Na tomto mini PC za necelých 250 dolárov rozbeháte aj Win 10-ku

0

Dnešný trend vo svete IT je nadupať svoj smartfón alebo tablet čo najvyšším výkonom. No aj napriek naozaj výkonným hračkám by sme nemali zabúdať ani klasické riešenia v podobe osobných PC. A riešenie, ktoré bez problémov strčí do vrecka hociktorý smartfón je napodiv ešte menšie ako on. Volá sa Ockel Sirius B a ide o vreckový počítač s výkonom štandardnej desktopovej zostavy. Akurát, že si ho môžete spokojne odložiť do vrecka nohavíc a nikto si nič nevšimne.

V jednoduchom dizajne sa ukrýva silné zariadenie schopné utiahnuť aj náročný OS Windows 10. Dostupné 2 GB pamäte RAM a vysokorýchlostné Wi-Fi pripojenie sú základom plynulého chodu základných programov. Jedinečnosťou je aj možnosť prostredníctvom rozhrania Bluetooth pripojiť ďalší hardvér. Všetko čo potrebujete urobiť je spárovať ho cez HDMI kábel s nejakým monitorom alebo domácou telkou a môžete začať pracovať.

Nechýbajú ani 2 USB porty, slot na mikro SD karty a 3,5mm audio vývod. K dispozícii je aj model bez predinštalovaného OS (Win 10), ktorý vás bude stáť ešte menej (225 dolárov). Ak máte pocit, že 2 GB RAMky nebudú stačiť, je tu model so 4 GB, avšak už za 349 dolárov.

Tento malý zázrak je momentálne prezentovaný v rámci kampane Indiegogo, kde si ho v prípade záujmu môžete predobjednať.

Zdroj: indiegogo.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Londýnska železnica „Necropolis“ – vlak pre mŕtvoly

Život v polovičke 19. storočia (1848) nebol ľahký a bez problémov to nemali ani ľudia po smrti. Londýn sa v tom čase zvíjal v boji s epidémiou cholery, ktorá si vyžiadala viac ako 15 000 obetí. Hromadu rozkladajúcich sa tiel nemal kto a už vôbec nie kde pochovať, preto sa v okolí kostolov hromadili kopy s mŕtvolami. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že obdobie 19. storočia bolo pre populáciu Londýna veľmi prospešené. Z pôvodného milióna obyvateľov na začiatku storočia (1801) sa tento počet  za 50 rokov zvýšil na 2,5 milióna. Ale čo sa nezmenilo bola plocha vyčlenená na pochovávanie mŕtvol. Veľmi častým javom preto bolo, že staršie telá sa z hrobov jednoducho vyberali a na ich miesta išli noví nebožtíci. Nuž a pôvodní „obyvatelia“ hrobov skončili len tak niekde na poli, kde kontaminovali pôdu a vodu a logicky boli zdrojom rôznych infekcií. V snahe vyriešiť tento problém sa predstavitelia mesta rozhodli vybudovať nový, veľký cintorín mimo mesta, v tom čase až 37 kilometrov od Londýna (v Brookwoode), ktorý sa stal najväčším cintorínom Spojeného kráľovstva (toho času). Z dôvodu veľkej vzdialenosti a zlej dostupnosti, vznikla špeciálna železničná trať, ktorá tieto mŕtvoly na cintorín dopravovala. Tak začala písať svoju históriu železnica London Necropolis Railway. https://lh3.googleusercontent.com/-HSsjY2Y2kIg/WG9r6sd2WjI/AAAAAAABRT4/uGyq6B16x48/london-necropolis-railway-map6.png Od roku 1854 sa tak z Londýna vypravoval každý deň vlak s cieľovou stanicou Brookwood, ktorý viezol mŕtve telá za uplynulý deň. Cesta trvala približne 40 minút a pozostalí, ktorí sa na tomto vlaku viezli tiež, mali možnosť pochovať svojich príbuzných, zaspomínať si na nich v jednej z dvoch staníc a potom sa tým istým vlakom vrátiť späť do Londýna s príchodom o 15:30. Podobne ako bežné vlaky, aj tento poskytoval rôzne úrovne cestovania – 1., 2. a aj 3. triedu. Počas svojich „najlepších rokov“ v období medzi 1894 – 1903, železnica bola schopná prepraviť ročne aj 2 300 tiel. Svoj cieľ prepravovať až 50 000 mŕtvol ročne však nikdy ani zďaleka nedosiahla. V roku 1902 preto pre nezáujem zrušili dennú prevádzku. V nasledujúcom období vlaky nepremávali častejšie ako 2-3 týždenne. Počas bombardovania Londýna v noci zo 16. na 17. apríla 1941, boli vagóny tejto železnice značne poškodené a táto morbídne znejúca služba už nebola nikdy sprevádzkovaná. https://lh3.googleusercontent.com/-d0Z-rIPulG4/WG9sCZ3s1oI/AAAAAAABRUI/ByzNQm48X_k/london-necropolis-railway-56.jpg https://lh3.googleusercontent.com/-ma6WgxeDCjM/WG9r-vv_jRI/AAAAAAABRUA/ahTC5D-qZFA/london-necropolis-railway-95.jpg https://lh3.googleusercontent.com/-TdwtiJG_VW4/WG9sGE_qtKI/AAAAAAABRUQ/eQwbFbBRn4o/london-necropolis-railway-46.jpg Zdroj: amusingplanet.com