Inteligentný meter, aký tu ešte nebol

0

Merať dĺžku si zvyčajne vyžaduje prítomnosť minimálne dvoch ľudí a ak ste to niekedy skúšali s kovovým metrom, tak určite viete, že to môže byť riadna zábava. Meter sa vám stáča, nedrží na mieste ako by mal, nedajbože ho zalomíte a je v podstate nefunkčný.

Pomocou nového inteligentného metra môžete na všetky tieto nepríjemnosti zabudnúť. Bagel označovaný tiež za „World’s Smartest Tape Measure“ je elektronický meter, ktorý ponúka prácu v troch režimoch – ako lanko, ako meracie koleso, alebo meranie na diaľku.

V prvom režime pracuje ako s klasickým metrom – ťaháte pomyselnú pásku a meriate. Druhý režim je vhodný na meranie nerovných povrchov ako napríklad v exteriéri a v poslednom na meranie používate laser, ktorým dokážete odmerať dĺžku aj na diaľku.

Okrem toho, všetky dáta sa automaticky ukladajú so zvukovým označením, ktoré sa potom dajú cez Bluetooth poslať rovno do aplikácie v smartfóne. Takto by sa nemalo stať, že niečo zabudnete zmerať, resp., že si pomýlite namerané hodnoty.

Meracie zariadenie je k dispozícii ako predpobjednávka za 72 dolárov. V balení dostanete okrem merača aj USB kábel, vodováhu a to všetko v peknom silikónovom puzdre.

Zdroj: indiegogo.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Akú tvár považujú muži u žien za najkrajšiu?

Aj keď sa ženy častokrát snažia na mužov zapôsobiť dokonalým makeupom či luxusnou bižutériou, podľa najnovšej štúdie nie je to to, čo muži považujú za najatraktívnejšie. Pre tento výskum, ktorý bol zverejnený v the Royal Society Open Science, sa vedci rozhodli opýtať mužov na ulici na ich názor na náhodne vybraté fotografie ženských tvári. Na prekvapenie všetkých, výsledky naznačujú, že muži majú tendenciu uprednostňovať jednoduchšie pôsobiace výzory. Celý pokus, ktorého cieľom bolo lepšie porozumieť tomu, aké črty považujú muži za atraktívne, viedol doktor Julien Renoult z National Center for Scientific Research v Paríži. V rokoch 2010 a 2011 pripravili 168 belošiek vo veku 18-26 rokov na to, že ich tváre odfotografovali a upravili tak, aby boli rovnakej veľkosti, na čiernom pozadí a s rozmazanými časťami okolo krku a vlasov. Následne oslovili 169 mužov z rôznych častí Montpellier vo Francúzsku, aby tieto tváre ohodnotili na stupnici od 0 do 20 podľa toho nakoľko atraktívne ich považujú. Potom previedli ešte jeden podobný test s náhodným výberom fotografií a na základe výsledkov obidvoch meraní spracovali algoritmus, ktorý vyselektoval črty ženskej tváre, ktoré muži považujú za atraktívne. Hlavnou črtou sa pritom stala „jednoduchosť“. „Jednoduchá  tvár je taká, ktorú dokáže mozog jednoducho rozpoznať, teda na jej analýzu používa len pár neurónov,“ povedal doktor Renoult. „Jednoduché tváre sú spravidla také, ktoré majú jemnú štruktúru, žiadne výrazné prvky, málo vrások a jemné kontúry.“ Z toho jednoznačne vyplýva, že mužom sa viac páči jednoduchšia vizáž aj preto, že takto funguje ich mozog. Zdroj: Renoult JP, Bovet J, Raymond M. Beauty is in the efficient coding of the beholder. Royal Society Open Science. 2016, medicaldaily.com