K legendárnemu Kráľovi Artušovi povedie nový mostík

1

Poznáte legendu o kráľovi Artušovi? Táto legendárna postava anglických dejín opradená rôznymi príbehmi mala istý čas údajne žiť na anglickom hrade Tintagel Castle v Cornwalle. V snahe umožniť zvedavým turistom spojiť sa s týmto historickým miestom sa britská organizácia English Heritage rozhodla vypísať súťaž na výstavbu mosta, ktorý by viedol ponad rokliny okolo hradu.

Súťaž sa pred nejakým časom skončila a za víťazný návrh bol označený projekt firiem Ney & PartnersWilliam Matthews Associates. Ich návrh počíta s výstavbou dvoch nezávislých závesných lávok, ktoré v celku vytvoria niečo ako mostík pre chodcov.

V snahe vzdať úctu okolitému prostrediu a mýtom okolo tohto miesta prišli dizajnéri s návrhom, ktorý v sebe toto všetko ukrýva. Z opisu projektu je zrejme, že ich snahou bolo vytvoriť jednoduchý dizajn symbolizujúci toto mýtické prostredie a prepojiť tak dva svety (reálny a mýticky). Hĺbka pod mostom je tiež symbolická a zobrazuje prechod z minulosti do súčasnosti.

Miesto, o ktorom je reč, je vyhľadávané turistami z celého sveta. Dôvodom sú ruiny hradu z 12. storočia, legenda o kráľovi Artušovi alebo aj dvojici (Tristan a Izolda) známej tiež z literatúry.

Most by mal byť dokončený a odovzdaný do užívania v roku 2019.

Zdroj: inhabitat.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Mohlo by ťa zaujímať

Írsky tínedžer teraz sedí za to, že omylom poslaných 20 000 eur minul za 3 týždne na chľast, drogy a novú posteľ

Pre Íra Karla Smitha isto platí stará dobre známa veta: „Raz si hore, potom zas dole.“ Akurát, že v jeho prípade sa táto zmena udiala až veľmi rýchlo. Ako každý zamestnanec, aj on čakal na svoje právom zarobené peniažky. Na účet mu malo prísť €196.36, ale kvôli chybe v desatinnom mieste mu na účet prišla závratná suma €19,639. Naradostený mladík sa zo zárobku logicky potešil a začal si ho aj adekvátne užívať. Za 3 týždne bol schopný minúť takmer všetko – oslavy, drogy, PS3, nová posteľ a iné veci ho stáli naozaj veľa. Karl sa domnieval, že to bola chyba úradníka v banke, preto sa v práci k tomuto zárobku nepriznal. Chybu však urobil jeho zamestnávateľ, ktorý si to samozrejme aj uvedomil. Pri pokuse o telefonický kontakt, Karl nedvíhal, preto za ním bývalý zamestnávateľ poslal políciu. Pri konfrontácii sa Karl bránil priznať, že tieto peniaze už minul. Nanešťastie pre Karla, súd ho dosúdil na 4 roky odňatia slobody a 2 ďalšie roky podmienky. Zdroj: mirror.co.uk