Jedinečné hodinky typu „smartwatch“ nemusíte vôbec nabíjať. Energiu čerpajú z teploty ľudského tela

0

Všetky výhody inteligentných zariadení ako napríklad mobily, tablety, či hodinky dokáže prevýšiť jedná veľká nevýhoda a to je nutnosť ich často nabíjať. Aj tá najvýkonnejšia hračka sa časom vybije a razom sa skončí všetko dobré, čo so sebou prináša.

O niečo horšie sú na tom spomínané hodinky, ktoré nosíme zapnuté na ruke a neustále odopínanie z dôvodu nabitia vie byť pekne otravné. Spoločnosť Matrix Industries však prichádza s inovatívnym riešením inteligentných hodiniek, ktoré túto potrebu úplne odstránilo. Hodinky PowerWatch sú pravdepodobne jediné na trhu, ktoré sa nabíjajú teplom ľudského tela.

Nápad za milión, poviete si. Zrejme to tak bude, ale aj na realizáciu toho najlepšieho nápadu sú potrebné financie, a tých v dnešnom svete akosi nikdy niet. V rámci kampane Indiegogo ponúkajú PowerWatch za cenu 170 dolárov s tým, že prvé kusy by z výrobného pásu mali zisť v júli 2017.

Hodinky vyrobené z hliníka používaného v letectve disponujú termoelektrickým generátorom, ktorý dokáže premeniť teplo pochádzajúce z tela človeka na elektrickú energiu. Vnútri hodiniek samozrejme nechýba ani záložná batéria, ktorá udržiava pamäť zariadenia „živú“ aj počas toho ako si hodinky zložíme dole, teda počas spánku.

Zdroj: gizmodo.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Budúce miesto pre našich zosnulých by mohlo mať podobu žiariaceho cintorína pod mostom Manhattan Bridge

So zvyšujúcim sa vekom ľudia čoraz častejšie začínajú uvažovať nad miestom svojho posledného odpočinku. Keď je človek mladý, tak ho myšlienky na smrť skôr obťažujú a snaží sa im vyhnúť, no keď má človek tak povediac niečo odžité, tak sa pomaly pripravuje na cestu do večnosti. A to aj v zmysle svojho hrobu resp. miesta, kde by chcel, aby jeho príbuzní umiestnili jeho telesné pozostatky. V snahe vytvoriť netradičné miesto, ktoré sa od preplnených cintorínov odlišuje takmer vo všetkom, prichádza oddelenie DeathLab pôsobiace na Columbia University s návrhom premeniť spodnú časť mosta Manhattan Bridge na žiariaci cintorín, kde by sa ľudské pozostatky samé rozložili v špeciálnych nádobách na uloženie biomasy pričom by vyžarovali jemné svetlo rovnako ako hviezdy na oblohe. Projekt s názvom Dubbed Constellation Park prichádza ako jedna z možných alternatív ku klasickým cintorínom v prípade, že na zemi už nebude dostatok miesta na pochovávanie ľudí. Zatiaľ čo niektorí považujú tento projekt za príliš bizarný, iný ho až tak celkom nezatracujú. Projekt počíta s viacerými úrovňami pre uloženie úrn, ku ktorým by viedli chodníky výlučne pre chodcov. V urnách by sa ľudské pozostatky  pomaly rozkladali počas čoho by vyžarovali jemné biele svetlo. Pohľad z diaľky na tieto urny by pripomínal žiariace hviezdy na oblohe. Myšlienka nepochovávať ľudí do zeme môže pre viacerých znieť až príliš morbídne, no s pol miliónom ľudí, ktorí každoročne opustia tento svet len v meste New York je každá snaha o alternatívny spôsob nakladania s ľudskými ostatkami vítaná. Zdroj: atlasobscura.com