Máte pocit, že sa vás zmocňuje depresia? Google vám s tým teraz pomôže

0

Niekedy je naozaj ťažké povedať, či len nemáte náladu, alebo sa vás naozaj zmocňuje nepríjemná depresia. Ťažko tomu uveriť, ale Google vám môže pomôcť aj s týmto problémom.

Na začiatok síce len pre obyvateľov USA, ale človek nikdy nevie. V prípade podozrenia z prichádzajúcej depresie sa na vašom mobile objaví ponuka Google s dotazníkom známym ako PHQ-9, ktorý je zameraný na zistenie aktuálneho psychického stavu.

Ide v podstate o poskytnutie informácii z rôznych zdrojov, ktoré má Google priradené k termínu depresia, medzi ktorými nechýbajú základné príznaky, liečba, alebo aj prípadne požitie odporúčaných antidepresív s čím samozrejme súvisí aj vyhľadanie lekárskej pomoci.

Pre tento účel sa spoločnosť Google spojila s Národným centrom pre psychické choroby (National Alliance on Mental Illness -NAMI), pretože podľa ich prieskumov je každý 5. Američan postihnutý klinickou depresiou, no len polovička z nich dostane aj primeranú liečbu.

Zdroj: theverge.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj