Kodak predstavil svoj prvý smartfón navrhnutý výlučne pre fotografov

2

Spoločnosť Kodak predstavila svoj nový smartfón s názvom Ektra, ktorý pre nich bude vyrábať britská spoločnosť Bullitt Group a má byť navrhnutý špeciálne pre fotografov.

Zo základných vlastností možno spomenúť 13-megapixlový predný fotoaparát spolu s 21-megapixlovým hlavným fotoaparátom umiestneným klasicky na zadnej strane, ktorý má okrem toho aj veľmi atraktívne clonové číslo f2.0. Dvojpolohová spúšť sa nachádza na bočnej strane, vďaka čomu ho jeho majiteľ môže držať rovnako ako je pri klasických fotoaparátoch. Okrem toho tam nájdeme aj 5-palcový dotykový HD displej, možnosť fotografovať v manuálnom režime a samozrejmosťou je aj optická stabilizácia obrazu.

Kodak Ektra by sa mal najprv objaviť na pultoch predajní vo Veľkej Británii za cenu  449 libier už tento rok.

Jeho hlavnými konkurentmi sú už klasická ikona medzi telefónmi iPhone 7, nová hračka od Google (Pixel)Moto Z značky Motorola.

Zdroj: designtaxi.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Mohlo by ťa zaujímať

Rafa Benítez späť v prestížnej Premier League, ktorý tím povedie?

Bývalý manažér Liverpoolu či Realu Madrid podpísal trojročný kontrakt s tímom Newcastle United len pár hodín po tom, čo bol Steve McClaren, teraz už bývalý manažér, zbavený tejto funkcie. “Je mi cťou potvrdiť, že som sa upísal legendárnemu anglickému klubu. Teraz predomnou stojí veľká výzva, aby sme sa udržali v najvyššej súťaži,” vyjadril sa Rafael Benítez. Benítez má pred sebou veľmi ťažkú úlohu nakoľko jeho zverenci okupujú 19. miesto najvyššej anglickej ligy a do konca sezóny už nezostáva veľa zápasov. Benítezovým posledným pôsobiskom bol španielsky gigant Real Madrid, ktorý ukončil záujem o jeho služby po ponižujúcej prehre 4:0 s rivalom z Barcelony. Svoj manažérsky debut zažije už v pondelok, kedy sa Newcaste United stretne na hosťujúcej pôde s momentálnym lídrom tabuľky - Leicester City. Zdroj: theguardian.com