Izrael testuje elektrocesty schopné bezdrôtovo nabíjať autá jazdiace po nich

0

Rozvoj elektromobilizmu nezadržateľne naberá na obrátkach, a s tým súvisí aj rozvoj ostatných vecí, ktoré takúto formu dopravy umožňujú. Izraelská spoločnosť Electroad pracuje na vývoji nového typu vozovky, ktorá by bola schopná dobíjať elektromobily po nej jazdiace priamo počas jazdy a navyše aj bez nutnosti priameho kontaktu s vozovkou.

Nápad spočíva v uložení kabeláže do vozovky, ktorá by viedla prúd a ten by bol následne prostredníctvom indukcie prenášaný do automobilov. Prvé testy takéhoto dobíjania dopadli úspešne a spoločnosť teraz pracuje na inštalácie potrebnej kabeláže pre testy autobusu na jednej celej trase v Tel Avive.

Nápad vznikol s cieľom podporiť celosvetovú snahu redukcii emisií CO2 zodpovedných za významné klimatické zmeny, ktorých sme v súčasnosti svedkami. Spoločnosť Electroad sa chce sústrediť prevažne na verejnú dopravu, a možno tak otvoriť dvere aj novým investorom zo súkromného sektora.

Zdroj: inhabitat.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Naše telo má časti, ktoré sú nám takmer na nič. Poznáte ich?

Ľudské telo dospelého človeka má 206 kostí, niečo vyše 600 svalov, ale zamysleli ste sa či potrebujeme naozaj všetky? Aj napriek svojej dokonalosti ľudské telo má nejaké časti, ktoré neplnia takmer žiadnu inú funkciu okrem tej, že sú. Určite ste už počuli o zuboch múdrosti alebo o slepom čreve. Okrem problémov s ich vyberaním sú nám v podstate na nič. No naše telo má týchto "zbytočných" častí o niečo viac. Viete ktoré to sú? Zdroj: youtube.com