K legendárnemu Kráľovi Artušovi povedie nový mostík

0

Poznáte legendu o kráľovi Artušovi? Táto legendárna postava anglických dejín opradená rôznymi príbehmi mala istý čas údajne žiť na anglickom hrade Tintagel Castle v Cornwalle. V snahe umožniť zvedavým turistom spojiť sa s týmto historickým miestom sa britská organizácia English Heritage rozhodla vypísať súťaž na výstavbu mosta, ktorý by viedol ponad rokliny okolo hradu.

Súťaž sa pred nejakým časom skončila a za víťazný návrh bol označený projekt firiem Ney & PartnersWilliam Matthews Associates. Ich návrh počíta s výstavbou dvoch nezávislých závesných lávok, ktoré v celku vytvoria niečo ako mostík pre chodcov.

V snahe vzdať úctu okolitému prostrediu a mýtom okolo tohto miesta prišli dizajnéri s návrhom, ktorý v sebe toto všetko ukrýva. Z opisu projektu je zrejme, že ich snahou bolo vytvoriť jednoduchý dizajn symbolizujúci toto mýtické prostredie a prepojiť tak dva svety (reálny a mýticky). Hĺbka pod mostom je tiež symbolická a zobrazuje prechod z minulosti do súčasnosti.

Miesto, o ktorom je reč, je vyhľadávané turistami z celého sveta. Dôvodom sú ruiny hradu z 12. storočia, legenda o kráľovi Artušovi alebo aj dvojici (Tristan a Izolda) známej tiež z literatúry.

Most by mal byť dokončený a odovzdaný do užívania v roku 2019.

Zdroj: inhabitat.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Neobvyklé priateľstvo psa a sovy

V prírode sme boli svedkami už nejedného nezvyčajného priateľstva psa a iného zvieraťa, ale priznám sa, že o kamarátstve psa a sovy som až do dnešného dňa nepočul. Ba čo viac, nikdy by som neveril, že tak dravé zviera ako je pes, môže byť „taký kamarát“ so sovou. Tanja Brandt, profesionálna zvieracia fotografka, dokázala tento neobyčajný vzťah zachytiť svojim objektívom. Takže nech sa páči, zoznámte sa, toto sú kamaráti Ingo a Poldi. Zdroj: boredpanda.com