Manual Samuel: Žmurkajte, dýchajte, udržiavajte rovnováhu a prežite jeden deň s manuálnym Samom 

0

Maličké nórske vývojárske štúdio Perfectly Paranormal chce svojou prvou hrou dokázať, že 2D animácia ešte nezomrela. Podarilo sa im to s hrou Manual Samuel, ktorá vyšla pre PC, Xbox One a PlayStation 4?

Táto 2D adventúra nám predstaví príbeh rozmaznaného bohatého mladíka Samuela, ktorý sa po sérii nešťastných udalostí ocitá pod kolesami nákladného auta. Po dohode s diablom sa vracia na zem, avšak nebude to také jednoduché. Musí prežiť 24 hodín, počas ktorých je každý pohyb jeho tela úplne manuálny.

10

Nádych, výdych, pravá ruka, ľavá ruka, pravá noha, ľavá noha, žmurkanie, prehĺtanie a mnoho ďalšieho. Toto všetko musíte vy ako hráč zabezpečovať, aby ste hlavného hrdinu udržali pri živote. Znie to síce ako zábava, no naozaj vám to dá zabrať. Každá z týchto funkcií má svoje osobitné tlačidlo, problém však nastáva, keď musíte robiť aj 5 pohybov naraz. Tento koncept je naozaj unikátny a je zaujímavým pilierom hratelnosti.

Gameplay je zábavný, no občas si budete trhať vlasy kvôli krkolomnému ovládaniu, preto odporúčame používať gamepad pretože na klávesnici je to takmer nemožné. Tu sa dostávame k hlavnému problému hry. Repetivita, repetivita a repetitivita. Od začiatku až do konca hry robíte to isté a po prvej hodine vám spočiatku zábavný gameplay príde otravný a zbytočne komplikovaný.

Animácia a grafické spracovanie je naozaj unikátne. Tento štýl pekne zapadá do hry a vizuálny humor vám často vyčarí úsmev na tvári. Hudobný podklad je príjemný, avšak po ukončení hry si pravdepodobne nebudete pamäť ani jednu z melódií. Dabing je špičkový a úplne sedí do štýlu hry.

Za necelých desať eur tak dostávate zaujímavý titul so zábavným príbehom a gameplayom, pekným audiovizuálom a približne tromi hodinami hrania. Prvá hodina hry úplne top, škoda však mechaník, ktoré sú už hlavne ku konci hry otravné.

Hra si od nás odnáša hodnotenie: 2,5/5

Hru sme testovali na PC. Za poskytnutie tohto titulu na recenziu ďakujeme spoločnosti Curve Digital.

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

"The ones who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do." Spoluzakladateľ webu a zástupca šéfredaktora. Žurnalistike sa aktívne venujem štyri roky, na webe sa starám hlavne o kategóriu šport, film a hry.

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Šteklivá kampaň na rakovinu prsníkov predstavuje rôzne francúzske pomenovania pre ženské prsia

S cieľom odľahčiť ťažkú tému akou rakovina prsníkov bezpochyby je, sa francúzska značka kávy Carte Noir spojila s BETC Paris a the Pink Ribbon Foundation, aby vytvorili spoločnú kampaň, ktorou chcú pripomenúť, že tento problém tu stále je. Oficiálny názov kampane „#AuNomDesSeins“ v preklade znamená niečo ako „V mene pŕs“ a v spomínanom videoklipe vystupujú známe Francúzsky, ktoré pózujú s vajíčkami, melónmi alebo ďalšími objektmi, ktoré sa vo francúžtine používajú na neformálne pomenovanie dámskeho poprsia. Celá kampaň bola vytvorená z príležitosti Mesiaca rakoviny prsníkov, ktorý prislúcha na mesiac október a má za cieľ povzbudiť ženy, aby nezabúdali na pravidelné preventívne prehliadky, ktoré pomáhajú toto ochorenie diagnostikovať ešte v začiatkoch. „Keď sme začali pracovať na tomto projekte, vedeli sme, že to nechceme urobiť v negatívnom svetle, ale práve naopak. Je to iné ako napr. v prípade rakoviny pľúc. Tu to jednoducho nemôžete ovplyvniť či to získate alebo nie, tak prečo sa cítiť vinný za niečo, čo nemôžeme ovplyvniť?“ povedali na margo kampane predstavitelia spomínaného zoskupenia. Pozrite si spomínanú reklamu. Zdroj: adweek.com