Jedinečný dizajn nového smartfónu predstavuje displej od jedného kraja až po druhý

0

Uznávaný francúzsky dizajnér (Philippe Starck) práve dokončil novučičký model smartfónu pre čínskeho výrobcu Xiaomi, ktorý sa hrdí tým, že vyrába kvalitné produkty dostupné pre každého.

Ich nový model s označením Mi Mix je prelomový v tom, že disponuje doposiaľ nevídaným dotykovým displejom, ktorý pokrýva takmer celú jednu stranu od okraja po okraj.

Spojením moderného dizajnu so špičkovou technológiou sa tak spoločnosti podarilo vytvoriť telefón, aký tu ešte nebol. Displej s veľkosťou 6,25 palca pod sebou skrýva miesto pre 2 SIM karty, dostatočný úložný priestor, rýchlo nabíjateľnú batériu (83% kapacity už za 30 minút) a inteligentný fotoaparát s pokročilými funkciami ako napr. geotagging, zaostrovanie pomocou dotyku, rozpoznávanie tváre, HDR fotografie, alebo panoramatické snímanie.

Toto všetko sa však nevyrovná jedinej jednej veci a to netradične veľkému displeju s rozlíšením 1080 x 2040 bodov, ktorý pokrýva až 91% prednej časti mobilu.

Dizajnér sa pre tento štýl rozhodol s úmyslom vyhnúť sa už otrepanému dizajnu všetkých súčasne vyrábaných smartfónov.

Mi Mix by sa mal na pulty predajní dostaviť už o pár dní (4.11.) avšak zatiaľ len v Číne.

Zdroj: dezeen.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Bábätká vnímajú bolesť rovnako intenzívne ako dospelí

Aj keď bábätká nevedia rozprávať, predsa dokážu komunikovať. Dokážu sa smiať a dokážu tiež plakať, vďaka čomu vieme, kedy sú šťastné a kedy ich niečo trápi, prípadne bolí. No dnes vďaka výsledkom výskumu realizovaného na univerzite v Oxforde vieme, že bábätká cítia bolesť oveľa intenzívnejšie, ako sme si doteraz mysleli, dokonca je ju možné prirovnať k pocitom dospelého človeka. Vedci skúmali 10 novorodeniatok, ktoré mali najviac 6 dní a rovnaký počet dospelých vo veku 23 až 36 rokov. Všetci títo podstúpili MRI sken (magnetickú rezonanciu) pričom sa skúmala aktivita ich centier pre vnímanie bolesti. Detičky pichli počas spánku otupeným hrotom, ktorý sa dá prirovnať k tupej ceruzke. Pri pichnutí do chodidla detičky reagovali aktivitou v 18 z 20 oblastí, ktoré boli aktívne u dospelých pri rovnakom pokuse. http://www.ox.ac.uk/sites/files/oxford/styles/ow_content_width/public/media_wysiwyg/Babies%20and%20pain%20comparison%20figure.jpg Avšak je tu jedno varovanie: hranica bolestí u dospelých je asi 4-krát väčšia ako u bábätiek. Dr. Rebeccah Slater, vedúca vedeckého tímu, verí, že tieto výsledky prinesú okamžitý dopad na zdravotnú starostlivosť novorodeniatok. Vo svojom vyjadrení pre médiá uviedla: „Je zrejmé, že bábätká nám nemôžu povedať o svojom vnímaní bolesti, a tak je často ťažké dedukovať, že ju pociťujú len pri pohľade na ne.“ Na druhej strane, niektorí vedci tvrdia, že mozog bábätka nie je natoľko vyvinutý, aby dokázal vnímať bolesť. Podľa ich názoru ide len o reakciu na úrovni reflexu. Ako sa zdá, táto štúdia dokazuje, že to nie je celkom tak. Doktorka Slaterová verí, že vďaka tomuto objavu zachránila množstvo bábätiek pred zbytočnou bolesťou. Zdroj: ox.ac.uk