K legendárnemu Kráľovi Artušovi povedie nový mostík

1

Poznáte legendu o kráľovi Artušovi? Táto legendárna postava anglických dejín opradená rôznymi príbehmi mala istý čas údajne žiť na anglickom hrade Tintagel Castle v Cornwalle. V snahe umožniť zvedavým turistom spojiť sa s týmto historickým miestom sa britská organizácia English Heritage rozhodla vypísať súťaž na výstavbu mosta, ktorý by viedol ponad rokliny okolo hradu.

Súťaž sa pred nejakým časom skončila a za víťazný návrh bol označený projekt firiem Ney & PartnersWilliam Matthews Associates. Ich návrh počíta s výstavbou dvoch nezávislých závesných lávok, ktoré v celku vytvoria niečo ako mostík pre chodcov.

V snahe vzdať úctu okolitému prostrediu a mýtom okolo tohto miesta prišli dizajnéri s návrhom, ktorý v sebe toto všetko ukrýva. Z opisu projektu je zrejme, že ich snahou bolo vytvoriť jednoduchý dizajn symbolizujúci toto mýtické prostredie a prepojiť tak dva svety (reálny a mýticky). Hĺbka pod mostom je tiež symbolická a zobrazuje prechod z minulosti do súčasnosti.

Miesto, o ktorom je reč, je vyhľadávané turistami z celého sveta. Dôvodom sú ruiny hradu z 12. storočia, legenda o kráľovi Artušovi alebo aj dvojici (Tristan a Izolda) známej tiež z literatúry.

Most by mal byť dokončený a odovzdaný do užívania v roku 2019.

Zdroj: inhabitat.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Jeden komentár

  1. Pingback: Jedinečnosť „plávajúceho“ mosta v meste Seattle

Komentuj