Najnovší Huawei notebook (MateBook) sa až nápadne podobá na MacBook od Applu. Náhoda alebo zámer?

0

Za ostatné roky sa čínsky výrobca spotrebnej elektroniky, Huawei, vypracoval na veľmi seriózneho konkurenta spoločnosti Apple, minimálne čo sa týka segmentu inteligentných telefónov. Teraz sa zdá, že sa tento čínsky gigant vydal na frontálny útok do poľa s notebookmi.

MateBook X sa už pri prvom pohľade až nápadne podobá na MacBook. Dizajn bez ventilátorov a s OS Windows dokonca aj svojimi rozmermi veľmi pripomína Apple. Vo vnútri sa ukrýva Intel Core i7, 8GB pamäte RAM a veľmi slušných 512GB na SSD disku. S týmto výkonom je zrejmé, že je to mašinka na viac ako len domáce prezeranie emailov. Životnosť batérie dosahuje až 10 hodín pri neustálom video playbacku s rozlíšením 1080p, čo tiež poteší.

Z ďalších špecifikácii je možné spomenúť senzor na odtlačky prstov, ktorý je súčasťou tlačidla na zapnutie a vodotesná klávesnica. Oficiálnu cenu by mali ohlásiť čoskoro, ale vyzerá to, že tento notebook bude slušný rival spomínaného MacBooku.

Zdroj: highsnobiety.com

Share.

O autorovi

Som človek, ktorý tento web založil, a ktorý verí, že vytrvalosťou a tvrdou prácou sa dajú (aj na Slovensku) dosiahnuť veľké veci...

Komentuj