Kodak predstavil svoj prvý smartfón navrhnutý výlučne pre fotografov

2

Spoločnosť Kodak predstavila svoj nový smartfón s názvom Ektra, ktorý pre nich bude vyrábať britská spoločnosť Bullitt Group a má byť navrhnutý špeciálne pre fotografov.

Zo základných vlastností možno spomenúť 13-megapixlový predný fotoaparát spolu s 21-megapixlovým hlavným fotoaparátom umiestneným klasicky na zadnej strane, ktorý má okrem toho aj veľmi atraktívne clonové číslo f2.0. Dvojpolohová spúšť sa nachádza na bočnej strane, vďaka čomu ho jeho majiteľ môže držať rovnako ako je pri klasických fotoaparátoch. Okrem toho tam nájdeme aj 5-palcový dotykový HD displej, možnosť fotografovať v manuálnom režime a samozrejmosťou je aj optická stabilizácia obrazu.

Kodak Ektra by sa mal najprv objaviť na pultoch predajní vo Veľkej Británii za cenu  449 libier už tento rok.

Jeho hlavnými konkurentmi sú už klasická ikona medzi telefónmi iPhone 7, nová hračka od Google (Pixel)Moto Z značky Motorola.

Zdroj: designtaxi.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Mohlo by ťa zaujímať

Po dvoch rokoch je tu znova šanca zabojovať v Gospeltalente 2016

Súťaž v hľadaní speváckych talentov je tu už svojim štvrtým ročníkom, z ktorého vzídu až traja víťazi. Prihlasovanie do tejto speváckej súťaže bolo už otvorené. Všetci, ktorí majú zmysel pre gospelovú hudbu a vedia s ňou aj niečo spraviť, sa od minulého týždňa môžu uchádzať o umiestnenie v tejto súťaži. Prihlásiť sa môžu jednotlivci i skupiny, ktoré nepôsobia na slovenskej gospelovej scéne dlhšie ako päť rokov. „Médiá sú plné speváckych súťaží a šou, ktoré majú zviditeľniť začínajúcich umelcov. Gospeltalent je alternatívou pre kresťanov, ktorí chcú robiť hudbu profesionálne a zároveň so srdcom pri Bohu,“povedal jeden z organizátorov a spevák Richard Čanaky. Ročná prestávka so sebou priniesla aj rad zmien a pevne veríme, že aj atraktívnych novinike. Po novom sa absolútnymi víťazmi stanú až traja súťažiaci a to v troch súťažných kategóriách – spevák, speváčka, zbor či kapela. Podmienkou je, aby sóloví speváci a speváčky zasielali autorské piesne len s jedným doprovodným nástrojom, skupiny zasa s toľkými, koľkými reálne disponujú. Nemožno použiť takú skladbu, ktorá bola v minulosti nahrávaná v profesionálnom štúdiu. Pripojiť musia tiež svoju aktuálnu fotografiu, názov a text skladby, ako aj kontaktné údaje. Všetky potrebné informácie i prihlasovací formulár sú k dispozícii na www.gospeltalent.sk. Na troch najlepších čaká profesionálne nahrávanie a mastering skladby v nahrávacom štúdiu Umpax, koncertné turné po Slovensku aj v Bruseli a fanúšikovia uvidia víťazov aj na najväčších slovenských kresťanských festivaloch – Festivale Lumen a na Campfeste. Výherca, ktorý získa Cenu fanúšikov, dostane zároveň ako podporu natočenie klipu. Nahrávky je možné prihlásiť na webovej stránke Gospeltalentu do 20. marca. Širšia porota následne vyberie z každej kategórie desiatku najlepších piesní a o šiestich finalistoch rozhodnú fanúšikovia cez online hlasovanie. Zdroj: gospeltalent.sk