Na tomto mini PC za necelých 250 dolárov rozbeháte aj Win 10-ku

0

Dnešný trend vo svete IT je nadupať svoj smartfón alebo tablet čo najvyšším výkonom. No aj napriek naozaj výkonným hračkám by sme nemali zabúdať ani klasické riešenia v podobe osobných PC. A riešenie, ktoré bez problémov strčí do vrecka hociktorý smartfón je napodiv ešte menšie ako on. Volá sa Ockel Sirius B a ide o vreckový počítač s výkonom štandardnej desktopovej zostavy. Akurát, že si ho môžete spokojne odložiť do vrecka nohavíc a nikto si nič nevšimne.

V jednoduchom dizajne sa ukrýva silné zariadenie schopné utiahnuť aj náročný OS Windows 10. Dostupné 2 GB pamäte RAM a vysokorýchlostné Wi-Fi pripojenie sú základom plynulého chodu základných programov. Jedinečnosťou je aj možnosť prostredníctvom rozhrania Bluetooth pripojiť ďalší hardvér. Všetko čo potrebujete urobiť je spárovať ho cez HDMI kábel s nejakým monitorom alebo domácou telkou a môžete začať pracovať.

Nechýbajú ani 2 USB porty, slot na mikro SD karty a 3,5mm audio vývod. K dispozícii je aj model bez predinštalovaného OS (Win 10), ktorý vás bude stáť ešte menej (225 dolárov). Ak máte pocit, že 2 GB RAMky nebudú stačiť, je tu model so 4 GB, avšak už za 349 dolárov.

Tento malý zázrak je momentálne prezentovaný v rámci kampane Indiegogo, kde si ho v prípade záujmu môžete predobjednať.

Zdroj: indiegogo.com

Reklama:
loading...
Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj

Mohlo by ťa zaujímať

Gorilla Glass 4: Nový typ skla od spoločnosti Corning

Spoločnosť Corning prišla na trh s novým typom skla, ktorý bude niesť názov Gorilla Glass 4. Ako iste viete, spoločnosť Corning je vo svetovom obchode preslávená výrobou skla (Gorilla Glass). Toto sklo je určené pre smartfóny a tablety rôznych značiek. Využívajú ho spoločnosti: Samsung, HTC, LG, Motorola a mnoho iných. „Je nepravdepodobné, že uvidíme naozaj odolné sklo pre smartfóny a talbety, ktoré by pri páde na zem dokázalo ostať neporušené.“ Spoločnosť Corning ale hovorí, že sa k dokonalému sklu pomaly, ale isto blíži. Dnes Corning ohlásil, že prichádza na trh s novým typom skla, ktorý bude niesť názov  Gorilla Glass 4. https://www.youtube.com/watch?v=0VP450E0Yvc Corning nám každoročne prináša nový typ skla, ktoré by dokázalo ochrániť displej nášho smartfónu či tabletu dostatočne. Minulý rok priviedla na trh sklo s názvom Groilla Glass 3, ktoré otvorilo novú dimenziu. Sklo malo chrániť zariadenia pred každodennými nástrahami, ako sú kľúče od auta vo vrecku, či pád telefónu na zem. Zistilo sa ale, že aj tento typ skla má svoje chyby a človek ho dokáže zničiť úplne jednoducho. Dlhotrvajúci výskum Výrobe Gorilla Glass 4 predchádzali dlhotrvajúce štúdiá. Vedci spoločnosti Corning uviedli, že výskum spočíval v testovaní stoviek rozbitých displejov a zariadení. Taktiež bolo potvrdené to, čo je nám dávno známe, že najnebezpečnejší je pre zariadenie kontakt s tvrdším povrchom, ako sú napríklad asfalt a betón. Čo chce ale Corning docieliť? Aby pád zariadenia nezapríčinil jeho zničenie, alebo aby zariadenie reagovalo na betón či asfalt podobne ako na mäkší povrch: napríklad koberec. https://www.youtube.com/watch?v=8ObyPq-OmO0#t=18   Po vytvorení a testovaní nového skla Gorilla Glass 4 vedci uviedli, že tento typ dokáže zniesť 80% pádov z výšky 1 meter. Aj keď predchádzajúce generácie zniesli o 50% menej, spoločnosť nie je stále spokojná s výsledkami, pretože by chcela docieliť to, aby nové sklo znieslo 100% pádov na akomkoľvek povrchu. Corning sa taktiež vyjadril aj k modernejšiemu typu skiel, a to k zafírovému. Tieto sklá sú podľa nich jednoznačne lepšie, no je málo pravdepodobné, že by si spotrebiteľ kúpil tak drahé sklo. Radšej si vyberie lacnejšie a menej kvalitné. Preto sa Corning snaží o vytvorenie adekvátnej a cenovo prijateľnej náhrady. Taktiež Corning predstavil aj víziu do budúcnosti. Tá spočíva v tom, že začnú vyrábať ohybné a 3D sklá, no nezabudnú ani na zdokonaľovanie klasických skiel, aké poznáme teraz. Spoločnosť uviedla aj to, že nový typ skla je už na ceste k výrobcom smartfónov a tabletov, ktoré by sa mali predávať už v blízkej budúcnosti. Zdroj: theverge.com