Jedinečný dizajn nového smartfónu predstavuje displej od jedného kraja až po druhý

0

Uznávaný francúzsky dizajnér (Philippe Starck) práve dokončil novučičký model smartfónu pre čínskeho výrobcu Xiaomi, ktorý sa hrdí tým, že vyrába kvalitné produkty dostupné pre každého.

Ich nový model s označením Mi Mix je prelomový v tom, že disponuje doposiaľ nevídaným dotykovým displejom, ktorý pokrýva takmer celú jednu stranu od okraja po okraj.

Spojením moderného dizajnu so špičkovou technológiou sa tak spoločnosti podarilo vytvoriť telefón, aký tu ešte nebol. Displej s veľkosťou 6,25 palca pod sebou skrýva miesto pre 2 SIM karty, dostatočný úložný priestor, rýchlo nabíjateľnú batériu (83% kapacity už za 30 minút) a inteligentný fotoaparát s pokročilými funkciami ako napr. geotagging, zaostrovanie pomocou dotyku, rozpoznávanie tváre, HDR fotografie, alebo panoramatické snímanie.

Toto všetko sa však nevyrovná jedinej jednej veci a to netradične veľkému displeju s rozlíšením 1080 x 2040 bodov, ktorý pokrýva až 91% prednej časti mobilu.

Dizajnér sa pre tento štýl rozhodol s úmyslom vyhnúť sa už otrepanému dizajnu všetkých súčasne vyrábaných smartfónov.

Mi Mix by sa mal na pulty predajní dostaviť už o pár dní (4.11.) avšak zatiaľ len v Číne.

Zdroj: dezeen.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Táto dvojica si postavila eco-friendly zámok z hliny a slamy

Stredoveké hrady, ktoré vďaka tomu, že boli častokrát postavené z hrubých a ťažkých kamenných tehál, prežili aj dlhé roky bojov a obliehania. Väčšina hradov v Rumunsku je toho dôkazom. No to, čo sa pridalo na trvácnosti a odolnosti muselo logicky chýbať na vzťahu k životnému prostrediu. Ako uvádza správa BBC News, istá dvojica sa rozhodla pre stavbu hradu, avšak so zreteľom na životné prostredie. Preto ich hlavnými stavebnými materiálmi boli hlina, slama, drevo a piesok – všetko výlučne prírodné materiály. Tento nekonvenčný zámok s desiatimi izbami zvonku pripomína skôr domček pre Hobbitov, ako pre bežných ľudí. Castelul de Lut Valea Zanelor, ktorý vlastní dvojica Razvan a Gabriela Vasiloví, sa nachádza necelých 40 kilometrov od mesta Sibiu. Dvojica má v pláne tento zámok premeniť na hotel s bio reštauráciou. Zámok zatiaľ nie je dokončený, preto si ho môžete obhliadnuť len zvonku. http://ichef.bbci.co.uk/news/660/cpsprodpb/4641/production/_90458971_castle-main.jpg http://ichef.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/E281/production/_90458975_castle-main.jpg Zdroj: bbc.com