aj za napínavým filmom The Call. Hlavnú úlohu si zahrá Jim Sturgess, ktorého sme mohli vidieť vo filme Cloud Atlas. Vo filme sa objaví aj krásna Kate Beckinsale, ktorá si zahrá pacientku v ústave a riadne zamotá hlavu hlavnému hrdinovi. Absolvent lekárskej fakulty Edward Newgate vezme prácu v ústave pre duševne chorých. Po pár týždňoch v práci si však uvedomí, že niečo nie je v poriadku a rozhodne sa na vlastnú päsť zistiť, čo sa vlastne deje. Vo filme si zahrá aj Michael Caine, Ben Kingsley či Brendan Gleeson. Film v kinách uvidíme od 14. októbra 2014. Zdroj: movieweb.com, youtube.com