Jedinečný dizajn nového smartfónu predstavuje displej od jedného kraja až po druhý

0

Uznávaný francúzsky dizajnér (Philippe Starck) práve dokončil novučičký model smartfónu pre čínskeho výrobcu Xiaomi, ktorý sa hrdí tým, že vyrába kvalitné produkty dostupné pre každého.

Ich nový model s označením Mi Mix je prelomový v tom, že disponuje doposiaľ nevídaným dotykovým displejom, ktorý pokrýva takmer celú jednu stranu od okraja po okraj.

Spojením moderného dizajnu so špičkovou technológiou sa tak spoločnosti podarilo vytvoriť telefón, aký tu ešte nebol. Displej s veľkosťou 6,25 palca pod sebou skrýva miesto pre 2 SIM karty, dostatočný úložný priestor, rýchlo nabíjateľnú batériu (83% kapacity už za 30 minút) a inteligentný fotoaparát s pokročilými funkciami ako napr. geotagging, zaostrovanie pomocou dotyku, rozpoznávanie tváre, HDR fotografie, alebo panoramatické snímanie.

Toto všetko sa však nevyrovná jedinej jednej veci a to netradične veľkému displeju s rozlíšením 1080 x 2040 bodov, ktorý pokrýva až 91% prednej časti mobilu.

Dizajnér sa pre tento štýl rozhodol s úmyslom vyhnúť sa už otrepanému dizajnu všetkých súčasne vyrábaných smartfónov.

Mi Mix by sa mal na pulty predajní dostaviť už o pár dní (4.11.) avšak zatiaľ len v Číne.

Zdroj: dezeen.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Akademický titul alebo sex? Ak chcete oboje, nechoďte na Harvard

Pre väčšinu ľudí je vysoká škola synonymom slobody. Často je to prvýkrát, čo ste preč z domu, mimo dosahu rodičov, a to už je dôvod na riadny úlet. Nie je preto výnimočné, že sa mnohí začnú venovať aktivitám, ktoré by doma pri rodičoch v živote nerobili. A s učením toho veľa spoločného skutočne nemajú... Ale nemusí to tak byť vždy a všade. Podľa nedávneho prieskumu je totižto skupina študentov, ktorí si musia vybrať, či sa budú venovať radostiam, ktoré život prináša, alebo sa vydajú na cestu štúdií s dosiahnutím nejakého akademického titulu. Reč je o študentoch Harvadskej univerzity. Spomínaný prieskum poukázal na skutočnosť, že približne 25 percent končiacich študentov priznalo, že počas štúdií nemali žiadne sexuálne skúsenosti. Ak zoberieme do úvahy postavenie týchto študentov spolu s prestížou školy, je to naozaj prekvapivé. A s randením na tejto škole to, zdá sa, nie je o nič lepšie. Viac ako 20 percent študentov odpovedalo, že počas štúdií na univerzite nemali žiaden vzťah, a tým, čo aj nejaký vzťah mali, po čase stroskotal. Treba však brať do úvahy skutočnosť, že prieskum nebol realizovaný žiadnou autorizovanou agentúrou, preto výsledky nemusia byť celkom presné. Podľa informácií v denníku Boston Globe bol prieskum realizovaný v končiacom ročníku 2015 elektronickou formou. Celkovo študenti doručili 760 odpovedí, čo predstavuje približne polovicu všetkých študentov daného ročníka. Navyše, nie všetci študenti odpovedali na všetky otázky. Zdroj: bostonglobe.com