Jedinečné hodinky typu „smartwatch“ nemusíte vôbec nabíjať. Energiu čerpajú z teploty ľudského tela

0

Všetky výhody inteligentných zariadení ako napríklad mobily, tablety, či hodinky dokáže prevýšiť jedná veľká nevýhoda a to je nutnosť ich často nabíjať. Aj tá najvýkonnejšia hračka sa časom vybije a razom sa skončí všetko dobré, čo so sebou prináša.

O niečo horšie sú na tom spomínané hodinky, ktoré nosíme zapnuté na ruke a neustále odopínanie z dôvodu nabitia vie byť pekne otravné. Spoločnosť Matrix Industries však prichádza s inovatívnym riešením inteligentných hodiniek, ktoré túto potrebu úplne odstránilo. Hodinky PowerWatch sú pravdepodobne jediné na trhu, ktoré sa nabíjajú teplom ľudského tela.

Nápad za milión, poviete si. Zrejme to tak bude, ale aj na realizáciu toho najlepšieho nápadu sú potrebné financie, a tých v dnešnom svete akosi nikdy niet. V rámci kampane Indiegogo ponúkajú PowerWatch za cenu 170 dolárov s tým, že prvé kusy by z výrobného pásu mali zisť v júli 2017.

Hodinky vyrobené z hliníka používaného v letectve disponujú termoelektrickým generátorom, ktorý dokáže premeniť teplo pochádzajúce z tela človeka na elektrickú energiu. Vnútri hodiniek samozrejme nechýba ani záložná batéria, ktorá udržiava pamäť zariadenia „živú“ aj počas toho ako si hodinky zložíme dole, teda počas spánku.

Zdroj: gizmodo.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Mafia Corner a Jaro Smejkal sa nechali v klipe uniesť chlastom

Žiadne obľúbené koláče „z totáče“, či plte na váhu, ale vila, bazén, sexi kočky a dvadsaťpäť fliaš šampanského za hodinu a pol. Toto je recept dua Mafia Corner a Jara Smejkala, ako sa vylízať, napr. zo samoty. Chlapci si s kontroverziami nikdy hlavy nelámali a verní ťažkej pohode ostali aj pri natáčaní klipu k skladbe „Jsem tu sám“. Po Zuzulienke a Rytmausovi zalovila slovenská Mafia Corner v českých vodách a pri jednom zo svojich letných singlov spojila sily s Jarom Smejkalom. O tom, že si navzájom rozumejú, dokázali aj pred kamerami. Ako sa smial Toy Boy, ak máte v lete k dispozícii luxusnú vilu s bazénom, k tomu kopec jedla, chlastu a iných (zakázaných) látok v kombinácii s krásnymi sexi dievčatami v bikinách, môže z toho vzniknúť iba poriadna divočina. „Za prvú hodinu a pol sa vypilo 25 fliaš šampanského, ktoré sme pili od smädu z pollitrových pohárov. No a, potom nám už bolo jedno, že točíme klip, ale verím, že nakoniec sa podarilo niečo urobiť. Keďže každý správny „kolotočár“ si vie vychutnať poriadnu party, odpálili sme to na plný plyn aj my,“ zabávali sa Toy Boy s Randym. Klip bude mať premiéru 1. augusta v jednom z najvychytenejších pražských klubov Top Gear, kde ho pokrstí česká Miss 2009 Aneta Vignerová. „Videoklip naráža na kontroverziu mojej samoty a obrovskú party v americkom štýle, na ktorú som si pozval 40 ľudí. Prezradím, že si v ňom zahrali napr. modelka Miša Štoudková a najznámejšia lektorka twerku Aneta Antošová, dokonca sme si požičali levíča Maxa, ktorého si hneď každý obľúbil,“ dodal Jaro Smejkal.