Na THC už nepotrebujeme konope, vypestuje nám ho droždie

0

Vedci z Technickej univerzity v Dortmunde v Nemecku objavili spôsob, ako genetickým zásahom do kvasiniek vypestovať látku THC a cannabidiol. THC je hlavná zložka s psychoaktívnym účinkom nachádzajúca sa v konope. Syntetické THC sa už aj v dnešnej dobe predáva pod značkou Cesamet. Používa sa pri liečbe zvracania, ktoré je následkom nakazenia HIV vírusom, resp. ako následok onkologickej liečby.

„Prinútiť“ kvasinky produkovať tieto chemické látky sa zdá byť podstatne ekonomicky efektívnejšie ako získavať ich z rastlín konvenčnými metódami.

Vedecká štúdia spomínaných vedcov, ktorú zverejnili v časopise Biotechnology Letters rozoberá len spôsob produkcie THC pomocou kvasiniek. Ostatné údaje tam zatiaľ chýbajú.

Tím vedcov však dúfa, že sa im podarí replikovať celý proces THC, aj preto sa spojili s THC Pharm vo Frankfurte, s pomocou ktorej chcú tento proces urýchliť.

Zdroj: engadget.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj