Jedinečné hodinky typu „smartwatch“ nemusíte vôbec nabíjať. Energiu čerpajú z teploty ľudského tela

0

Všetky výhody inteligentných zariadení ako napríklad mobily, tablety, či hodinky dokáže prevýšiť jedná veľká nevýhoda a to je nutnosť ich často nabíjať. Aj tá najvýkonnejšia hračka sa časom vybije a razom sa skončí všetko dobré, čo so sebou prináša.

O niečo horšie sú na tom spomínané hodinky, ktoré nosíme zapnuté na ruke a neustále odopínanie z dôvodu nabitia vie byť pekne otravné. Spoločnosť Matrix Industries však prichádza s inovatívnym riešením inteligentných hodiniek, ktoré túto potrebu úplne odstránilo. Hodinky PowerWatch sú pravdepodobne jediné na trhu, ktoré sa nabíjajú teplom ľudského tela.

Nápad za milión, poviete si. Zrejme to tak bude, ale aj na realizáciu toho najlepšieho nápadu sú potrebné financie, a tých v dnešnom svete akosi nikdy niet. V rámci kampane Indiegogo ponúkajú PowerWatch za cenu 170 dolárov s tým, že prvé kusy by z výrobného pásu mali zisť v júli 2017.

Hodinky vyrobené z hliníka používaného v letectve disponujú termoelektrickým generátorom, ktorý dokáže premeniť teplo pochádzajúce z tela človeka na elektrickú energiu. Vnútri hodiniek samozrejme nechýba ani záložná batéria, ktorá udržiava pamäť zariadenia „živú“ aj počas toho ako si hodinky zložíme dole, teda počas spánku.

Zdroj: gizmodo.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Radi sa doma hráte? Vyrobte si takúto nádhernú labuť

Majstrovstvo vyrezávania ovocia a zeleniny do rôznych podôb je bezpochyby vecou, po ktorej túžia viacerí z nás. Vykrojiť malý kúsok jablka alebo iného ovocia tak, aby sa to aj na niečo podobalo si vyžaduje šikovné ruky a predovšetkým poriadny kus trpezlivosti. Pre všetkých, ktorí o takomto niečom vždy snívali tu dnes máme krátku lekciu výroby nádhernej labute zo zeleného jablka. No vidíte, že to nie je až také ťažké (teda aspoň vo videu...). Pre menej šikovných tu je podrobný návod spolu s komentárom: Zdroj: vimeo.com