K legendárnemu Kráľovi Artušovi povedie nový mostík

1

Poznáte legendu o kráľovi Artušovi? Táto legendárna postava anglických dejín opradená rôznymi príbehmi mala istý čas údajne žiť na anglickom hrade Tintagel Castle v Cornwalle. V snahe umožniť zvedavým turistom spojiť sa s týmto historickým miestom sa britská organizácia English Heritage rozhodla vypísať súťaž na výstavbu mosta, ktorý by viedol ponad rokliny okolo hradu.

Súťaž sa pred nejakým časom skončila a za víťazný návrh bol označený projekt firiem Ney & PartnersWilliam Matthews Associates. Ich návrh počíta s výstavbou dvoch nezávislých závesných lávok, ktoré v celku vytvoria niečo ako mostík pre chodcov.

V snahe vzdať úctu okolitému prostrediu a mýtom okolo tohto miesta prišli dizajnéri s návrhom, ktorý v sebe toto všetko ukrýva. Z opisu projektu je zrejme, že ich snahou bolo vytvoriť jednoduchý dizajn symbolizujúci toto mýtické prostredie a prepojiť tak dva svety (reálny a mýticky). Hĺbka pod mostom je tiež symbolická a zobrazuje prechod z minulosti do súčasnosti.

Miesto, o ktorom je reč, je vyhľadávané turistami z celého sveta. Dôvodom sú ruiny hradu z 12. storočia, legenda o kráľovi Artušovi alebo aj dvojici (Tristan a Izolda) známej tiež z literatúry.

Most by mal byť dokončený a odovzdaný do užívania v roku 2019.

Zdroj: inhabitat.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Mohlo by ťa zaujímať

Miss Domaša 2015 sa hlási kastingami. Vyhrá aj do tretice športovkyňa?

Futbalistka. Volejbalistka. Vyhrá aj do tretice titul Miss Domaša športovkyňa? Odpoveď sa dozvieme 18. júla v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá. Jubilejný 15. ročník bude moderovať Štefan Skrúcaný. Ako hudobní hostia vystúpia Gipsy King Revival, Rytmus, Kristína, Heľenine oči, Helena Vondráčková a DJ EKG. Možno náhoda, možno nie, ale pravdou je, že v roku 2013 sa stala Miss Domaša futbalistka Silvia Fialková, ktorá korunku určenú pre víťazku odovzdala volejbalistke Patrícii Nagyovej. Na kastingy sú pozvané všetky slečny vo veku od osemnásť do dvadsaťšesť rokov s výškou minimálne stošesťdesiatosem centimetrov. O nomináciu do finálovej zostavy sa môžu uchádzať na kastingoch v Prešove, Humennom, Stropkove, Košiciach a Vranove nad Topľou. „Samozrejme, niečo na tom bude, že dievčatá, ktoré sa venujú športu, to majú nielen na súťažiach Miss, ale myslím si, že aj v živote ľahšie. Na kastingy by som však rada pozvala všetky, ktorým by som len poradila, aby prišli sebavedomé a hlavne prirodzené,“ uviedla s úsmevom Miss Domaša 2013 Silvia Fialková. Tesne po vyhlásení výsledkov Patrícia Nagyová pred rokom priznala, že sestra ju musela prehovárať dva dni, aby sa prihlásila. Nakoniec si povedala, že by to mohla byť fajn a zaujímavá skúsenosť. Neoľutovala. „Ešte nikdy som niečo také nezažila, pretože moje úspechy som dosahovala prevažne v športovej oblasti, keďže som hrávala dlhé roky volejbal za Spišskú Novú Ves. Všetky blesky fotoaparátov, gratulácie, rozhovory, ba dokonca sa so mnou každý chcel fotiť..., z toho som bola dosť v príjemnom šoku,“ dodala Miss Domaša 2014 P. Nagyová. Po základných kastingoch sa finálová zostava stretne na sústredení, kde okrem nácvikov choreografií majú organizátori pre dievčatá pripravený zaujímavý sprievodný program. Finále v sobotu 18. júla v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá sa bude určite niesť v znamení dokonalej koncentrácie ženskej krásy a skvelej zábavy na obidvoch stranách pódia. „Babám by som odporúčala prihlásiť sa, aj keď si neveria, ako ja. Pretože ako sa hovorí: človek nikdy nevie,“ poznamenala so žmurknutím P. Nagyová. Termíny kastingov: Humenné - 3.7.2015 (piatok) - Jazz Cafe, Námestie slobody 27 Košice - 4.7.2015 (sobota) - Beach Club, Protifašistických bojovníkov 4 Vranov - 5.7.2015 (nedeľa) - Cafe Gallery, Námestie slobody 5 Stropkov - 6.7.2015 (pondelok) - Hollywood Cafe, Akademika Pavlova Prešov - 7.7.2015 (utorok) - Reštaurácia Kolegium, Hlavná 100    Imrich Makó, PR a produkčný manažér