Najnovší hit interiérového dizajnu – biokrb

0

Ak sa povie slovo krb, väčšine z nás sa vybaví priestor niekde v rohu izby v ktorom si počas dlhých zimných večerov môžeme tak povediac „prikúriť“ a navodiť tak romantickú atmosféru spoločných chvíľ.

Výhody takéhoto „vykurovania“ poznáme. Od nízkych nákladov na prevádzku až po príjemný pocit, ktorý nám praskajúci ohník môže navodiť. Avšak je tu aj druhá stránka veci. Každý krb je nielen zdrojom tepla, ale aj toho, čo pri horení vzniká, t.j. popolu. A povedzme si, koľkokrát sa vám už stalo, že rozložiť oheň chce každý, ale čistiť krb už málokto.

Jedným z riešení je obmedziť možnosť používania spomínaného krbu, a tak sa pripraviť o už spomínané príjemné chvíle v jeho teple.  Je tu však aj druhá možnosť, oveľa výhodnejšia, a to zanechať tradičný krb a prejsť na novinku – biokrb.

Aj keď história biokrbov na Slovensku nie je dlhá, za tých pár rokov, čo je na trhu si našiel mnoho priaznivcov a stal sa obľúbenou ozdobou a tiež výhrevným telesom našich domácností, kancelárií, či iných spoločenských zariadení.

Biokrby sú veľmi obľúbené. Nie je to len kvôli ich výhrevnosti, ale predovšetkým vďaka jedinečnému dizajnu a výhodám ktoré ponúkajú.

Jednou z hlavných východ je skutočnosť, že v biokrbe nehorí tradičné palivo (drevo), ale bioalkohol (bioetanol), ktorý neprodukuje dym ani popol. Preto k nemu nepotrebujete komín a vďaka čistej prevádzke ho môžete používať takmer kdekoľvek.

Keďže v biokrbe horí skutočný oheň, je možné ho využívať aj ako výhrevné teleso. Výhrevnosť biokrbu síce nedosahuje výhrevnosti tradičných krbov, ale pre bežné použitie v dome je postačujúca.

Existuje celý rad rozmanitých dizajnových krbov, ktoré sú úžasným estetickým doplnkom.

Napríklad Biokrb DENIS1 je najmenší štýlový biokrb vysoký 55cm š/h 25x25cm s hmotnosťou len 3kg.

Obsahuje nerezový kruhový horák s možnosťou doplnenia regulačného krúžku na zmenu výšky ohňa. Je vyrobený  z ocele čiastočne strojovou a ručnou výrobou. Povrchová úprava predstavuj matná sivo-čierna farba so zdrsneným povrchom, ktorá je ručne aplikovaná.

VINTAGE je zasa séria celokovových krbov vyrobených na Slovensku. Ohyby a dekory sú vyrábané ručne s vysokou mierou presnosti. Na povrchovú úpravu je používaná silikónová kováčska farba, ktorá je odolná teplotám cca. 500stC. Dizajn a povrchová úprava je prispôsobené k tomu, aby celkový dojem bol hand made. Tieto biokrby sú určené na vnútorné alebo vonkajšie použitie (nie do mokrého prostredia, pretože nemajú antikorovú úpravu). Vhodné sú do vidieckych, rustikálnych alebo zámockých interiérov. Veľmi vhodné sú tiež na terasy, kde spestria záhradnú oslavu alebo len posedenie pri dobrom víne a grilovačke.

Nižšie ponúkame ukážku možných vyhotovení spomínaných biokrbov, ktoré na trh prináša spoločnosť RA trade s.r.o., Trenčín.

Zdroj: biokrby-vintage.sk

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj