Izrael testuje elektrocesty schopné bezdrôtovo nabíjať autá jazdiace po nich

0

Rozvoj elektromobilizmu nezadržateľne naberá na obrátkach, a s tým súvisí aj rozvoj ostatných vecí, ktoré takúto formu dopravy umožňujú. Izraelská spoločnosť Electroad pracuje na vývoji nového typu vozovky, ktorá by bola schopná dobíjať elektromobily po nej jazdiace priamo počas jazdy a navyše aj bez nutnosti priameho kontaktu s vozovkou.

Nápad spočíva v uložení kabeláže do vozovky, ktorá by viedla prúd a ten by bol následne prostredníctvom indukcie prenášaný do automobilov. Prvé testy takéhoto dobíjania dopadli úspešne a spoločnosť teraz pracuje na inštalácie potrebnej kabeláže pre testy autobusu na jednej celej trase v Tel Avive.

Nápad vznikol s cieľom podporiť celosvetovú snahu redukcii emisií CO2 zodpovedných za významné klimatické zmeny, ktorých sme v súčasnosti svedkami. Spoločnosť Electroad sa chce sústrediť prevažne na verejnú dopravu, a možno tak otvoriť dvere aj novým investorom zo súkromného sektora.

Zdroj: inhabitat.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Čo je horšie? Zostať na svete úplne sám alebo ešte s jednou osobou? Presvedčte sa...

Do istej miery absurdne spracované video s názvom  After the End sa snaží nájsť odpoveď na otázku či je lepšie ostať na svete úplne sám alebo mať po boku aspoň niekoho s kým môžete prehodiť pár slov. Tento krátky príbeh zobrazuje ťažkosti intelektuála Rene Flustercucka, ktorý svoj život zasvätil poézií, dejinám, filozofii a pod. ako sa snaží vysporiadať so skutočnosťou, že ostal jediným človekom na Zemi. Až do momentu, keď zistí, že v podstate ostali dvaja – on a ľahostajný Gordon so svojou bábikou pre pánov Dolly. Zvrat nastáva momente, keď sa doposiaľ strohý Rene zamiluje do bábiky Dolly a nechá sa zviesť lákadlami sveta ako sú drogy a alkohol. Autor príbehu, Sam Southward, sa vo svojom filme snažil kreatívnym a do istej miery aj bizarným spôsobom poukázať na úpadok ľudstva. Zdroj: spoid.gizmodo.com