Na tomto mini PC za necelých 250 dolárov rozbeháte aj Win 10-ku

0

Dnešný trend vo svete IT je nadupať svoj smartfón alebo tablet čo najvyšším výkonom. No aj napriek naozaj výkonným hračkám by sme nemali zabúdať ani klasické riešenia v podobe osobných PC. A riešenie, ktoré bez problémov strčí do vrecka hociktorý smartfón je napodiv ešte menšie ako on. Volá sa Ockel Sirius B a ide o vreckový počítač s výkonom štandardnej desktopovej zostavy. Akurát, že si ho môžete spokojne odložiť do vrecka nohavíc a nikto si nič nevšimne.

V jednoduchom dizajne sa ukrýva silné zariadenie schopné utiahnuť aj náročný OS Windows 10. Dostupné 2 GB pamäte RAM a vysokorýchlostné Wi-Fi pripojenie sú základom plynulého chodu základných programov. Jedinečnosťou je aj možnosť prostredníctvom rozhrania Bluetooth pripojiť ďalší hardvér. Všetko čo potrebujete urobiť je spárovať ho cez HDMI kábel s nejakým monitorom alebo domácou telkou a môžete začať pracovať.

Nechýbajú ani 2 USB porty, slot na mikro SD karty a 3,5mm audio vývod. K dispozícii je aj model bez predinštalovaného OS (Win 10), ktorý vás bude stáť ešte menej (225 dolárov). Ak máte pocit, že 2 GB RAMky nebudú stačiť, je tu model so 4 GB, avšak už za 349 dolárov.

Tento malý zázrak je momentálne prezentovaný v rámci kampane Indiegogo, kde si ho v prípade záujmu môžete predobjednať.

Zdroj: indiegogo.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Nové Inferno na Polici vás roztancuje!

Nový diel internetovej relácie Inferno na Polici vás roztancuje! V tejto časti sa Lenka pozrie na zúbok známej slovenskej autorke Táne Keleovej-Vasilkovej a jej najnovšiemu počinu s názvom "Čo to bude?". Klasickú tuctovú romantickú knihu Lenka zrecenzovala naozaj nezvyčajne. Do hudby z piesne Black Horse And The Cherry Tree napísala text, ktorým zároveň zhodnotila knihu. Výsledok je úžasný, veď posúďte sami. Ak by ste chceli autorku podporiť, môžete tak urobiť na jej facebookovej stránke. Zdroj: Inferno na Polici