Istý filmár zámerne stratil svoj telefón, aby mohol o zlodejovi natočiť kontroverzný príbeh

0

Pre viacerých z nás je slovné spojenie „stratiť svoj telefón“ horšie, ako nočná mora. Predstava, že človek stratí všetky svoje osobné informácie, fotografie, či dokonca prístupové heslá k emailom a pod. je katastrofálna. No sú tu aj ľudia, ktorí sa do tejto situácie chceli dostať zámerne.

Jedným z nich je aj filmár Anthony van der Meer, ktorý sa dobrovoľne zriekol svojho smartfónu, aby mohol o tom všetko nakrútiť krátky dokument. Vďaka pomoci systému Cerebus, ktorý je primárne určený pre telefóny s OS Android sa jeho HTC stal ideálnym lákadlom pre zlodejov.

Jedno z prvých prekvapení bolo, že nechať si mobil ukradnúť v skutočnosti to nebolo až také jednoduché. Trvalo im celé 4 dni až sa im to podarilo vo vlaku metra.

Anthony potom začal zberať jednotlivé informácie o zlodejovi, aby vytvoril jeho identitu. Telefón sa mu stal špiónom, ktorý zberal údaje o jeho osobnom živote, nahrával prostredie, alebo vyhotovoval fotografie zlodeja.

Nasledujúci dokument približuje pocity aktérov tejto „špionážnej hry.“

Zdroj: youtube.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj