Kodak predstavil svoj prvý smartfón navrhnutý výlučne pre fotografov

0

Spoločnosť Kodak predstavila svoj nový smartfón s názvom Ektra, ktorý pre nich bude vyrábať britská spoločnosť Bullitt Group a má byť navrhnutý špeciálne pre fotografov.

Zo základných vlastností možno spomenúť 13-megapixlový predný fotoaparát spolu s 21-megapixlovým hlavným fotoaparátom umiestneným klasicky na zadnej strane, ktorý má okrem toho aj veľmi atraktívne clonové číslo f2.0. Dvojpolohová spúšť sa nachádza na bočnej strane, vďaka čomu ho jeho majiteľ môže držať rovnako ako je pri klasických fotoaparátoch. Okrem toho tam nájdeme aj 5-palcový dotykový HD displej, možnosť fotografovať v manuálnom režime a samozrejmosťou je aj optická stabilizácia obrazu.

Kodak Ektra by sa mal najprv objaviť na pultoch predajní vo Veľkej Británii za cenu  449 libier už tento rok.

Jeho hlavnými konkurentmi sú už klasická ikona medzi telefónmi iPhone 7, nová hračka od Google (Pixel)Moto Z značky Motorola.

Zdroj: designtaxi.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Úchvatné fotografie neónových portrétov pod UV svetlom

Dá sa povedať, že tieto fotografie vyzerajú ako z nejakej reklamnej kampane na grafický editor Adobe Photoshop. Na prvý pohľad to tak skutočne môže vyzerať, ale prvý pohľad často klame... V skutočnosti sú to fotografie poľského fotografa Matthewa Wykurza, ktorý na nich dokonale spojil realitu spolu s fyzikálnymi vlastnosťami svetla. Po tom, čo na tvár modelky naniesol vrstvu neónového prášku a niektoré časti ako napr. pery pokryl špeciálnou UV citlivou farbou, ju s využitím UV výbojok odfotil ako pri klasickom portrétovom fotení. No a výsledok? Ten posúďte sami. http://i.imgur.com/8fFoXAh.jpg http://i.imgur.com/a9rKDsR.jpg http://i.imgur.com/JUgRzNd.jpg http://i.imgur.com/j7nItFR.jpg Zdroj: sobadsogood.com