Na tomto mini PC za necelých 250 dolárov rozbeháte aj Win 10-ku

0

Dnešný trend vo svete IT je nadupať svoj smartfón alebo tablet čo najvyšším výkonom. No aj napriek naozaj výkonným hračkám by sme nemali zabúdať ani klasické riešenia v podobe osobných PC. A riešenie, ktoré bez problémov strčí do vrecka hociktorý smartfón je napodiv ešte menšie ako on. Volá sa Ockel Sirius B a ide o vreckový počítač s výkonom štandardnej desktopovej zostavy. Akurát, že si ho môžete spokojne odložiť do vrecka nohavíc a nikto si nič nevšimne.

V jednoduchom dizajne sa ukrýva silné zariadenie schopné utiahnuť aj náročný OS Windows 10. Dostupné 2 GB pamäte RAM a vysokorýchlostné Wi-Fi pripojenie sú základom plynulého chodu základných programov. Jedinečnosťou je aj možnosť prostredníctvom rozhrania Bluetooth pripojiť ďalší hardvér. Všetko čo potrebujete urobiť je spárovať ho cez HDMI kábel s nejakým monitorom alebo domácou telkou a môžete začať pracovať.

Nechýbajú ani 2 USB porty, slot na mikro SD karty a 3,5mm audio vývod. K dispozícii je aj model bez predinštalovaného OS (Win 10), ktorý vás bude stáť ešte menej (225 dolárov). Ak máte pocit, že 2 GB RAMky nebudú stačiť, je tu model so 4 GB, avšak už za 349 dolárov.

Tento malý zázrak je momentálne prezentovaný v rámci kampane Indiegogo, kde si ho v prípade záujmu môžete predobjednať.

Zdroj: indiegogo.com

Reklama:
728x90
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Poďte si s nami zacvičiť alebo ako vyzeralo cvičenie žien v roku 1947

Cvičiť sa dá kdekoľvek, aj doma. Domáce cvičenie si vyžaduje pevnú vôľu, motiváciu a chuť neustále zlepšovať aktuálnu verziu seba samej. Okrem správnej výživy sú k dispozícii aj efektívne cvičenia, ktoré môžete absolvovať na jednom metri štvorcovom. Každá žena sa chce páčiť v prvom rade sebe samej a tiež svojmu okoliu. Bez cvičenia a správnej výživy to však nie je možné. A vedeli to už aj ženy v minulosti. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako vtedy cvičili, čo mali oblečené. Tie športové oblečenia, pohyby, rešpekt k slabšiemu pohlaviu... Mimochodom, v pozadí je vidieť, aké posilňovacie stroje boli aktuálne. Video si môžete pozrieť tu: Zdroj: cosmopolitan.pl