Kolotoč okolo amerických volieb prezidenta sa naplno roztočil už aj v dánskej metropole

0

Neviem ako vy, ale musím sa priznať, že aktuálne vrcholiaci boj o post prezidenta USA ma už akosi unavuje. Nech otvorím akékoľvek serióznejšie americké spravodajské portály, len veľmi ťažko tam nájdem informácie aj z iných oblastí akou sú prezidentské voľby. Akoby to boli voľby prezidenta celej planéty.

Podobne to vnímajú asi aj iní ľudia žijúci na „starom kontinente“. Ako ináč sa dá vysvetliť táto zábavná reklama na autobuse MHD v Kodani.

Reklama s dobrým úmyslom, ktorej snaha je podporiť Američanov žijúcich mimo USA, aby sa zúčastnili volieb, sa ukázala ako celkom zábavná paródia na voľby ako také.

Za reklamou, ktorá nepriamo zosmiešňuje jedného z hlavných kandidátov (Donalda Trumpa), je dánska sociálna ľudová strana (Socialist People’s Party). „Nemyslím si, že Trump ako prezident bude prínosom pre svet, teda aj samotné Dánsko,“ vysvetľuje svoj postoj Pia Olsen Dyhrová, predsedníčka spomínanej strany.

A ešte jedna vec na záver – najlepšia časť je, keď sa autobus pohybuje…

Zdroj: boredpanda.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Kultové fotografie s novou tvárou – Johna Malkovicha

Hneď pri prvom pohľade na tieto fotografie si všimnete, že nie je na nich všetko v poriadku. Vyzerajú ako tie, ktoré sú vám dobre známe, no je na nich niečo nezvyčajné - tvár hlavného subjektu. Všetky fotografie totiž zobrazujú tvár známeho hollywoodskeho herca Johna Malkovicha. Americký fotograf Sandro Miller oslovil Johna Malkovicha s nápadom vytvoriť sériu najznámejších fotografií sveta s ním ako hlavnou postavou. Projekt má názov „Malkovich, Malkovich, Malkovich: Homage to photographic masters.” Miller začal svoju kariéru, keď mal 16 rokov a za obdobie necelých troch dekád sa vypracoval na jedného z najznámejších reklamných fotografov. Popri svojej práci sa Miller venuje aj svojim osobným projektom, na ktorých už dlhú dobu spolupracuje práve s Malkovichom. Projekt „Malkovich, Malkovich, Malkovich...“ začal v roku 2013 po tom, ako sa Sandro rozhodol vzdať hold fotografom, ktorí ho inšpirovali a mali najvýraznejší vplyv na jeho kariéru. Vybral si 35 svetovoznámych fotografií, z ktorých aj vďaka hercovmu talentu spravil fotografie, pri ktorých je človek na pochybách, či je to skutočne nová fotografia alebo len výsledok práce šikovného grafického editora. Posúďte sami. "Migrant Mothe", Dorothea Lange http://petapixel.com/assets/uploads/2014/09/Dorothea_Lange___Migrant_Mother_Nipomo_California_date_2014.jpg "Alfred Hitchcock with Goose", Albert Watson http://petapixel.com/assets/uploads/2014/09/Albert_Watson___Alfred_Hitchcock_with_Goose_1973_2014.jpg "Che Guevara", Alberto Korda http://petapixel.com/assets/uploads/2014/09/Alberto_Korda___Che_Guevara_1960_2014.jpg "Andy Warhol", autoportrét http://petapixel.com/assets/uploads/2014/09/Andy_Warhol___Self_Portrait_Fright_Wig_1986_2014.jpg "John Lennon a Yoko Ono", Annie Leibovitz http://petapixel.com/assets/uploads/2014/09/Annie_Leibovitz___John_Lennon_and_Yoko_Ono_1980_2014.jpg "Marilyn in Pink Roses", Bert Stern http://petapixel.com/assets/uploads/2014/09/Bert_Stern___Marilyn_in_Pink_Roses_date_2014.jpg "Mick Jagger - Fur Hood", David Bailey http://petapixel.com/assets/uploads/2014/09/David_Bailey___Mick_Jagger_Fur_Hood_1964_2014.jpg "American Gothic, Washington, D.C.", Gordon Parks http://petapixel.com/assets/uploads/2014/09/Gordon_Parks___American_Gothic_Washington_D.C._date_2014.jpg "Identical Twins, Roselle, New Jersey", Diane Arbus http://petapixel.com/assets/uploads/2014/09/Diane_Arbus___Identical_Twins_Roselle_New_Jersey_1967_2014.jpg "Salvador Dalí", Philippe Halsman http://petapixel.com/assets/uploads/2014/09/Philippe_Halsman___Salvador_Dali_1954_2014.jpg "Ernest Hemingway", Yousuf Karsh http://petapixel.com/assets/uploads/2014/09/Yousuf_Karsh___Ernest_Hemingway_1957_2014.jpg   Zdroj: petapixel.com