Jedinečné hodinky typu „smartwatch“ nemusíte vôbec nabíjať. Energiu čerpajú z teploty ľudského tela

0

Všetky výhody inteligentných zariadení ako napríklad mobily, tablety, či hodinky dokáže prevýšiť jedná veľká nevýhoda a to je nutnosť ich často nabíjať. Aj tá najvýkonnejšia hračka sa časom vybije a razom sa skončí všetko dobré, čo so sebou prináša.

O niečo horšie sú na tom spomínané hodinky, ktoré nosíme zapnuté na ruke a neustále odopínanie z dôvodu nabitia vie byť pekne otravné. Spoločnosť Matrix Industries však prichádza s inovatívnym riešením inteligentných hodiniek, ktoré túto potrebu úplne odstránilo. Hodinky PowerWatch sú pravdepodobne jediné na trhu, ktoré sa nabíjajú teplom ľudského tela.

Nápad za milión, poviete si. Zrejme to tak bude, ale aj na realizáciu toho najlepšieho nápadu sú potrebné financie, a tých v dnešnom svete akosi nikdy niet. V rámci kampane Indiegogo ponúkajú PowerWatch za cenu 170 dolárov s tým, že prvé kusy by z výrobného pásu mali zisť v júli 2017.

Hodinky vyrobené z hliníka používaného v letectve disponujú termoelektrickým generátorom, ktorý dokáže premeniť teplo pochádzajúce z tela človeka na elektrickú energiu. Vnútri hodiniek samozrejme nechýba ani záložná batéria, ktorá udržiava pamäť zariadenia „živú“ aj počas toho ako si hodinky zložíme dole, teda počas spánku.

Zdroj: gizmodo.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Anjelici z Victoria’s Secret vás zoberú do zákulisia. Idete sa pozrieť ako tam vystrájajú?

Každoročná módna prehliadka poprednej značky vo svete dámskej spodnej bielizne Victoria’s Secret je naplánovaná na 5. decembra 2016 v centre svetovej módy, v meste Paríž. Okolo príprav tejto prehliadky, ktorú možno považovať za poprednú udalosť vo svete módy, sa toho už tradične našuškalo viac, než dosť. Medzi hviezdami na móle budeme mať možnosť vidieť známe tváre nielen z radu modeliek (Adriana Lima, Lily Aldridge, Kendall Jenner, Bella a Gigi Hadid), ale aj iných umelcov ako napr. Lady Gaga, Bruno Mars a The Weekend. Pre všetkých, ktorí sa už tohto sexi divadla nemôžu dočkať, uverejnil magazín Vouge video zo zákulisia. Vo videu máme možnosť vidieť ako sa modelky zabávajú a vystrájajú v čase pred tým než im pripnú anjelské krídla a na moment sa z nich stanú anjeli Victoria’s Secret. Zdroj: vouge.com