Japonsko chce pre svoju olympiádu (2020) vyrábať medaily z recyklovaných smartfónov

0

Jedna olympiáda sa ledva skončila a už čítame rôzne správy o tej budúcej, ktorá sa bude konať v roku 2020 v japonskom Tokiu. Podľa portálu Inhabitat, organizátori sa údajne pohrávajú s myšlienkou vyrobiť medaily z recyklovaných smartfónov.

Nepoužívaná elektronika je štandardne zdrojom veľmi vzácnych kovov od zlata, cez striebro až po meď. Podľa správy Nikkei Asian, v roku 2014 sa do koša spolu s nepoužívanými elektronickými zariadeniami vyhodilo viac ako 142 kilogramov zlata, čo je ďaleko viac ako cca. 10 kilogramov, ktoré sa použilo na výrobu medailí pre OH v Londýne v roku 2012.

Na jednej strane máme dostatočné zdroje týchto vzácnych kovov, na strane druhej však leží otázka ako ich získať. Japonsko stále nemá uzákonené pravidlá týkajúce sa recyklácie nepoužívanej elektroniky svojich zákazníkov. To v praxi znamená, že len malé percento sa znova vracia do obehu ako súčasť nových zariadení a väčšina končí ako odpad. Z celkovo 650 000 ton elektroodpadu sa každý rok zrecykluje iba 100 000 ton.

Organizátori OH plánujú pripraviť verejnú kampaň, v ktorej chcú vyzvať ľudí, aby odovzdali svoje staré zariadenia, ktoré sa budú dať použiť na výrobu medailí.

Zdroj: inhabitat.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Takí chlapi idú iba po sexe!

Vedľa seba máte chlapa, ktorý vám dennodenne hovorí, že vás má rád, že o vás stojí. Ale sama cítite, že to nie je v poriadku. Neukazuje vás priateľom, ani rodine Muž, ktorého záujmy už boli v spálni splnené a počíta s partnerkou do budúcnosti, neváha ju predstaviť svojej rodine, priateľom. Ak vaše stretnutia končia v posteli pričasto a predstavovanie nie je žiadne, prípadne sa najčastejšie zdržiavate dnu, mimo ľudí, je jasné, že ste len chvíľková známosť, ktorá mu poskytuje skvelé radovánky! Spoločné raňajky nie sú Ešte horšie je, keď bezprostredne po pohlavnom styku rýchlo odchádza, pretože má napr. dôležitú schôdzku, venčenie psa... Spoločná praženica, varenie kávy, ranné objatia, už určite nie sú v jeho scenári. Spoločný plán – sex Ale takto to vidí len on. Porozmýšľajte, kde všade ste spolu boli, koľko ste sa rozprávali, čo okrem „spálne“ ste spolu zažili. Ak nič, tak ani nič iné nebude. On je s vami iba kvôli jedinej veci. Chlap, ktorý chce len sex, nechce strácať ani silu, ani čas, ani peniaze. Je rozrušený, ak nedostane, čo chce Ak ešte nie ste pripravená na intimity, alebo jednoducho nemáte náladu,  a máte chuť na objímanie, alebo len také rozprávanie pri čaji, alebo vínku, on bude otvorene sklamaný, naštvaný, sex je jediná vec, pre ktorú je ochotný darovať svoj čas. Nedopadnite tak, že aj keď nemáte chuť, premôžete sa, pretrpíte len aby bol on šťastný. Dostanete sa to kolotoča, z ktorého niet cesty späť. Komplimenty smerujú len k vášmu vzhľadu Niečo ako: "Strácam kontrolu, keď si tak blízko. Tvoj zadok je taký a taký. Tvoje prsia chcú cítiť môj dotyk...“ O šikovnosti, o zodpovednosti niet ani chýru. Váš rozhovor vždy skončí pri sexe Na čokoľvek sa pýtate, čokoľvek urobíte, čokoľvek si oblečiete, jeho poznámky stále smerujú k tejto téme. Ak ste tak naladení obaja, tak je to v poriadku, ale ak si predstavujete svoj život rodinne... tak tento partner nie je najšťastnejšia voľba. Zdroj: mihalima