Izrael testuje elektrocesty schopné bezdrôtovo nabíjať autá jazdiace po nich

0

Rozvoj elektromobilizmu nezadržateľne naberá na obrátkach, a s tým súvisí aj rozvoj ostatných vecí, ktoré takúto formu dopravy umožňujú. Izraelská spoločnosť Electroad pracuje na vývoji nového typu vozovky, ktorá by bola schopná dobíjať elektromobily po nej jazdiace priamo počas jazdy a navyše aj bez nutnosti priameho kontaktu s vozovkou.

Nápad spočíva v uložení kabeláže do vozovky, ktorá by viedla prúd a ten by bol následne prostredníctvom indukcie prenášaný do automobilov. Prvé testy takéhoto dobíjania dopadli úspešne a spoločnosť teraz pracuje na inštalácie potrebnej kabeláže pre testy autobusu na jednej celej trase v Tel Avive.

Nápad vznikol s cieľom podporiť celosvetovú snahu redukcii emisií CO2 zodpovedných za významné klimatické zmeny, ktorých sme v súčasnosti svedkami. Spoločnosť Electroad sa chce sústrediť prevažne na verejnú dopravu, a možno tak otvoriť dvere aj novým investorom zo súkromného sektora.

Zdroj: inhabitat.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Vytlačte si vlastnú hračku doma na stole. Mattel prichádza s osobnou 3D tlačiarňou hračiek pre deti

Celosvetovo známa spoločnosť zaoberajúca sa výrobou hračiek, Mattel, prichádza s revolučne poňatým prístupom k výrobe detských hračiek. Na medzinárodnom veľtrhu hračiek, the New York Toy Fair 2016, predstavila zariadenie the ThingMaker™ 3D Printer, čo je v podstate súkromná fabrika na hračky. Zariadenie pracuje v súčinnosti s aplikáciou the ThingMaker Design™ App, ktorá umožňuje navrhnúť, vytvoriť a následne si aj vytlačiť svoju vlastnú hračku, priamo doma na stole v obývačke. Toto revolučné zariadenie má za cieľ rozvíjať predstavivosť detí a primäť ich ku kreatívnej a zábavnej hre, aká tu doteraz nebola. Okrem vopred zadefinovaných šablón na tlač bábík, robotov, dinosaurov či detskej bižutérie, zariadenie ThingMaker umožňuje svojim používateľom aj výrobu originálnych hračiek, ktoré sa dajú vyskladať z množstva jednotlivých častí. „ThingMaker posúva hranice kreatívnej hry, pričom dáva možnosť rodinám vytvoriť nespočetné množstvo nových hračiek, ktoré budú rozvíjať kreativitu ich detí,“ uvádza vo svojom vyhlásení Aslan Appleman, predstaviteľ spoločnosti Mattel. Základná cena celej zostavy je na hranici 299,99 amerických dolárov a na americké trhy sa dostane na jeseň tohto roka. Od 15. februára je však možné si toto zariadenie predobjednať na Amazon.com. Viac o produkte tu. Zdroj: prnewswire.com