Kodak predstavil svoj prvý smartfón navrhnutý výlučne pre fotografov

2

Spoločnosť Kodak predstavila svoj nový smartfón s názvom Ektra, ktorý pre nich bude vyrábať britská spoločnosť Bullitt Group a má byť navrhnutý špeciálne pre fotografov.

Zo základných vlastností možno spomenúť 13-megapixlový predný fotoaparát spolu s 21-megapixlovým hlavným fotoaparátom umiestneným klasicky na zadnej strane, ktorý má okrem toho aj veľmi atraktívne clonové číslo f2.0. Dvojpolohová spúšť sa nachádza na bočnej strane, vďaka čomu ho jeho majiteľ môže držať rovnako ako je pri klasických fotoaparátoch. Okrem toho tam nájdeme aj 5-palcový dotykový HD displej, možnosť fotografovať v manuálnom režime a samozrejmosťou je aj optická stabilizácia obrazu.

Kodak Ektra by sa mal najprv objaviť na pultoch predajní vo Veľkej Británii za cenu  449 libier už tento rok.

Jeho hlavnými konkurentmi sú už klasická ikona medzi telefónmi iPhone 7, nová hračka od Google (Pixel)Moto Z značky Motorola.

Zdroj: designtaxi.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Mohlo by ťa zaujímať

Zábavné kryty na telefóny, ktoré z vás pri fotení urobia Disney postavičku

Japonský predajca, spoločnosť Hamee, prišiel na trh so zábavnou novinkou, ktorú ocenia všetci milovníci Disney príbehov. Ide o kryty na telefón, ktoré sa podobajú na vybrané postavičky z obľúbených kreslených príbehov. Kryty imitujú tváre starých dobrých kamarátov, akými sú Donald, Minnie alebo Daisy. Kryt pôsobí komicky najmä pri fotení, keď si telefón priložíme k oku. Okrem iného je to aj skvelá pomôcka ako upútať pozornosť detí alebo aj ľudí, ktorí sa neradi fotia a niekedy je ťažké zachytiť ten správny moment, kedy sa pozerajú do objektívu. Jedinou nevýhodou je, že sú kompatibilné len s iPhonom 6. https://sociorocketnewsen.files.wordpress.com/2015/06/dc-3.png https://sociorocketnewsen.files.wordpress.com/2015/06/dc-10.png https://sociorocketnewsen.files.wordpress.com/2015/06/dc-4.png https://sociorocketnewsen.files.wordpress.com/2015/06/dc-6.png   Zdroj: en.rocketnews24.com