Najbizarnejšie vojenské experimenty všetkých čias

0

„V období mieru, pripravuj sa na vojnu“ – americká armáda

Keď som bol malý chlapec, zvykol som sa hrať veľa videohier. Boli to rôzne akčné hry, dobrodružné hry, športové hry, np zo všetkých som mal najradšej tzv. strieľačky, pri ktorých som hral úlohu vojaka a bol som súčasťou nejakej veľkej a možno aj tajnej vojenskej misie. Spolu s mojimi rovesníkmi sme milovali tieto hry. Láska k týmto hrám bola taká silná, že mnohí z nás snívali o tom, že sa stanú skutočnými vojakmi. Našťastie, tieto detské sny nás s príchodom dospelosti opustili.

Byť vojakom a mať za úlohu chrániť nejakú skupinu ľudí, či dokonca celý národ, nie je vôbec také ľahké ako vo videohrách. Vyžaduje si to dlhý čas prípravy, neustály tréning, aby boli vojaci tak povediac vo forme a samozrejme na prácu s rôznymi prostriedkami učenými na zabíjanie nepriateľov, teda ľudí. Mnohokrát je to aj o použití nie celkom bežných spôsobov zabíjania.

Preto nie je prekvapením, že armáda musí podnikať množstvo pokusov, ktoré prinesú nové spôsoby dosahovania stanovených cieľov. Experimenty musia byť dôkladné, aby sa nová myšlienka overila natoľko že bude použiteľná v praxi na bojovom poli. Všetko, čo som doposiaľ napísal, je celkom prirodzené, až do okamihu, ak tie jednotlivé myšlienky, či dokonca experimenty nie sú úplne v poriadku. Ja vám dnes teda predstavím zopár tých najbizarnejších vojenských experimentov.

Panjandrum

Panjadrum bolo zariadenie, ktoré malo byť použité v druhej svetovej vojne. Išlo o dve veľké kolesá, ktoré boli spevnené veľkým bubnami plných výbušnín.

Cieľom bolo vytvorenie diery v obrannom múre nepriateľa tak, aby sa ostatné jednotky mohli dostať aj za opevnenie. Avšak testy tohto vynálezu nedopadli dobre, preto sa ani nikdy nepristúpilo k nasadeniu tohto zariadenia v priamom boji.

Nacistická slnečná zbraň

Držali ste niekedy lupu nad skupinou mravcov a svietili na nich slnečným lúčom až jednotlivé mravce uhoreli? Nuž, toto bola v skratke myšlienka novej nacistickej zbrane s jediným rozdielom, že lúč by neuškvaril mravce, ale ľudí.

Pôvodná myšlienka počítala s tým, že na obežnej dráhe okolo Zeme bude obrovské zrkadlo, ktoré bude koncentrovať slnečné lúče a pomocou nich budú môcť ničiť celé mestá, vysušovať rieky a na požiadanie uškvaria každého na Zemi. V princípe veľmi jednoduché. Našťastie sa ani tento vynález nepodarilo pretaviť do skutočnosti.

Protitankové psy

Ďalším nezmyselným experimentom bol myšlienka použiť cvičené psy na zneškodňovanie nepriateľských tankov. Experiment ráta s použitím psov, ktoré by na svojich telách niesli 12 kg výbušnín TNT. Tieto psy sa mali jednoducho dostať pod nepriateľské tanky, a tak ich vyhodiť do vzduchu.

Problém, na ktorý narazili, bol však ten, že psy sa v tom hluku a chaose na bojovom poli nedokázali orientovať a boli veľmi vystrašené. Tým pádom neboli schopné umiestniť nálože na správne miesta. Psy boli skôr náchylné hľadať útočisko u svojich cvičiteľov, a tak v podstate vyhodili do vzduchu svoje vlastné zákopy.

Projekt Orcon

Tak tento pokus o novú zbraň je nielen neobyčajný, ale aj maximálne smiešny. Projekt Orcon predstavuje spojenie slov „Organic Control“. Teda, ide o spojenie živých tvorov na riadenie rakiet, konkrétne holubov.

Predstava tvorcov tejto myšlienky bola, že holuby spolu jednoduchou obrazovkou budú umiestnené na rakete. Úlohou holuba malo byť neustále ďobanie do obrazovky, čím by v podstate navádzal danú raketu. Ako je asi možné uhádnuť už aj teraz, celý plán takisto stroskotal z jednoduchého dôvodu – holuby boli asi rovnako inteligentné ako aj autori tohto nápadu.

Projekt Habbakuk

Určite všetci poznáte neslávny príbeh lode Titanic, ktorá sa potopila po tom, čo narazila na ľadovú kryhu. No a keďže Briti s týmto koncom lode neboli spokojní, pokúsili sa vytvoriť novú „nepotopiteľnú loď“, ktorú by nebolo možné potopiť ani narazením na ľadovú kryhu. Prečo? Pretože by bola vyrobená celá z ľadu.

Znie to neuveriteľne, ale projekt Habbakuk počítal s vybudovaním lode z obrovského ľadového masívu a vlnených vláken, ktorá by bola schopná uniesť niekoľko lietadiel.

Očividne sa táto myšlienka rozplynula skôr ako samotný ľad na loď.

Smradľavé a GAY bomby

Za určite najbizarnejšie vojenské experimenty možno považovať tieto dve, sebe veľmi podobné, myšlienky. V prvom prípade bolo snahou vytvoriť bomby, ktoré by neniesli výbušniny, ale príšerný smrad.

Bomba bola skutočne vyrobená počas 2. svetovej vojny a jej cieľom bolo zaútočiť na jeden z ľudských zmyslov, a to čuch. Bomba obsahovala zmes tých najodpornejších smradov, aké človek pozná (vrátane ľudských výkalov) a po explodovaní mala zamoriť celú oblasť tak, aby bolo neznesiteľné v nej zostať.

No a tá druhá spomínaná bomba mala v sebe zasa špeciálnu látku, ktorá mala pôsobiť na sexuálne pudy vojakov, zvýšiť ich sexuálnu aktivitu a urobiť z nich doslova homosexuálov. Vojaci by tak mali hlavy plné iných starostí ako zabíjania.

Ako vidíte, svet je plný bizarných vecí a nápadov, pri ktorých sa niekedy pozastavíme a povieme si, či je to vôbec pravda, čo v tomto prípade naozaj bola.

Zdroj: therichest.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj