Na vytvorenie tejto fotografie s rozlíšením 600 Mpx potreboval 160 hodín

0

Fotograf, inžinier a pondikavec, Dan Piech, je už dlhé roky fascinovaný možnosťami, ktoré so sebou prinášajú fotografie s ultra vysokým rozlíšením. Jeho najnovší projekt s názvom A New York City Dream je fotografia s priam až neuveriteľným rozlíšením 602 Mpx. Vytvoril ju spojením 189 samostatných fotografií z ktorých vytvoril podmanivú kompozíciu mesta, ktoré nikdy nespí.

„Chcel som vytvoriť fotografiu s extrémne vysoký rozlíšením a zachytiť život a energiu nášho mesta, ktoré sú preň typické – na prvý pohľad chaotický zhluk energie, ktorý má aj napriek tomu určitý poriadok a rytmus,“ opisuje svoje pocity Dan.

Jednotlivé fotografie zberal počas celého roka, pričom musel dbať na ich farebnú príbuznosť, aby k sebe išli. Výsledok je obdivuhodným umeleckým dielom, vďaka ktorému spája podobne cítiacich fotografov z celého sveta. Jeho platforma VAST Photos momentálne združuje 11 profesionálov, ktorí pracujú na obdobných špecifických fotografiách. Výsledné fotografie je potom možné vytlačiť ako veľkoformátové plagáty určené na rôzne eventy alebo produkcie, alebo ja do obývačky nad gauč.

Zdroj: mymodernmet.com

Foto: Dan Piech – VAST Photos

Share.

O autorovi

Comments are closed.